Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
zbrochaty
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2010, 11:42
Deska: Fanatic TrippleX
Latawiec: North Sails: Duke SuperStar
Dostał piwko: 16 razy
 
Post02 gru 2016, 00:30

BraCuru pisze:Hej, hej, hej - Adminie - znowu zbaczasz z torów głównych :naughty:


http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=69470

A dlaczego ta dyskusja zboczyla na 'offtopic' ? - Twój wybór, czy "za karę" Admin Cię tam wrzucił? To jest jak najbardziej związane z tym wątkiem "KF,pl - dokąd idziesz"

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 00:41

zbrochaty pisze:
BraCuru pisze:Hej, hej, hej - Adminie - znowu zbaczasz z torów głównych :naughty:


http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=69470

A dlaczego ta dyskusja zboczyla na 'offtopic' ? - Twój wybór, czy "za karę" Admin Cię tam wrzucił? To jest jak najbardziej związane z tym wątkiem "KF,pl - dokąd idziesz"


Ponieważ zostało to opublikowane w wyciągniętym z archiwum wątku o plebiscycie sprzed 3 lat. A jak sam zauważyłeś, jest to związane z tym wątkiem :clap: .

zbrochaty
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2010, 11:42
Deska: Fanatic TrippleX
Latawiec: North Sails: Duke SuperStar
Dostał piwko: 16 razy
 
Post02 gru 2016, 00:59

Kub pisze:Wartość pierwszego jest nieoceniona, a wartość drugiego.... cóż dla mnie, jak narazie żadna. Sam wchodziłem tu serio kilka razy dziennie, gdy zaczynałem pływać. teraz, jak sobie o KF przypomnę to może raz na 2 tyg. A to dlatego, że wszystkiego co musiałem się nauczyć, żeby pływać samodzielnie już się nauczyłem i kiteforum odegrało tu gigantyczną rolę. Poznałem dzięki Wam nowe spoty, zasady itd, ale tą wiedzę mam już w głowie, więc naturalnie nie muszę po nią sięgać codziennie. Teraz wchodzę na KF w poszukiwaniu nowinek, ale nie potrzebuje ich na TU i TERAZ, więc wystarczy mi jak wejdę raz na czas i poświęce godzinę lub dwie

Ano widzisz, dużo skorzystałeś, jesteś zatem na bieżąco jako początkujący/sredniozaawansowany kajciarz. Masz wiedzę, która już wyparowała z głowy zaawansowanym, starym wyjadaczom. Możesz spłacić dług do kiteforum.pl - podziel się wiedzą i wrażeniami dotyczącymi szkółek kite, instruktorów, bezpieczeństwa etc

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post02 gru 2016, 02:12

Solą każdego forum są "prowokatorzy" tacy jak np. Bra i Ziomek, każdy inaczej rozgrzewał dyskusję i czynił, że coś się działo.
Tego najbardziej brakuje.
Reszta: spam i komercja to nieuniknione produkty uboczne, które można i należy eliminować - dla mnie to nie był problem bo czytałem to co chciałem.
Z fejsem w sferze szybkiej wymiany informacji, zdjęć, filmików kf nie wygra ze względów technicznych.
Taki jest trend, jak na fb - liczy się dzisiaj i jutro, to co było znika bezpowrotnie.
KF może wygrać i na pewno wygra jako baza informacji, kompendium wiedzy o kitesurfingu w PL.
I tego się trzymajmy bo mamy tu ładnych parę lat historii, przeżyć, doświadczeń, wspólnych emocji, sporów, kłótni... to jest historia NASZEGO KAJTA :thumbsup:

Nie walcie w Pabla, nie on jeden nie może tego ogarnąć, gdyby spam nie był problemem to by już dawno nie było tego syfu zalewającego pocztę, fora i portale a nawet realne skrzynki pocztowe. Z tym trzeba nauczyć się żyć i tyle.

Piszcie tu: mądrze, głupio, prowokująco, kłóćcie się - tu ma być jak w realu. Tu - w przeciwieństwie do FB - nikt nie powinien nikogo blokować (poza spamerami i robotami).
Forum niech pozostanie FORUM!

Aloha!

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 gru 2016, 06:08

BraCuru pisze:
Mikolpa pisze:Brawo Ty :thumb:

Brawo Admin za co?
te 10 tys spamowiczów? :naughty: :doh:

Pewnie że nie za 10 tyś spamów, za to to pstryczek w ucho, którego dostał w tym wątku kilka razy a Ty to rozpocząłeś i dobrze bo nie wiadomo jaki mega śmietnik byłby za rok. Brawo Ty że zacząłeś i mam nadzieję że nie popuścisz jak się nie będzie zmieniać na lepsze :wink:

Natomiast mi chodziło o to
Post z drugiej strony tego wątku
Pablo pisze:Bracuru :thumbsup: za zapał!

Moim zdaniem prawda jest taka:

[1] facebook zjadł większość stron internetowych (sieplywa, surfmag, itp) - ile ludzi zagląda z własnej inicjatywy na strony www, a ile dopiero jak zobaczy post na FB z odnośnikiem. To samo dotyczy dużej częsci for internetowych i to już raczej nie wróci. Każdy zagląda na FB bo znajdzie tam informację ze wszystkich stron, zamiast wchodzić na strony oddzielnie.

[2] branża się sprofesjonalizowała i najbardziej aktywni użytkownicy to ci, którzy mają w tym biznes i wykorzystują forum głównie komercyjnie - szkółki, dystrybutorzy, instruktorzy, stąd spadek ciekawych, obiektywnych dyskusji.

[3] ilość użytkowników piszących "pro bono" zmalała prawie do zera - bo (strzelam) zostają zagłuszeni przez komercyjnych userów, lub giną w natłoku "papki"

[4] użytkownicy piszący "pro bono" zazwyczaj mają dużo mniej czasu na pisanie niż trole i komercyjni użytkownicy, więc mniej jest merytorycznych postów

[5] no i oczywiście spam

najistotniejsze moim zdaniem jest usunięcie spamu [5] i w drugiej kolejności premiowanie wartościowych treści [3] [4]. Wykonanie tego ostatniego będzie moim zdaniem najtrudniejsze. W czasach świetności forum, ilość merytorycznych postów była znacznie większa, dlatego nie przeszkadzało tak bardzo czytanie bełkotu, który zawsze był i będzie obecny. Myślałem nad rozwiązaniem punktowania wypowiedzi - a la http://stackoverflow.com/ - ale nawet takie rozwiązanie jest proste do obejścia :/ Tak więc czekam na opinie.


Przekaz? Pablo, który się poddał. stwierdza że nie ma sensu walczyć o to forum bo i tak jest skazane na śmierć i wszyscy przejdą na FB :cry:
i
4 strona, czyli trochę postów dalej i kilka dni później Admin, który pisze
Pablo pisze:Jak się czyta Wasze posty to mam wrażenie, że KF przeżywa renesans :)

dobra postaram się w takim razie ogarnąć jakiś lepszy skrypt antyspamowy na dniach!

Przekaz? Pablo, który trochę się zmotywował do zrobienia porządku z tym co było wywalone w pierwszym poście BraCuru. Pierwszy mały krok ku porządkom zrobiony, Admin widzi sens działania :D

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 gru 2016, 06:35

rolnik pisze:
Mikolpa pisze:
rolnik pisze:.Piana musi byc bez piany nie ma plywania :idea:

Też uważam że kłutnie muszą być, ostre wymiany poglądów i opini ale na pewnym poziomie wzajemnego szacunku, bez obelg i wylewania pomyji.
Więc owsze piana musi być alez granicą, taką na dwa palce :wink:

czy ja wiem na niektorych spotach jak wjedziesz komus na fale to i w ryj od lokalesa mozesz oberwac ....nawet jak masz racje a racja jest jak dupa . Kite jest piekny bez granic :mrgreen:

Rolnik kompletnie się nie dziwię że dostanę w ryj, nie dość że zajeb.. falę to na dodatek lokalesowi, czyli za brak poszanowania pewnych zasad po łbie, proste. Kite jest piękny bez granic! dokładnie tak, i rozmawiajmy godzinami bez granic, ale na konkretne argumenty, tak jak wielokrotnie na spocie z kumplami oczekując na wiatr, wystarczy że koś podczas takiej rozmowy zaczyna się spinać, narzucać swój autorytarny obraźliwy styl rozmowy i dyskusja się ucina. Dlaczego? a dlatego że ktoś próbuje stawiać granice obrażając pozostałych a to już nie jest wolność. Wymieniajmy opinie, dyskutujmy, kłóćmy się to będzie atrakcyjnie, ale trzymajmy pewien poziom. Usunięcie spamów to nie wszystko aby forum nadal było ciekawe.

Czy wolisz tak?
Rolnik co ty wygadujesz :doh: co ma piernik do wiatraka :idea: weź się ogarnij i zacznij czytać ze zrozumieniem bo jak czytam twoje wpisy to mam wrażenie że totalnie nie kumasz co do ciebie piszę :naughty:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 09:34

Pablo pisze:Ponieważ zostało to opublikowane w wyciągniętym z archiwum wątku o plebiscycie sprzed 3 lat. A jak sam zauważyłeś, jest to związane z tym wątkiem :clap: .

wybaczcie ale źle zostałem zrozumiały.
Mieliśmy plebiscyt - włożyłem w to dziesiątki godzin a może i nawet setkę. Była zabawa, emocje itd. czemu nie kontynuujemy tej atrakcji?
Smokie już wówczas dobrze to zdiagnozował. Tknęło mnie to i jednocześnie zrobiło mi się smutno widząc jak inni potrafią robić plebiscyty a my już nie.

Krzysztof-L pisze:Solą każdego forum są "prowokatorzy" tacy jak np. Bra i Ziomek, każdy inaczej rozgrzewał dyskusję i czynił, że coś się działo.
Tego najbardziej brakuje.

Nie byłem aktywny w ostatnim roku więc wyszedłem z wprawy. Krzysiu - obiecuję że się poprawię!
PS. Ziomek już na pewno nie wróci na forum zarządzanym przez obecnego admina. Jednym się to spodoba, innym nie. Mi zdecydowanie nie.

Pablo pisze:Maestro, zgłaszaj lepiej spamerów wykrzyknikiem bo coś odstajesz wśród charytatywnych pomocników 8) zgłaszać może każdy, nie tylko wybrani :)

Maestro? czytam to z serdecznym przymrużeniem oka, dobrze robię?
A propos mojej "businessowej" działalności wokółkajtrowej.
Pablo napisz szczerze ile żądałem a ile mi wypłaciłeś jako moderatorowi za utworzenie działu bezpieczeństwo. fajnie byłoby jakbyś też ocenił ile godzin na to poświęciłem.
Drugi przykład - napisałem, wydałem 2000 książek kspd i do tego trochę plakatów. Sprzedałem może 200 sztuk książeczek - resztę rozdałem.
Poświeciłem z rok czasu na przetłumaczenie kajtowych przepisów regatowych isaf - jak myślicie ile za to skasowałem?
Na PSKite i PZKite też dorobiłem się... nieprzespanych nocy, wyjazdów "służbowych", hektogodzin na konferencjach i w sieci. Przychód? nie znam tego słowa :lol:
walczyłem przez 2 lata w jakiejś tam komisji IKA - moje konto € pęka w szwach :lol:

Wiem, że dla tych co mnie znają tylko z forum nie mieszczę się w ramach normalności.
Kto mnie zna w realu to doskonale wie o czym piszę. Ja nie handluję, nie zarabiam na kajcie.
Jak zacznę to zmienię swój status i NIE będę pisał, że kajt to jest moja pasja a tylko takie fajne połączenie hobby, które pozwala mniej lub bardziej godnie żyć.

Pablo - cieszy mnie, że aktywowałeś się po latach zimowego snu. Mniej mnie cieszy, że jako admin nie potrafisz zachować się obiektywnie. A to było główną przyczyną odejścia "Ziomków".
Proszę skup się na naprawie tego forum a nie na prowokacjach bo taka jest rola admina. I nie rób z siebie teraz świętego bo nim nie byłeś i nie jesteś.
I wg mnie nadal nie będziesz dopóki będziesz handlował kitesurfingiem. Trudno oddzielić te dwie sfery.
Nie rozumiem czemu upierasz się przy roli admina. Nie dajesz rady to oddaj tę rolę komuś kto ma czas, ochotę, pomysły.

Mikolpa pisze: pstryczek w ucho, którego dostał w tym wątku kilka razy a Ty to rozpocząłeś i dobrze bo nie wiadomo jaki mega śmietnik byłby za rok. Brawo Ty że zacząłeś i mam nadzieję że nie popuścisz jak się nie będzie zmieniać na lepsze :wink:

Jasne :thumb: chciałbym nie popuścić ale to zależy od admina. jak będzie widział we mnie wroga to popuszczę. Głową muru nie przebiję...

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 10:00

Pablo, jedna uwaga, i możesz to zrobić szybko, zablokuj cały dział offtopic, bo tam ten spam się szerzy, a dział nic nie wnosi w forum.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 11:59

przemjas pisze:Pablo, jedna uwaga, i możesz to zrobić szybko, zablokuj cały dział offtopic, bo tam ten spam się szerzy, a dział nic nie wnosi w forum.


przeniosą się wtedy na inne działy a tego nie chcemy, więc jak ktoś ma awersję do spamu to niech nie wchodzi po prostu do offtopica :)

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 12:22

@BraCuru

W profilu jest pytanie "Jestem związany z kite-biznesem" i zaznacza je każdy kto ma z biznesem coś wspólnego. Nie jest to żadna ujma na honorze, tylko równe zasady dla wszystkich. Nie ma równych i równiejszych. Ale jeżeli nie sprzedajesz desek, foili, itp. zaznaczasz nie - skoro tak faktycznie jest, to się nie czepiam.

BraCuru pisze:Pablo napisz szczerze ile żądałem a ile mi wypłaciłeś jako moderatorowi za utworzenie działu bezpieczeństwo. fajnie byłoby jakbyś też ocenił ile godzin na to poświęciłem.


Działalność pozabiznesowa, nie zwalnia z zaznaczenia opcji "jestem związany z kite-biznesem". To, że np. sklep kitesurfingowy zrobi na forum tutorial jak nauczyć się pływać na kajcie nie zwalnia go z zaznaczenia "jestem związany z biznesem". Myślę, że nie warto ciągnąć tego tematu już dalej, skupmy się na walce ze spamem.

I wracając do meritum, pisałem szczerze i pozytywnie - jeśli zauważysz spam też kliknij czasem wykrzyknik i go złoś. Przyniesie to wymierną korzyść w postaci skasowanego spamu. Już masa ludzi zgłasza posty, za co big thumbs up :thumbsup: - jeżeli każdy dołączy do zgłaszających będzie łatwiej walczyć ze spamem :idea:

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post02 gru 2016, 13:18

Pablo pisze:
przemjas pisze:Pablo, jedna uwaga, i możesz to zrobić szybko, zablokuj cały dział offtopic, bo tam ten spam się szerzy, a dział nic nie wnosi w forum.


przeniosą się wtedy na inne działy a tego nie chcemy, więc jak ktoś ma awersję do spamu to niech nie wchodzi po prostu do offtopica :)

Ale codzienne przeglądanie najwygodniej zaczynać od NOWE POSTY, a tam króluje offtopic

Kub
Posty: 62
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:15
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 gru 2016, 13:21

zbrochaty pisze:Ano widzisz, dużo skorzystałeś, jesteś zatem na bieżąco jako początkujący/sredniozaawansowany kajciarz. Masz wiedzę, która już wyparowała z głowy zaawansowanym, starym wyjadaczom. Możesz spłacić dług do kiteforum.pl - podziel się wiedzą i wrażeniami dotyczącymi szkółek kite, instruktorów, bezpieczeństwa etc


Wydawało mi się, że wszystko co istotne, zostało już napisane, ale natchnąłeś mnie do działania :thumbsup: W sumie nic się nie stanie, jak zdubluje jakiegoś posta, bądź opiszę sprawę ze swojej perspektywy :)

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 13:21

apek pisze:przeniosą się wtedy na inne działy a tego nie chcemy, więc jak ktoś ma awersję do spamu to niech nie wchodzi po prostu do offtopica :)
Ale codzienne przeglądanie najwygodniej zaczynać od NOWE POSTY, a tam króluje offtopic


Trafna uwaga, tego nie wziąłem pod uwagę :!: Kasujemy już z Moderatorami spam na bieżąco, nowi spammerzy już nie powinni się tak masowo rejestrować bo wprowadziłem zabezpieczenia, ale ci już zarejestrowani w bazie jeszcze przez jakis czas pewnie będą spamować.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 13:32

Pablo pisze:Nie ma równych i równiejszych. Ale jeżeli nie sprzedajesz desek, foili, itp. zaznaczasz nie - skoro tak faktycznie jest, to się nie czepiam.
To, że np. sklep kitesurfingowy zrobi na forum tutorial jak nauczyć się pływać na kajcie nie zwalnia go z zaznaczenia "jestem związany z biznesem".

Dla Ciebie takie tłumaczenie jest jasne. Dla mnie kompletnie nie.
Praktycznie każdy forumowicz związany jest z kite biznesem (wg Twojego toku rozumowania)
Ręka do góry ten kto nigdy nie sprzedał czegoś kajtowego!
Przecież giełda to 5/6 "obrotów" kiteforum.pl :doh:
Dla mnie "biznes KS" znaczy jedno - zarabianie na sprzedaży sprzętu lub usług. Handel. Kupię i sprzedam drożej. za zysk kupie sobie ciepłe bułeczki lub pojadę na Hawaje. OK?
Ja, jak większość forumowiczów, nawet nie dorabiam.
Wiem, że i tak mi nie uwierzysz. Zapytaj tych którzy mnie znają :pray:
jak zacznę zarabiać to natychmiast zmienię status.

Myślę, że nie warto ciągnąć tego tematu już dalej, skupmy się na walce ze spamem.

Od pierwszego postu o to Cię proszę!
Udowodnij mój błąd twierdząc, że KF.pl zasługuje na lepszego admina :pray:

Offtopik - kiedyś to był dział najczęściej przeglądany chyba nie tylko przeze mnie. Myślę, że warto go zachować na ewentualne lepsze, przyszłe czasy.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2016, 13:44

Poczekajmy trochę, spam usuwamy, blokujemy spamerów i dalej cieszymy się forum.

taki mały off
:twisted: Jak to jest do tej pory tyle lat (od 2003r ?) było ok, teraz nagle nie pasuje?
Coś mi zajeżdża ten cały temat już próbą rewolty i przejęcia władzy nad kiteforum. Czyżby dobra zmiana dotarła też tutaj? :lol: :lol:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron