Zapalenia ucha, ucho surfera?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2016, 22:50

Cześć,

czy ktoś z forumowiczów ma tak zwane ucho surfera, zwężony kanał słuchowy, egzystoze?

Od 2 lat borykam się z chorymi uszami, podobno bezpośredni związek z tym ma moje uprawianie surfingu i kitesurfingu.

Z tego co wyczytałem w sieci problem jest dość powszechny i poważny wśród surferów, bardzo często kończy się operacja ucha/poszerzaniem kanału słuchowego.

Czy ktoś ma podobne dolegliwości z forumowiczów, którzy uprawiają tylko kitesurfing??

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post06 lis 2016, 07:09

:( dobrze wiedzieć że coś takiego jest.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2016, 11:45

Kiedys temat poruszany. Jednym z rozwiązań są zatyczki do uszu.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2016, 15:15

Grzegorz KiteLife pisze:Kiedys temat poruszany. Jednym z rozwiązań są zatyczki do uszu.


Dzieki, poszukam.

Zatyczki owszem, problem jest tylko taki ze praktycznie nic nie słyszysz(dla mnie do przeżycia, jednak nie jest to bezpieczne zarówno w surfingu jak i kitesurfingu), a jak nic nie słyszysz to pojawiają sie zaburzenia równowagi, co dla mnie przy wykonywaniu jakichkolwiek trików, surfowani jest nie do zaakceptowania, dlatego bez zatyczek pływa mi sie 100% lepiej :/

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post07 lis 2016, 16:46

W polsce na to sie mowi ucho plywaka, ale ucho surfera brzmi lepiej ;-)
Zdecydowanie polecam profilaktyke
http://www.suho.pl/upload/SU-HO_leaftet.pdf

Pozdro...

besttaste
Posty: 139
Rejestracja: 24 cze 2007, 16:11
Postawił piwka: 1 raz
 
Post07 lis 2016, 18:03

Korzystam z choineczek i silikonowych zatyczek do uszu juz od dobrych 5-6 lat i nigdy mi nie przeszkadzają w trikach. A nawet trikasy same wchodzą bo sie nie wkur.... zimna woda w uszach tylko jak samemu cos spier....
skacze w nich ze spadochronem bez spadochronu w tym także pomagają a jeszcze lepiej pomagają na chrapiące osoby nie pozwalające spać normalnie. W zatyczkach wszystko mozna nawet baby nie słyszysz gdy nie chcesz. Polecam ale najpierw wylecz uszy jeżeli juz zaniedbałeś - aloha ;)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2016, 21:28

Lada moment będę testował coś bardziej profesjonalnego niż zwykłe zatyczki:
http://surfears.com/
bo mam problem surferskim uchem od 2-3 lat.
zwykłe zatyczki są OK ale pojawił mi się z czasem problem, że mimo zatyczek woda dostanie się pod nie, to potem przez dwa dni mam głuche ucho na amen - a to nie jest miłe.

Raz na dwa miechy używam płynu do usuwania nadmiaru wosku zgodnie z zaleceniem laryngologa.
Od tamtej pory nie miałem zapalenia ucha ale sporo dyskomfortu z zablokowanymi uszami.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 lis 2016, 21:49

Zacząłem pływać bo zrezygnowałem z poprzednich zajawek ze względu na różne kontuzje.
Przez kite dowiedziałem się co to dolegliwości zwana łokciem tenisisty, w obu rękach :?
teraz czytam o uchu pływaka/serfera :?
Nie ma co, sport to zdrowie :!: ale jak się go nie uprawia :lol:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post10 lis 2016, 12:48

BraCuru pisze:Lada moment będę testował coś bardziej profesjonalnego niż zwykłe zatyczki:
http://surfears.com/
bo mam problem surferskim uchem od 2-3 lat.
zwykłe zatyczki są OK ale pojawił mi się z czasem problem, że mimo zatyczek woda dostanie się pod nie, to potem przez dwa dni mam głuche ucho na amen - a to nie jest miłe.

Raz na dwa miechy używam płynu do usuwania nadmiaru wosku zgodnie z zaleceniem laryngologa.
Od tamtej pory nie miałem zapalenia ucha ale sporo dyskomfortu z zablokowanymi uszami.


Wygladaja mega spoko - dzieki ! zamowilem :thumb:

surfoteka
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2012, 19:18
Deska: North Gonzales
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post13 lis 2016, 11:15

ja bym zaczął od wizyty u dobrego laryngologa....

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post13 lis 2016, 12:15

surfoteka pisze:ja bym zaczął od wizyty u dobrego laryngologa....


Skoro kolega pisze o zawezonym kanale sluchowym to mozna mniemac ze byl u laryngologa,
a kazdy laryngolog zaproponuje to samo, czyli zabieg powiekszajacy kanal sluchowy,
na to nie ma lekarstwa.

Pozdro...

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2016, 12:43

mary.dk pisze:
surfoteka pisze:ja bym zaczął od wizyty u dobrego laryngologa....


Skoro kolega pisze o zawezonym kanale sluchowym to mozna mniemac ze byl u laryngologa,
a kazdy laryngolog zaproponuje to samo, czyli zabieg powiekszajacy kanal sluchowy,
na to nie ma lekarstwa.

Pozdro...


Byłem u kilku, od 3-4 sezonów średnio 2-3 razy i ogólnie nie ma na to rady. Każda osoba pływająca regularnie w chłodnych wodach, jest narażona na egzostoze, czyli zwężanie kanału słuchowego.

Dopiero kilka dni temu byłem za granicą u lekarza który miał rozsądną aparature(o dziwo było to na Ukrainie:) i dokładnie na monitorze pokazał mi jak wygląda problem w środku mojego ucha. Poki co u mnie jest baaardzo nie wielki, ale często się nawraca z tego powodu zapalenie lub inne takiego typu schorzenia.

Tylko zatyczki, w których ja nie potrafie pływać bo ogarniczaja praktycznie całkowicie słuch i mocno równowage.

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post15 lis 2016, 13:16

Zatyczka, zatyczce nie równa. 3m w swojej ofercie ma spory wybór. Zwróć uwagę na zatyczki dla muzykow. Myślę że coś dla siebie odpowiedniego znajdziesz ;-)
http://www.nopex.com.pl/zatyczki_3m.html

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post15 lis 2016, 14:21

bartekk pisze:
mary.dk pisze:
surfoteka pisze:ja bym zaczął od wizyty u dobrego laryngologa....


Skoro kolega pisze o zawezonym kanale sluchowym to mozna mniemac ze byl u laryngologa,
a kazdy laryngolog zaproponuje to samo, czyli zabieg powiekszajacy kanal sluchowy,
na to nie ma lekarstwa.

Pozdro...


Byłem u kilku, od 3-4 sezonów średnio 2-3 razy i ogólnie nie ma na to rady. Każda osoba pływająca regularnie w chłodnych wodach, jest narażona na egzostoze, czyli zwężanie kanału słuchowego.

Dopiero kilka dni temu byłem za granicą u lekarza który miał rozsądną aparature(o dziwo było to na Ukrainie:) i dokładnie na monitorze pokazał mi jak wygląda problem w środku mojego ucha. Poki co u mnie jest baaardzo nie wielki, ale często się nawraca z tego powodu zapalenie lub inne takiego typu schorzenia.

Tylko zatyczki, w których ja nie potrafie pływać bo ogarniczaja praktycznie całkowicie słuch i mocno równowage.


Generalnie higiena ucha bardzo duzo daje i tak jak pisalem wczesniej
sa srodki wspomagajace - krople do ucha ktore ulatwiaja wysuszanie kanalu sluchowego
oraz przywracaja fizjologiczne pH ktore chroni ucha przed stanami zapalnymi.
I tak mamy SU-HO czy Dolphiner, zakraplanie ucha zwyklym spirytusem tez jest ok,
trzeba pamietac tylko po kazdym plywaniu ze mamy problem.
Ja walcze z uszami od ponad 10 lat i tez nie ma tragedii, ale tez nie ma szalu ;-)

Sam w zatyczkach tez nie moge plywac, choc te co Bracuru zareklamowal wydaja sie byc bardzo OK
a co wazniejsze maja membrane, wiec bedziemy slyszec co sie dzieje - zamowilem - potestuje.

Pozdro...

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2016, 15:17

Mam nieco inny problem - doigrałem się takiego zapalenia zatok, ze trzeba operować - za 3 tygodnie pod skalpel. Pływajcie w kapturach, bo tez Was to diabelstwo dopadnie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości