Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 19:41

Pablo pisze:@BraCuru - Żaden reklamodawca nie wyciąga wniosków na podstawie listy użytkowników :lol: tylko na podstawie odsłon i klinięć, więc piszmy o rzeczach na których się znamy :). Tak więc proszę sprostowanie, że nie kłamiemy :lol:

Paweł - dyskredytujesz mnie na podstawie swoich emocji.
Naprawdę nie ma związku między 10.000 spamerów na tym forum a ilością kliknięć i odsłon? :lol:
Jeśli nie ma, to napisze sprostowanie w stylu:
"10 tysięcy spamerów z Kiteforum.pl założyło sobie konto tylko i wyłącznie w celu zaznajomienia się w wiedzą KS użytkowników tegoż forum".

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 14:18

BraCuru pisze:
Pablo pisze:i to mi się podoba, krótko, rzeczowo, na temat :)

czy ktoś inny pisał inaczej? nieładnie z Twoje strony - jesteś Adminem i masz dbać o poziom a nie pisać kto Ci się podoba a kto nie.


hehe

jasne, czym więcej pomysłów tym lepiej :) wybacz BraCuru, że nie pogratulowałem Twoich pomysłów i zaangażowania, też oczywiście są SUPER :)

wprowadziłem teraz w kodzie bardzo sprytne a jednocześnie proste rozwiązanie na spammerów, więc zobaczymy jak się sprawdzi :D

www.kiteforum.pl

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 14:22

Bardzo mi się podoba też to stwierdzenie :thumbsup:

bartolomeo_n pisze:6. jak będzie tu ktoś marudził, że tam gdzieś jest spamer i już wrzucił 10 postów, to możesz marudę opieprzyć, że nie oznaczył ich wszystkich jako spam :)


Dzięki andrzejwodejszo i bartolomeo_n za zgłaszanie spamerów!

PS: posty spamerów oznaczamy wykrzyknikiem i wybieramy pierwszą opcję "Spamer na forum"

Kub
Posty: 62
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:15
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post01 gru 2016, 14:38

Jako świeżak pozwole sobie na wyrażenie opinii w tej sprawie, bo też zależy mi na utrzymaniu KF. Muszę jednak zaznaczyć, że stoję trochę z boku dyskusji i patrzę na to z dystansem, bo nie jestem wybitnie aktywnym forumowiczem. Uważam jednak, że mój głos może reprezentować dużą część forumowiczów, którym na KF zależy, ale po prostu nie chce im się walczyć z tym bagnem.

Gdy zaczynałem pływać na KS spędzałem na forum kilka godzin dziennie, czytając o bezpieczeństwie, sprzęcie spotach itd. Chłonąłem wszystkie informacje, które bez problemu wyszukiwałem. To jest największa wartość forum - ARCHIWUM. Fakt, niektóre wątki są nieaktualne, ale zdecydowana większość stanowi genialny podręcznik dla wszystkich amatorów.

Bracuru, rozumiem że zależy Ci na tym forum, ale z mojej perspektywy, czytając co piszesz, jesteś jedną z osób do odstrzału... Mówisz że spam to największy problem tego forum, a sam w każdym możliwym miejscu wrzucasz odnośniki do foilforum albo zachwycasz się deskami ze skrzydłem. Powiem tak: nie wątpie, że KS a przede wszystkim foil to Twoja pasja i chciałbyś, żeby jak najwięcej osób o nich usłyszało, ale to naprawdę jest męczące...
Czytam post o najwyższym skoku zarejestrowanym przez WOO w Polsce, a tam oczywiście MUSI pokazać się Twój post dot. foila, który dodatkowo był kłamstwem, bo pisałeś o tym jaki to foil jest świetny i bezpieczny i stwierdziłeś że nigdy nie miałeś na nim kontuzji. 15 minut wcześniej oglądałem Twój tutorial dot. foila na którym pokazywałeś zbity bok z siniakiem na całe żebra... To pierwszy przykład z wielu.

Każdy inaczej rozumie dobro forum. Ja sam uważam to to niestety efekt ewolucji. Ludzie nauczyli się pływać, sprzęt robi coraz wolniejsze postępy, bo ciężko jest go bez końca poprawiać i naturalnie kończą się tematy do rozmowy.

Jako osoba, która rzadko się wypowiada, ale często zagląda mogę powiedzieć, że najgorszy jest fakt, że większość wątków jest opanowana przez jakieś absurdalne dyskusje totalnie nie związane z tematem. Fakt, że po odejściu Ziomka jest lepiej, ale nadal zdarzają się zajadłe walki o nie wiadomo co.

Opłaty z pewnością zabiją forum. Wystarczy, że zablokuje się SPAM, uporządkuje giełdę i zaczniemy promować wartościowe wpisy. Wtedy ludzie sami zaczną pisać. Ja sam tracę chęci, jak bardzo często nie otrzymuje odpowiedzi na moje wpisy, albo oczekuje na odpowiedź pod czyimś postem.

KF pełni dwie funkcje:
1) Archiwum z którego korzystają niezalogowani
2) Bieżące forum, na którym prowadzi się aktywne dyskusje

Wartość pierwszego jest nieoceniona, a wartość drugiego.... cóż dla mnie, jak narazie żadna. Sam wchodziłem tu serio kilka razy dziennie, gdy zaczynałem pływać. teraz, jak sobie o KF przypomnę to może raz na 2 tyg. A to dlatego, że wszystkiego co musiałem się nauczyć, żeby pływać samodzielnie już się nauczyłem i kiteforum odegrało tu gigantyczną rolę. Poznałem dzięki Wam nowe spoty, zasady itd, ale tą wiedzę mam już w głowie, więc naturalnie nie muszę po nią sięgać codziennie. Teraz wchodzę na KF w poszukiwaniu nowinek, ale nie potrzebuje ich na TU i TERAZ, więc wystarczy mi jak wejdę raz na czas i poświęce godzinę lub dwie.

Tyle ode mnie.

PS. Bra, piszesz, że admin nie może być związany komercyjnie z KS, a czy Ty przypadkiem nie sprzedajesz desek do foila?

Pozdrawiam

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 15:00

Zanim zrobi się znowu burza, myślę że ciekawiej będzie rozwinąć wątek aktualnej merytoryki na forum, który poruszył Kub. Stąd pisałem o stackoverflow.com (nie wiem czemu tak stanowczo zdissowane przez BraCuru :roll: ), które jest modelowym przykładem premiowania rzeczowych odpowiedzi i wartościowych użytkowników. Użytkownicy oceniają odpowiedzi a najtrafniejsze odpowiedzi są dużo bardziej widoczne niż te niemerytoryczne.

Poza tym, mnie na forum głównym brakuje nowości sprzętowych, które wyleciały z forum jako następstwo fobii na punkcie komercji.

PS: BraCuru - zgodnie z regulaminem zapomniałeś oznaczyć siebie jako "business" :!: zrobisz to wchodzą do profilu :idea:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post01 gru 2016, 15:47

Bablo podziwiam za stoicki spokoj hehe chyba sie zmowiliscie z Markami :wink:

Fakt, że po odejściu Ziomka jest lepiej, ale nadal zdarzają się zajadłe walki o nie wiadomo co.
Kub nie no teraz to pojechales .Wlasnie dla tego forum zdycha bo nic sie nie dzieje .Gdyby nie BraCuru to z kiteforum zrobilo by sie forum trwam.Piana musi byc bez piany nie ma plywania :idea:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post01 gru 2016, 17:06

coś się zmieniło ... wchodzę na forum codziennie i nie pamiętam już dnia kiedy było tylko trzech solenizantów w dolnym pasku :wink: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin : Qba-EPP11, walo1 i lgjeuuc :wink:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post01 gru 2016, 17:27

zaaaak pisze:coś się zmieniło ... wchodzę na forum codziennie i nie pamiętam już dnia kiedy było tylko trzech solenizantów w dolnym pasku :wink: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin : Qba-EPP11, walo1 i lgjeuuc :wink:

O w dupę, dwuch to lokalesy a ja nawet nie zauważyłem. Ale to trochę dlatego że zaglądam i piszę tu najczęściej z telefonu a nie wszystko widać przez tel.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post01 gru 2016, 17:33

rolnik pisze:.Piana musi byc bez piany nie ma plywania :idea:

Też uważam że kłutnie muszą być, ostre wymiany poglądów i opini ale na pewnym poziomie wzajemnego szacunku, bez obelg i wylewania pomyji.
Więc owsze piana musi być alez granicą, taką na dwa palce :wink:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post01 gru 2016, 18:56

Mikolpa pisze:
rolnik pisze:.Piana musi byc bez piany nie ma plywania :idea:

Też uważam że kłutnie muszą być, ostre wymiany poglądów i opini ale na pewnym poziomie wzajemnego szacunku, bez obelg i wylewania pomyji.
Więc owsze piana musi być alez granicą, taką na dwa palce :wink:

czy ja wiem na niektorych spotach jak wjedziesz komus na fale to i w ryj od lokalesa mozesz oberwac ....nawet jak masz racje a racja jest jak dupa . Kite jest piekny bez granic :mrgreen:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 20:27

Pablo pisze:PS: BraCuru - zgodnie z regulaminem zapomniałeś oznaczyć siebie jako "business" :!: zrobisz to wchodzą do profilu :idea:

Pablo - proszę nie zmieniaj tematu tego wątku. To jest wątek o tym jak dawałeś ciała przez ostatnie lata i o tym co może admin zrobić aby to naprawić.
Ciesze się, że stałeś się aktywny i powiało nadzieją. Zauważamy pozytywne zmiany pierwsze od 3 lat... ale wstrzymam się z "brawo Ty". Poczekam na finał.
PS.
jak już uzdrowisz forum to ostatnią rzeczą o jaka Cię poproszę będzie dodanie opcji "działalność charytatywna" obok "biznesu".
Wówczas zmienię swój profil 8)

Teraz zastanawiam się jak mam potraktować użytkownika Kub.
Krew czy litość :wink: :lol:
Pomożecie?
No i chyba zrobię to w innym wątku, aby kolejny raz nie spamować. A może będzie najlepiej na http://www.foilforum.pl :wink:

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 22:26

BraCuru pisze:jak już uzdrowisz forum to ostatnią rzeczą o jaka Cię poproszę będzie dodanie opcji "działalność charytatywna" obok "biznesu".
Wówczas zmienię swój profil 8)


Solec 81b lok.A66 Warszawa, podsyłaj te charytatywne BraCuru Foilboards ;) Mamy tu dużo potrzebujących, na początek może 5 szt.?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 22:53

Pablo pisze:Solec 81b lok.A66 Warszawa, podsyłaj te charytatywne BraCuru Foilboards ;) Mamy tu dużo potrzebujących, na początek może 5 szt.?

Hej, hej, hej - Adminie - znowu zbaczasz z torów głównych :naughty:

Naprawdę chcesz wiedzieć czemu nie dostaniesz tych 5 sztuk?
Niestety deski Bracuru Foilboards nie są do kupienia przez Kowalskiego (któremu Ty sprzedasz wszystko).
Na deskach ode mnie pływają, krótko powiedziawszy, osoby wybrane 8)
Zapytaj calusieńką kadrę Polski ile płaciło za moje deski i ile ich przerobiło przez ostatnie 3 lata.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2016, 22:59

Maestro, zgłaszaj lepiej spamerów wykrzyknikiem bo coś odstajesz wśród charytatywnych pomocników 8) zgłaszać może każdy, nie tylko wybrani :)

Kub
Posty: 62
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:15
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post01 gru 2016, 23:36

BraCuru pisze:
Pablo pisze:Teraz zastanawiam się jak mam potraktować użytkownika Kub.
Krew czy litość :wink: :lol:
Pomożecie?
No i chyba zrobię to w innym wątku, aby kolejny raz nie spamować. A może będzie najlepiej na http://www.foilforum.pl :wink:


Dawaj to co wolisz, przynajmniej będzie jasne w jakiej formie chciałbyś, żeby funkcjonowało to forum.
Ja osobiście wole krew więc czekam. Na foilforum się nie wybieram - nie lubie czytać monologów. Ale nie obrażę się jak wszystkie spamerskie wątki tam przeniesiesz ;)

Wracając do sedna, wątek powstał jakieś 2 tyg temu. Dajmy czas na przygotowanie zmian, nie ma co się spodziewać fajerwerków i oczekiwać że z dnia na dzień forum zacznie tętnić życiem. Nawet gdy zmiany zostaną wprowadzone, trochę czasu minie zanim ludzie odzyskają do niego zaufanie i zaczną znowu pisać.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron