Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post25 lis 2016, 01:11

jacekdaktera pisze:Nadchodzi Dobra zmiana. Pozostaje więc reformatorom zaproponowac finansowy bonus dla reszty otumanionych czytelników. Na przyklad w programie KF+ 27 zł.
Można też założyć własne KF i kasować wszystkie wpisy, poza własnymi. Można też nocą podjąć koleżeńską uchwałę i odebrać KF od Pabla nocną porą. Można. Ale po co.

Bo szturmująca KF dobra zmiana postanowiła zrobić z sobie z KF swój blog, bo nowe, własne KF nie przyciągnie tylu użytkowników co to, tak krytykowane.
Ilość pomysłów reformatorów typu opłaty, rejestrowane IP, ilość postów itp, przebijają reformę oświaty innej dobrej zmiany.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post25 lis 2016, 10:49

Nie mieszajcie do tego wątku polityki.

Spam to spam. Jest karalny. Można wprowadzić do regulaminu jakieś zapisy o karach. Nie powiedziane, że da się to ścigać, ale postraszyć można.

Do tego potrzebne są chęci właściciela i nic więcej.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2016, 12:21

na pewno spamerzy czytają regulamin :lol:
co do opłat. myślę że zabije to na 100% spam, ale i zniechęci nowych użytkowników. także bez urazy ale pomysł poroniony. Po za tym myślę, że staracie się w ten sposób skomercjalizować forum.
Wystarczy akceptacja nowych użytkowników przez admina i np możliwość pisania x postów po których następuje kolejna akceptacja do grupy pełnoprawnych użytkowników forum.
resztę bym pozostawił w takim stanie jaki jest

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post25 lis 2016, 12:31

przemjas pisze:na pewno spamerzy czytają regulamin :lol:


Nie czytają, ale muszą zaakceptować.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post25 lis 2016, 12:36

aby pomóc adminowi w usuwaniu treści nie zgodnych z regulaminem, zarejestrowany użytkownik powinien mieć w sowim interfejsie możliwość, jednym kliknięciem zgłoszenia postu, który według niego jest nie zgodny z regulaminem, do moderacji - usunięcia.

Nie wiem dla czego komuś przeszkadza ilość zarejestrowanych użytkownik, oczywiście z wyłączeniem ewidentnych spamerów?

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2016, 14:12

JanuszD pisze:
przemjas pisze:na pewno spamerzy czytają regulamin :lol:

Nie czytają, ale muszą zaakceptować.

no i zaakceptują regulamin i co? pospamują pospamują a ty nic im nie zrobisz. za niska szkodliwość społeczna. Zresztą wątpię żeby ktokolwiek miał chęci biegać z tym na policję i po sądach żeby z nich wyegzekwować cokolwiek.

apek pisze:aby pomóc adminowi w usuwaniu treści nie zgodnych z regulaminem, zarejestrowany użytkownik powinien mieć w sowim interfejsie możliwość, jednym kliknięciem zgłoszenia postu, który według niego jest nie zgodny z regulaminem, do moderacji - usunięcia.

Nie wiem dla czego komuś przeszkadza ilość zarejestrowanych użytkownik, oczywiście z wyłączeniem ewidentnych spamerów?

do zgłaszania postów w lewym górnym rogu postu masz znak !

Jest jedno proste rozwiązanie.
Nie komercjalizujmy forum, nie zmieniajmy bo jest takie jakie jest i jest dobrze.
Pablo niech wprowadzi tylko akceptację użytkowników przez admina, moderatora itp. tak jak pisałem wcześniej.
dodatkowo niech mianuje kilku chętnych na moderatorów poszczególnych działów. Spam zniknie.
Po co mącić zmieniać? Zmiany zostawmy tym ...osłom ze stolycy.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post25 lis 2016, 15:32

przemjas pisze:
JanuszD pisze:
przemjas pisze:na pewno spamerzy czytają regulamin :lol:

Nie czytają, ale muszą zaakceptować.

no i zaakceptują regulamin i co? pospamują pospamują a ty nic im nie zrobisz. za niska szkodliwość społeczna. Zresztą wątpię żeby ktokolwiek miał chęci biegać z tym na policję i po sądach żeby z nich wyegzekwować cokolwiek.

apek pisze:aby pomóc adminowi w usuwaniu treści nie zgodnych z regulaminem, zarejestrowany użytkownik powinien mieć w sowim interfejsie możliwość, jednym kliknięciem zgłoszenia postu, który według niego jest nie zgodny z regulaminem, do moderacji - usunięcia.

Nie wiem dla czego komuś przeszkadza ilość zarejestrowanych użytkownik, oczywiście z wyłączeniem ewidentnych spamerów?

do zgłaszania postów w lewym górnym rogu postu masz znak !

Jest jedno proste rozwiązanie.
Nie komercjalizujmy forum, nie zmieniajmy bo jest takie jakie jest i jest dobrze.
Pablo niech wprowadzi tylko akceptację użytkowników przez admina, moderatora itp. tak jak pisałem wcześniej.
dodatkowo niech mianuje kilku chętnych na moderatorów poszczególnych działów. Spam zniknie.
Po co mącić zmieniać? Zmiany zostawmy tym ...osłom ze stolycy.



Zobaczcie, że 90% spamu pojawia się w Offtopic, więc może jednak czytają regulaminy? ;)
Pozostałe to posty, które nie wnoszą żadnej treści typu "Haha, niezłą sprawa z tymi ostrzeżeniami ! tak się powinno karać za takie coś !" (w wątku nt. ostrzenia...).

Ten '!' warto rozbudować o dodatkowy powód zgłoszenia, bo w tej chwili to nie ma tam opcji typu: "nie związane z tematyką forum" , "reklamowanie produktów nie związanych z forum" itp., co sugerowałoby, że walenie postów z linkami do środka na porost włosów w Offtopicu jest zgodne z zasadami...

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post25 lis 2016, 16:26

przemjas pisze:
apek pisze:aby pomóc adminowi w usuwaniu treści nie zgodnych z regulaminem, zarejestrowany użytkownik powinien mieć w sowim interfejsie możliwość, jednym kliknięciem zgłoszenia postu, który według niego jest nie zgodny z regulaminem, do moderacji - usunięcia.

Nie wiem dla czego komuś przeszkadza ilość zarejestrowanych użytkownik, oczywiście z wyłączeniem ewidentnych spamerów?

do zgłaszania postów w lewym górnym rogu postu masz znak !

Jest jedno proste rozwiązanie.
Nie komercjalizujmy forum, nie zmieniajmy bo jest takie jakie jest i jest dobrze.
Pablo niech wprowadzi tylko akceptację użytkowników przez admina, moderatora itp. tak jak pisałem wcześniej.
dodatkowo niech mianuje kilku chętnych na moderatorów poszczególnych działów. Spam zniknie.
Po co mącić zmieniać? Zmiany zostawmy tym ...osłom ze stolycy.


Dzięki, za podpowiedź, bo w nie wszystkich przeglądarkach "!" się wyświetla, w tej której najczęściej używam Safari nie ma go. Co do reszty zgoda.

Muszę odwołać przedostanie zadanie w Safari też się wyświetla, po zalogowaniu, czyli tak jak powinno. Przepraszam.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 16:39 przez apek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 lis 2016, 16:33

przemjas pisze:Jest jedno proste rozwiązanie.
Nie komercjalizujmy forum, nie zmieniajmy bo jest takie jakie jest i jest dobrze.
Pablo niech wprowadzi tylko akceptację użytkowników przez admina, moderatora itp. tak jak pisałem wcześniej.
dodatkowo niech mianuje kilku chętnych na moderatorów poszczególnych działów. Spam zniknie.
Po co mącić zmieniać? Zmiany zostawmy tym ...osłom ze stolycy.


Spam to jedna sprawa, wiadomo.

Ale równie poważnym problem jest według mnie to bagno z działami- komu się chce to wszystko przeglądać? To musi się zmienić inaczej naprawdę nie chce mi się tu wchodzić w ogóle.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2016, 17:04

Pablo - gdzie jesteś? czy możesz potwierdzić że myślisz o nas?
Mam wrażenie, że zachowujesz się jak struś.
Bez obrazy tylko tak po męsku i serdecznie - otrząśnij się póki widzisz jeszcze tyle chętnych do uratowania forum.

proszę napisz równe po męsku czy to dla Ciebie jest sprawa priorytetowa czy też 10rzędna. To pomoże zaangażowanym :idea:

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2016, 14:23

Jedyna opcja to kasowanie spamów, banowanie spamerów i banowanie ip spamerów (najczęściej jest takie samo bo mają stałe łącza). Regularne czystki działają cuda.
Do tego pytania kajtowe do rejestracji + ograniczenie pisania tylko do działu ogólnego pierwszych np. 20 postów. To zniechęca spamerów najbardziej bo oni nie mają czasu na siedzenie na forum i nabijanie postów, tylko musza zostawić swój syf i lecieć syfić dalej.

Tylko na takie działania trzeba mieć czas, chęci albo zaangażowanych użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post26 lis 2016, 15:41

Dla mnie to forum to skarbnica wiedzy, której nigdy nie będzie na FB. Na FB mam fikcyjne konto i założyłem je tylko dlatego żeby widzieć co piszą w zamkniętej grupie lokalni kumple. Piszą tam i wrzucają zdjęcia bo twierdzą że jest im łatwiej niż na KF. Jak dla mnie to na FB o kite nie dowiem się nic. Wpisy są krótkie i bez szczegółów.
Jestem samoukiem, moja przygoda z kite zaczęła się jak dostałem w 2012 książkę Kunysza pod choinkę od mojego chrześniaka.
Potem forum, na którym dowiedziałem się wszystkiego, i które mnie wchłonęło. Czytam je cały czas i też wkurza mnie spam ale tylko dlatego że jak kliknę w szybkie odnośniki na nowe posty to większość to spam.
Kompletnie nie rozumiem pomysłu z kasowaniem starych postów, po co? przecież to mega historia, która raczej nie myli w wyborze deski czy latawca a pokazuje jak ten sport się zmienia.
Kasowanie nie aktywnych loginów? albo tych co mało piszą? po co? co ma to dać? wiele osób dużo czyta a mało pisze.
Problemem forum jest to że spadła aktywność wielu użytkowników, a zaczęło się to jakieś dwa lata temu. Nowi w tamtym okresie raczej nie pisali, zbyt często dostawali po łapach za ich posty z początkującą wiedzą, wiele razy rozmawiałam z nowymi takimi jak ja w 2013/14 dlaczego nie piszą, odpowiedź była prosta, nie piszę bo się boję że na mnie pomyje wyleją. 2013/14 to moim zdaniem lata które spowodowały że aktywność na forum zmalała, w większości wątków dochodziło do kłutni, braku wzajemnego szacunku, w większości wątków na głównym i w opiniach dochodziło do sączenia jadu zamiast do sensownej rozmowy na argumenty. I to moim zdaniem spowodowało że sporo osób zmniejszyła swoją aktywność i forum choruje. Spam powoduje śmietnik, który wkurza ale nie przesadzajmy że to zabija. Owszem porządki się przydadzą bo to podniesie atrakcyjność tego forum. Ale wszystko wróci moim zdaniem do normy jak zwiększy się aktywność nowych jak i starych użytkowników w ważnych wątkach o pływaniu, spotach, sprzęcie, nowinkach i wszystkiego tego czego moim zdaniem dłuuuugo jeszcze nie będzie na FB.

Brawo dla tych starych użytkowników, którym nadal się chce pisać, dawać porady, opisują swoje wyprawy i doświadczenia ze sprzętem. Trzymajcie tak dalej a myslę że to skusi kolejnych do sensownych wypowiedzi i ogromnie liczę że to forum nadal będzie żyło.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post26 lis 2016, 16:26

Emgikite pisze:Dzisiaj na małym morzu znalazłem deskę z barem kontakt 509 634 256


Czy faktycznie ograniczanie nowych do dobry pomysł?

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2016, 16:29

Regulamin działu zagubione/znalezione - tylko zgłoszenia utraty sprzętu lub znalezienia sprzętu. Wszystko inne będzie kasowane. Proste. Wystarczy bezwględnie przestrzegać ustaleń i będzie OK. Ale ktoś to musi robić.

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2016, 17:15

Podpisuję się pod wszystkim co napisał Mikolpa :thumb:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

cron