Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 gru 2016, 09:55

:)

oby tak dalej

Bracuru - wywołał burzę i okey
Pablo się ruszył i okey

tylko już nie spamujcie na siebie bo to jedyny spam jaki został

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 gru 2016, 10:01

kite24.pl pisze:teraz trzymać tylko fason :thumbsup:

Szkoda tylko, ze musiałem wykopać brutalną broń do przebudzenia admina.
Obudził się - to widać. Teraz niech trzyma tak dalej.
Zmiany mocno pozytywne :clap:
Powodzenia starym i nowym moderatorom :thumb:

zbrochaty
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2010, 11:42
Deska: Fanatic TrippleX
Latawiec: North Sails: Duke SuperStar
Dostał piwko: 16 razy
 
Post06 gru 2016, 13:46

Pablo pisze:Co masz na myśli pisząc "pod jednym guzikiem"?

Że wchodząc w giełda widzisz wszystkie ogłoszenia (deski, latawce, itp) ale można wejść też przez podkategorie -> tylko deski?

Tutaj jest pokazane jak to dziala:

http://www.pgforum.pl/index.php

Klikasz w Gielda, a potem wyskakuje Kupie Sprzedam Zamienie
Soft taki sam jak w KF.pl

Wlodi
Posty: 101
Rejestracja: 29 wrz 2015, 15:38
Deska: NHP Split
Latawiec: Slingshoty
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post08 gru 2016, 17:37

Jako moderator jednego z forów samochodowych mam jeszcze propozycje co do działu giełda.
Bardzo fajnie rozwiązano to na e90post.com
Tam jest cały silnik pod giełdę ale włącznie z komentarzami i opiniami o transakcji - nie wiem na ile jest to do zrobienia na phpBB.
Tak czy inaczej propozycja jest taka aby podzielić giełdę w podobny sposób jak jest na tamtym forum:
- na część komercyjną (tylko oferty sprzedaży) - ogłoszenia "partnerów" forum, którzy opłacają za to jakiś (mniej lub bardziej) symboliczny abonament. Tylko uzytkownicy "biznes" mogą tam dodawać watki i tylko oni mogą odpowiadać w swoim wątku.
- część prywatną
a) oferty kupna gdzie wątek utworzyć może każdy użytkownik niezależnie od ilości postów
b) oferty sprzedaży gdzie dodawać tematy mogą tylko użytkownicy mający np 10,20,30 postów (niepotrzebne skreślić)
Użytkownicy typu biznes oczywiście nie piszą w giełdzie prywatnej.

Co do samej komercji - myślę, że jest niezbędna dla forum. Myślę również, iż jako reklamodawcy powinni płacić za reklamę (jak jest przynajmniej na moim forum i nie ma z tym problemu). Bardzo przydatne są informacje o ofertach biur podróży, promocjach w sklepach itp ale to jest póki co darmowa reklama, z której forum nic nie ma.

Edit:
Jeśli chodzi o usuwanie i walkę ze spamem to chyba można to ogarnąć na poziomie odpowiedniego triggera albo procedury w bazie danych na której stoi forum. Np w sytuacji kiedy pojawia się nowy wątek w którym w pierwszym poscie jest URL (przeszukiwanie ciagu znaków "http" lub "www" w tresci wątku). W przypadku gdy taki URL jest znaleziony i jednoczesnie jest to pierwszy post autora tematu wówczas temat z automatu jest kasowany na poziomie bazy danych i licznik postów danego uzytkownika jest zerowany. Tutaj kwestia odpowiedniej optymalizacji bazy aby nie zajechać forum. Jeśli byłoby to zbyt ciężkie do osiągnięcia w czasie rzeczywistym to mozna stworzyć procedurę ktora będzie takie sprawdzenie wykonywala w godzinach nocnych raz na dzien/tydzien. Wowczas mozna stworzyc bardziej zlozony algorytm ktory sprawdzalby np. czy dany user w kazdym watku wrzuca URL i na tej podstawie banowac/kasowac spamerow i wszystkie ich watki i posty.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post11 gru 2016, 23:05

nie wiem jak innym ale mi teraz niektóre linki otwierają się w nowym oknie a niektóre nie otwierają wcale - muszę je klikać kółkiem lub komendą otwórz w nowym oknie

zbrochaty
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2010, 11:42
Deska: Fanatic TrippleX
Latawiec: North Sails: Duke SuperStar
Dostał piwko: 16 razy
 
Post12 gru 2016, 20:32

Znowu po kliknieciu [NOWE POSTY] mam posty z gieldy...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości