WAGA C I Ę Ż K A A A A A

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post21 lut 2017, 22:34

Shorty. Nie ma latawców w zakresie 13-25węzłow. To marketingowe slogany. To, że pływasz na dzrzwiach przy 13 węzłach na 12 i masz w tym troche przyjemności, nie znaczy, że będziesz miał satysfakcja z pływania przy 25 węzłach. Z własnego doświadczenia wiem, że :
1. zmiana typu latawca/w tej samej marce/ przy tej samej powierzchni to duża zmiana
2. zmiana o 1m2 latawca tej samej marki i typu np. z 7 m2 na 8 m2 to duża zmiana
3. zmiana siły wiatru średniego o 1 węzeł może wykluczyć z pływania w przypadku dolnego zakresu
Kity pracują dobrze tylko w średnim zakresie kreślonego przez sprzedawców i katalogi zakresu, tam zresztąj est zapisane, że zakresy dotyczą ridera 75kg.

Warto popatrzeć co robia zawodnicy. Mają; 16,14,12,10,9,8,7,6-
Czym większa siła wiatru, tym odstęp miedzy powierzchniami kite powinien byc mniejszy.
Nawiązując do treści wątku, ktory zapodałem. Moim zdaniem zamiast myśleć o kite w rozumieniu wiekszym, lepiej pomysleć o desce. Pozdro.

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lut 2017, 21:28

przemass pisze:Pisanie że 132 deska zrobi robotę do naprawdę ciężkiej wagi to może być lekka przesada ;)


Przemass, warto się wypowiadać o czymś co miało się pod stopami, a coś czuję że Speedballa nie miałeś :) Dobrze wiesz że nie jeden, nie dwa ale 13 lat w tym sporcie, mojego doświadczenia jako instruktor i jako ...użytkownik różnego sprzętu z okazji współpracy z wieloma TOP firmami na świecie, robi różnicę. Zapraszam na testy - wszystkich chętnych, często kupującemu używaną deskę proponuję spróbuj - jak Ci nie przypasuje odeślesz do mnie, jeszcze żadna nie wróciła - przypadek? Nie sądzę.

Shinnworld Polska

ps. sprzątanko magazynu, deski 2014/2013 i starsze za 999 zł komplet z finami, rączką i padami/strapami 2016...

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post01 mar 2017, 18:43

jacekdaktera pisze:Shorty. Nie ma latawców w zakresie 13-25węzłow. To marketingowe slogany.


to że to marketing to wiadomo, chociaż ja np przy moich 67kg pływałem na 8m w przedziale 16-23knt (jedna sesja w jastarni, sprawdzona z wykresem ze stacji windfreaks)
jak wchodziłem na wodę to na końcu molo wiatromierz pokazywał max 14knt, ale mniejsza z tym ...

bardziej chodziło mi o to jak waga ridera wpływa na dolny i górny zakres, bez znaczenia jakiego latawca i ile on ma...

czy +5kg wagi zmniejsza Ci dół i 1knt a zwiększa górę o 1 czy jakkolwiek inaczej ?
o to głównie chodziło w moim pytaniu :]

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2017, 18:53

shinnworld polska pisze:
przemass pisze:Pisanie że 132 deska zrobi robotę do naprawdę ciężkiej wagi to może być lekka przesada ;)


Przemass, warto się wypowiadać o czymś co miało się pod stopami, a coś czuję że Speedballa nie miałeś :) Dobrze wiesz że nie jeden, nie dwa ale 13 lat w tym sporcie, mojego doświadczenia jako instruktor i jako ...użytkownik różnego sprzętu z okazji współpracy z wieloma TOP firmami na świecie, robi różnicę. Zapraszam na testy - wszystkich chętnych, często kupującemu używaną deskę proponuję spróbuj - jak Ci nie przypasuje odeślesz do mnie, jeszcze żadna nie wróciła - przypadek? Nie sądzę.

Shinnworld Polska



Hmm no nie wiem z kim piszę - jesteś pod nickiem, a z tego co wiem w firmę zaangażowane jest parę osób ;) Speedballa pod nogami nie miałem przyznaję się bez bicia - do wagi super ciężkiej nie należę ani też Shinn nie jest mi potrzebny. Ale że nie lubię arogancji napiszę jeszcze raz - moim zdaniem jako instruktora, ridera i właściciela szkoły, sprzedawanie gościowi o wadze 190 cm i 120 kg deski 132, choćby miała i 50cm szerokości jest bzdurą i lepiej byłoby sobie skima kupić - nawet od shinna ;) choćby stance coś mówi na pewno ?


shinnworld polska pisze:ps. sprzątanko magazynu, deski 2014/2013 i starsze za 999 zł komplet z finami, rączką i padami/strapami 2016...


Z tą kryptoreklamą to chyba do działu giełda...prawda adminie? :idea:
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2017, 19:47 przez przemass, łącznie zmieniany 1 raz.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2017, 18:58

shorty pisze:odnoście wagi ridera to takie luźne przemyślenia...
Jak myślicie , co ile kg należy zwiększyć/zmniejszyć rozmiar latawca ?
w postach z działu "pierwsze kroki" wyczytać można, że 1m2 więcej na każde 15kg


Czyli np 10 dla ridera 50 kg i w tym samym czasie 12 dla ridera 80 kg? Szedłbym raczej w stronę 1m2/10kg jednak...ale to wciąż zależy od rodzaju latawca i przede wszystkim umiejętności bardzo mocno.

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2017, 22:07

Jeśli ktoś ma opory przed testowaniem specjalnej deski 132 cm dla "wagi ciężkiej", to zawsze może potestować King Gee Sea King 2017 :) Właśnie kolejna generacja stygnie w fabryce w Tychach. Rozmiary słuszne - 146cm i 150 cm, większych nie trzeba bo to dobra deska więc nadrabia technologią, a nie jedynie parametrem długością jak u konkurencji. Testy od majówki możliwe w Polsce. Jaki rozmiar wolicie na testy 146 cm czy 150cm ? :)

phpBB [video]


opis i fotki na razie po angielsku: https://www.shinnworld.com/sea-king

Shinnworld Polska

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post20 kwie 2017, 22:31

shinnworld polska pisze:Jeśli ktoś ma opory przed testowaniem specjalnej deski 132 cm dla "wagi ciężkiej", to zawsze może potestować King Gee Sea King 2017 :) Właśnie kolejna generacja stygnie w fabryce w Tychach.

To już nie ma fabryki w Bielsku? ;)

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2017, 22:53

boldek pisze:
shinnworld polska pisze:Jeśli ktoś ma opory przed testowaniem specjalnej deski 132 cm dla "wagi ciężkiej", to zawsze może potestować King Gee Sea King 2017 :) Właśnie kolejna generacja stygnie w fabryce w Tychach.

To już nie ma fabryki w Bielsku? ;)


W Bielsku jedna fabryka jest, ale lepiej mieć swoją NOWĄ i niezwiązaną z tamtą w Tychach ;) 8)

phpBB [video]


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości