ILE WAZY KITE SŁABOWIATROWY

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post26 paź 2016, 17:52

Rolnik. Dokladasz opony. A z tego jest tylko dym. Stać Cię na więcej. Zwolennikom długich linek polecam podłaczyć od razu linki z zapasowego baru i opisać doświadczenia z pływania. Gdzie podziali się kitowi dystrybutorzy od ultralekkich materiałow. Może na poczcie i ważą. :? Pozdro.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post26 paź 2016, 18:00

Nie sądzę żeby znaleźli się zwolennicy długich linek, ale zwolennicy pływania na mniejszych rozmiarach latawców wykorzystują dłuższe linki, aby pływać przy słabszych wiatrach i nie zastanawiać się nad wagą latawca. Dla komfortu pływania lepiej zainwestować w przedłużki niż w wagę pocztową.
pzdr

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 paź 2016, 18:41

Jacku,
Jesteś autorytetem w kiteboardingu i każdy liczy się z Twoim słowem. :clap: :clap: :clap:
Jednak pisząc autorytatywnie o pływaniu słabowiatrowym powodujesz moja reakcję.
Wybacz ale z tego co piszesz wynika, że słaby wiatr to nie jest Twoją domeną.
Dlatego reaguję, aby Twoje błędne teorie nie namieszały innym w głowach.

jacekdaktera pisze:Czym będzie większy i czym szybciej bede machal to będzie ciągnał mocniej.

Stereotyp 1. Zwykle jest tak, że wolny latawiec 12m będzie miał więcej ciągu niż szybki 12m. Wynika to z profilu i AR latawca oraz rodzaju uprzęży.
Spróbuj Wainmana i Apollo w tym samym rozmiarze :idea:
Wg mnie Apollo jest dwukrotnie wolniejszy ale jakoś dziwnie dużo lepiej ciągnie
...ale Ty masz chyba trochę inne teorie skoro startowałeś na Wainmanie 15m Big Mama na KTE w Świnoujściu :wink:

Latawce płaskie, z dużym AR nie wstają z wody przy słabym, granicznym dla mnie tzn 8 wezłow wietrze. I koniec.

Stereotyp 2. Warto poświęcić chwilę i się nauczyć. To nie jest trudne! Jak postawisz Apollo 14 w 8kts z głębokiej wody to postawisz każdego innego.
Pisząc powyższe rozpowszechniasz fałszywą informacje, że wysoki AR nie wstaje z wody. Wstaje ale wymaga innej techniki.

Startowałem w wielu zawodach z limitem wiatrowym 6 wezłów i wiem co to oznacza dla jakości pływania.

Mocno koloryzujesz albo startowałem w ostatnich 6 latach na innych zawodach :oops:

Proszę nie przekonywać mnie o przemyślnej konstrukcji barach, przedłużonych linkach, itp. które umozliwią pływanie w granicznych warunkach, a moim zdaniem wręcz je utrudniają. To się nie sprawdza w amatorskim pływaniu.

Mądrość polska mówi, żeby nie kopać się z koniem... więc masz rację i Ci co piszą o pływaniu w 3 kts to są nieszkodliwi fantastyści :wink:

Kite ma stać nad głową w słabym wietrze nie ruszać się i nie spadać. To jest dla mnie wyznacznik jego sprawności. O tym decyduje kształt i oczywiście waga.

A tutaj zgadzam się w 100%

Forumowiczów chętnych pływania w słabym wietrze zapraszam do lektury tutaj:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=9

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 paź 2016, 19:37

Stać Cię na więcej.
ej waga latawca to nie tylko latawiec ale i wszystko podwieszone pod niego opor czolowy to nie tylko grubosc tuby ale i calego osprzetu 30m w dol. To nie kwestia dymu z opon tylko twojego zajebistego katalista.Ja tez mam takie zajebiste zeeko 14 kreci loopy jak 9 i wisi w powietrzu bez wiatru.Koledzy potwierdza :wink: wazy wiecej niz 3 kg daje glowe.Wiem jak go ustawic zeby wisial :shock:

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post26 paź 2016, 21:12

Cześć Marku. Cieszę się,że wciągnąlem Cię do tej dyskusji. Troche to trwało, ale się udalo.
1. Nie chce sprowadzić dyskusji do zaawansowego czy nawet regatowego pływania. Nie taki byl cel i go dokładnie opisałem.
2. Pamiętam bardzo stare czasy gdy kity nie wstawały, jak chociazby zawody o MP mastersów i mój finałowy hit ze Smoukim. Pamiętam Mistrzostwa Europy w których wiekszość zawodników leżała w wodzie bo nie mogła poradzić sobie z leżacymi kitami. Pamiętam Marku nasze rozmowy w Rewie w czasie godzinnego dryfowania po tym jak w czasie zawodów spadły nam szmatki do wody i droczyliśmy się nt kto pierwszy wskakuje na ponton.
3. Nie pytam też o techniki podnoszenia kita z wody jak nie wieje, bo pamiętam jak piszę, stare czasy. Zapewne młodzi fani kite nie zrozumieją dokładnie tego co to znaczy, tak jak fakt, że kiedyś nie było komórek. Ale my pamiętamy. Faktem jest, że sporadycznie muszę podnosić kita z wody to i z wprawy się wychodzi. Tak mi się zrymowało. :D
4. Zawody. Lata walki i sukcesów. Może z biegiem lat coraz mniej spektakularnych :D , ale nie widziałem nikogo z biorących w regatach zawodników , kto na zwykłych kitach, zwykle 12m2 bez przedłużek i na desce wave mieścił się w limicie czasu konkurując z zawodnikami startującymi na rasowym sprzęcie. Zawody dały mi dużo doświadczen, dużo zabawy, całe mnóstwo zdyskwalifikowanyh wyścigow/ limity czasu/, ale też spradycznie zdobywane punkty będące dla mnie sukcesami.
5. Nie szukam kite co ma ciąg. Piszę o tym, ale jakoś nikt nie czyta. Szukam takiego co nie spada. A to jest zasadnicza różnica. Geometria kite do ciągu, chodzenie na wiatr itp. to co innego. Nie o to pytam, nie o to się spieram.
6. Marku.Moja przygoda z foilem dopiero się zaczęła. Stawiane przeze mnie wymagania , które tu opisuję wynikaja z moich biezacych doświadczeń i własnej drogi. Na szczęście można po niej jechać furmanką, można tez samochodem. Nie ma to nic wspólnego z "kopaniem się z koniem". Marcin 90 kg, zaczał pod moim wpływem z foilem pływa na 17 turbine. Zachwycony. Ale ja nie mam siły tego nadmuchać, ani przekręcić do startu. Często on na 17, ja na 9. Potem jakaś dziwna zmiana ja na 12 , a on na 9. Dmuchanie to poważny problem w poważnym wieku. :lol:
7. Rolnik. Dzięki, ale tak z ciekawości spróbuj zważyć. Może na chlebie. Na mięsie brudzi. :lol:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post26 paź 2016, 22:34

jacekdaktera
dałem się klasycznie wyprowadzić w maliny przez Ciebie :oops: podejmując temat z kimś tak doświadczonym jak Ty.
Napisałeś że wrzucasz temat do dyskusji i się skusiłem choć biorąc pod uwagę doświadczenia to powinienem bardziej słuchać niż dyskutować :wink:
Ale przyznam że bardzo zdziwiło mnie Twoje podejście do tematu wagi kite i to że jak cięższe to gorsze bo szybciej spadnie.

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 paź 2016, 22:51

no dobra zważony został Speed5 15m waga to ...................... 2,9 kg latawiec plus jego olinowanie..!! szczerze mówiąc myślałem, że około 4kg będzie..wydaje mi się, że lżejszego pompowanego w takim rozmiarze to nie będzie.. ale możliwe że Sonic2 będzie ciut mniej ważyć bo ma górną warstwę z materiału zwanego LOTUS a reszta z DLX+ natomiast Speed5 cały z DLX+..więc jak ktoś ma Sonic to poproszę o zważenie z ciekawości ;)

Tak dokładając do tematu to całe życie twierdziłem, że pływanie ma sens na 9ce od przynajmniej 15 węzłów. Nie przemawiały do mnie halsy na 12m lub 14m nie było tego CZEGOŚ..aż tu nagle pływam od 8 węzłów, latam robiąc board off od 10 węzłów !! Przypuszczam, że z 10 lat mojego pływania dla przeciętnego Warszawiaka (bez urazy ;)) jest to 40 lat albo i 50 ;) straciłem jakieś 4 w porywach do 5 bo wiatr poniżej 12 węzłów dla mnie nie istniał :( W OGROMNYM BŁĘDZIE ŻYŁEM !! Ale ciesze się, że na oczy przejrzałem :D Pisze 4 lub 5 lat ponieważ poniżej roku 2010 nie sądzę, że były dobre słabo wiatrowe maszynki..ale pewnie się mylę :D Tak czy siak polecam każdemu sprawdzić nowe sprzęty na słaby wiatr Conta 18m, Rebel 14m, Sonic 15m, Speed5 15 i 21m(SMOK!):D Ozone V2 18m

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 paź 2016, 23:03

witam!z ciekawości zważyłem niedawno zakupioną Cabrinhę Contra 15m.
sam latawiec waży 3,6kg.

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 paź 2016, 23:23

Waga latawca ma znaczenie ale kształt oraz pozycja w oknie ma wieksze. Open c i c ma dużą przewagę w stabilności (cofa się delikatnie nie pikuje). Komorowe mają największą przewagę ponieważ nie mają tuby a co za tym idzie są super wyważone i np na krawędzi okna nie mają problemu z lotem do zenitu jak pompki.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 paź 2016, 07:55

5. Nie szukam kite co ma ciąg. Piszę o tym, ale jakoś nikt nie czyta. Szukam takiego co nie spada.
brudzi czy nie skoro chciales zapytac BraCuru na czym plywa mogles na priw :hand: a jesli faktycznie wstawiles temat do na forum ..bo tak to odebralem to nie napinaj sie jak ktos to potraktowal prawie powaznie .
Przeciez chodzi Ci o puszczenie latawca w granicznym wietrze i znalezienie takiego ktory najdluzej bedzie wisial nie o plywanie na nim . Rozumie ; wszystko przychodzi z wiekiem z czasem pewnie zapytasz ktory z latakow najlepiej trzyma profil przy silnym wietrze lezac na plazy :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 10:33

jacekdaktera pisze:1. Nie chce sprowadzić dyskusji do zaawansowego czy nawet regatowego pływania.

Ja chcę zauważyć, że foilboarding to inny sport niz kitesurfing. Wymaga nieco innych technik, sprzętu.
Błędem jest stawianie tych dwóch sportów pod jednym mianownikiem, bo można wprowadzać nieświadomych ludzi w błąd.
Autentycznie moje opinie zmieniają się dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat. Po prostu odkrywamy zupełnie nowe techniki, pojawia się sprzęt, który zmienia dotychczasowe teorie.
Dla przykładu - jak się uczyłem to polecano używać mniejsze latawce niż brałoby się pływając na TT. Teraz polecamy dokładnie takie same rozmiary.
Jestem przekonany, że wraz z nabieranym doświadczeniem bedziemy coraz bardziej się zgadzać :thumb:

Pamiętam bardzo stare czasy gdy kity nie wstawały,

3 lata temu pisałem, że nie zjedziemy poniżej 4 kts. Zeszliśmy.
W 2010 nauczyłem sie odpalać Crossbowa 16m z głębokiej wody w wietrze 6-8kts.
teraz śmieje się z tego video widząc jakie banalne błędy popełniałem i jak bardziej skuteczny jestem aktualnie mimo upływu lat :)
phpBB [video]

PS. video jest obejrzane 4500 razy :)

Nie szukam kite co ma ciąg. Piszę o tym, ale jakoś nikt nie czyta. Szukam takiego co nie spada. A to jest zasadnicza różnica.

Nie wiem co napisać. Każdy spadnie bez wiatru. A z jakim miałeś problemy? Obecnie nie spotkałem się z nielotami.
Apollo 14m spadał mi w pierwszych godzinach, bo nie wiedziałem jak nim kierować. Już nie spada :D
Podobnie z jego wstawaniem z wody. Było fatalnie. 8-10kts. Klei się do wody bo to najbardziej smukły pompowaniec na rynku.
Godzinki dryfowania, eksperymentów i odpalam go spokojnie poniżej 8kts. Zastasowałem

Moja przygoda z foilem dopiero się zaczęła. Stawiane przeze mnie wymagania , które tu opisuję wynikaja z moich biezacych doświadczeń i własnej drogi.

Strasznie się cieszę, że lewitujesz. Trochę mniej się ciesze, że autorytatywnie stawiasz teorie, z którymi każdy zaawansowany foilarz się nie zgodzi.
Jacku, cierpliwości trochę więcej plis. Jakkolwiek - jestem przeszczęśliwy, że coraz więcej ludzi odkrywa potęgę pływania słabowiatrowego.

Co tu dalej pisać? Kisiel celnie to ujął:
Kisiel pisze:Tak dokładając do tematu to całe życie twierdziłem, że pływanie ma sens na 9ce od przynajmniej 15 węzłów. Nie przemawiały do mnie halsy na 12m lub 14m nie było tego CZEGOŚ..aż tu nagle pływam od 8 węzłów, latam robiąc board off od 10 węzłów !! Przypuszczam, że z 10 lat mojego pływania dla przeciętnego Warszawiaka (bez urazy ;)) jest to 40 lat albo i 50 ;) straciłem jakieś 4 w porywach do 5 bo wiatr poniżej 12 węzłów dla mnie nie istniał :( W OGROMNYM BŁĘDZIE ŻYŁEM !! Ale ciesze się, że na oczy przejrzałem :D


no dobra zważony został Speed5 15m waga to ...................... 2,9 kg latawiec plus jego olinowanie..!!

Spped 5 pompowaniec? Byłem przekoany, że to komorka Flaja.

Tutaj sporo wagowych danych:
http://internationalkiteboarding.org/in ... cing-kites

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 12:34

Jacku jak chcesz żeby Ci tylko wisiał napompuj helem :thumbsup: albo :
Załączniki
low wind.jpg
low wind.jpg (157.14 KiB) Przejrzano 2935 razy

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 13:03

no dobra zważony został Speed5 15m waga to ...................... 2,9 kg latawiec plus jego olinowanie..!!

[quote]Spped 5 pompowaniec? Byłem przekoany, że to komorka Flaja. [quote]
kurde nie wiem czemu tak napisałeś :D o pompowańcu hehe olinowanie miałem na myśli linki bloczki itp bo jest tego ciutkę więcej niż w pompowanych :P

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 13:51

[quote]Speed 5 pompowaniec? Byłem przekoany, że to komorka Flaja. [quote]
najwyraźniej źle zinterpretowałem to:
szczerze mówiąc myślałem, że około 4kg będzie..wydaje mi się, że lżejszego pompowanego w takim rozmiarze to nie będzie..
Różnica jest zwykle ponad 1kg więcej przy rozmiarze 15m.
Velocity, Edge 15m to waga 4.1kg.
Najwięcej waży kondom. Jak ktoś wymyśli 2 razy lżejszą gumę, zmniejszy średnicę wszystkich tub to dmuchane wrócą do boju.
PS.
Sonic2 FR V2 15m wg IKA waży 2,9kg.

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 16:47

A Durex coraz cieńsze gumki robi :lol:
ciekaw jestem dlaczego latawce nie są np od środka powlekane jakąś ciekłą folią tak żeby były "bezdętkowe"..jakieś ślepe szwy itp napewno coś by można było zrobić w tym temacie XXI wiek przecież mamy..Ale widocznie jeszcze się to nie opłaca jeszcze :?:
Ps. Sprawa jest jasna speed to komorowiec hehe a pprownywalem do pompowanego :doh:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron