woo/pic 2017, rezultaty;)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2017, 10:13

Mikolpa pisze:Próbowałem zmienić temat, widocznie nie udolnie dlatego nie wyszło.
Nie idź w tą stronę, moje stanowisko w tej sprawie jest jasne.
Wyobraź sobie że wchodzisz z kumplem do baru a tu podchodzi do Was kilku gości i zaczyna okładać Twojego kumpla.
a. stajesz z boku pytając dlaczego to robią? a nawet jak się okazuje po dłuższym czasie że słusznie to pozwalasz im na to dalej?
b. stajesz w obronie a dopiero później wyjaśniasz z kumplem o co chodziło?

To jest właśnie taka sytuacja, pojechaliście po Nim równo, wynik na 22m został skasowany (choć przyznam że nie wiem jak ani przez kogo), teraz obalacie kolejny, jeżeli rozmową na argumenty to ok, ale jeżeli z przytykami poniżej pasa to sorry, nie będę stał z boku.

MIkolpa - Twój kolega narobił tyle złego dla tej zabawy, dla KF.pl że nie uda Ci się jednym postem zamknąć ten rozdział :naughty:

Fakt jest taki że Byku nie rozgłaśniał nigdzie Swoich wyników, nie robił z siebie rekordzisty, weszły one w aplikacje piq i zamieścił bez komentarza w zamkniętej grupie na FB.

Nie! To nie fakt! To tylko Twoja niewiedza w temacie albo ślepa wiara w funfla, który zrobił dokładnie odwrotnie niż piszesz powyżej.

Ja zamykam ten temat poniższym wpisem:

Andrzej celnie zobrazował ile brudu za paznokciami ma Piotrybyku (nie ważne czy skoczył 22 czy nie) :clap:
"Skoczek 22" nie prędko będzie akceptowany w barze zwanym KF.pl a na pewno zawsze już zapamiętany jako bajkopisarz nie okazujący żadnego szacunku dla nieschlebiających Mu.
A jeśli decydujesz się z Nim chodzić po barach to warto wiedzieć, w którym On jest niemile widziany aby samemu nie dostać po pysku ;)

kuicets pisze:Fajnie, że sie rozumiemy i ze zgadzasz się ze 15m tam i z powrotem w 3 sekundy to lipa.

Super Kuicets za klarowne wyjaśnienia :clap: Miło się to czyta :clap:
Teraz doleję ognia do oliwy. Wczesniej na to nie zwróciłem uwagi. Powyższa dyskusja spoowdowała, że zerknąłem na moje airborn czasy podczas najlpeszej sesji.
I co? TOTAL LIPA!!!! Proszę bardzo:
11,7m - 5,2s
10,3m - 5,3s
10,4m - 4,3s
13,1m - 4,0s
12,2m - 3.6s
11,2m - 3,7s

Co gorsza mój najlepszy czas w powietrzu to 10 sekund podczas innej sesji.
Pisałem już wcześniej, że wątpię w ten wynik bo pamiętam, że latałem max 8s (liczę sobie w powietrzu a potem analizuje materiał video 8) ) a dopiero dzisiaj zajrzałem do szczegółów sesji:
- najwyższy skok 12,4m - 5,5s
- najdłuższe czasy lotu to: 9,2s dla wysokości 3,0m oraz 10,1s dla wysokości skoku 2,0m.

Moi drodzy - nie warto podniecać się tym co pokażą wam te sensory.
Pokazują one poważne błędy, a wyniki mogą być wręcz idiotyczne.


Aby dobrze się bawić w następnych latach (czemu nie?!) może powołać tutaj kapitułę ekspertów (JanuszD, Mikolpa), która sprawnym cięciem powywala śmierdzące wyniki z top listy?
Przecież to widać na pierwszy rzut oka.
Tak jak np w odczytach prędkości w w Klubie 50 (zobrazowałem tam błąd):
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=433
JanuszD pisze:Ale zadałem sobie trud i sprawdziłem te 4 pierwsze miejsca... i powiem Wam, że to wygląda tak, że każdemu wyszedł skok życia...

1 miejsce. Skok 18,7, a drugi skok 10,3 (cała sesja 7 min)
2 miejsce. Skok 17,4, a drugi skok 11,6 (cała sesja 3 godziny)
3 miejsce. Skok 16.0, a drugi skok 10 ,7 (cała sesja 51 min)

Ja powiem tak, podążając Waszą logiką to te wszystkie wyniki są mało wiarygodne. Ja mam życiówkę 9.0 metrów i na jednej sesji wyników po 8,7, 8,0, 8,3, 8,2 miałem po kilkanaście, a nie było tak że sobie skaczę po 4 metry i nagle 9.00.
Ale już np u Maria na woo skoków w okolicach 15, 16, 17 jest kilka.


Czyli moglibyśmy bawić się z ustalonymi regułami do których dodałbym jeden punkt: chcesz być pewnym najlepszego wyniku to skocz parę razy na zbliżone pułapy.
Oczywiście dla paru osób byłoby to kontrowersyjne ale dla rozsądnych oczywiste rozwiązanie :idea:

No chyba że wolimy ustalać kolejne "rekordy świata" w dragu na linie.
Aktualny rekord to lina długości 68m. Kto spróbuje z 68,5m? :doh: :doh: :doh:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post29 wrz 2017, 10:26

BraCuru pisze:Aby dobrze się bawić w następnych latach (czemu nie?!) może powołać tutaj kapitułę ekspertów (JanuszD, Mikolpa), która sprawnym cięciem powywala śmierdzące wyniki z top listy?
Przecież to widać na pierwszy rzut oka.


Nie wiem czy to ironia czy komplement, ale ani w jednym ani w drugim przypadku się do kapituły nie palę :naughty:

Szczególnie jak sam piszesz, sensory rejestrują bzdury. Najlepszy sensor to aparat kumpla:

renoromeu.JPG
renoromeu.JPG (89.98 KiB) Przejrzano 4644 razy

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post29 wrz 2017, 15:28

ktoś w tym wątku jednak skacze .. :thumbsup:

mitsu
Posty: 293
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: fifty
Latawiec: gts3 xr7
Lokalizacja: Zelistrzewo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post29 wrz 2017, 15:49

o kuzwa a skad ta fota??

Panowie i Panie, to mam glupie pytanie, czytam na jakiej zasadzie dziala woo/piq i moje pytanie, skad te zle pomiary?

zastanawiam sie, poniewaz podobne urzadzenia (ok, troszke wieksze, z wiekszym zasilaniem itd) wykorzystywane w mtb czy nawet automotive nie daja co chwile tak pochrzanionych pomiarow.

na sadze, aby chodzilo o kalibracje, bo takie urzadzenia nie musza owej posiadac, ale czy ktos wie, skad ten zly pomiar? wina zasilania? a moze brak doswiadczenia producenta?

ps. osobiscie sadze, ze sensory powinny byc w przypadku kajterow umieszczone w trapedzie, czy jakkolwiek zaczepione na poziomie jaj, wyniki moglyby byc wiarygodniejsze, bo to jednak cialo leci i lapie przeciazenia, nie deska (a mocuja je na deskach tak?...).

https://www.adafruit.com/product/2651r

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 wrz 2017, 15:58

mitsu pisze:ps. osobiscie sadze, ze sensory powinny byc w przypadku kajterow umieszczone w trapedzie, czy jakkolwiek zaczepione na poziomie jaj, wyniki moglyby byc wiarygodniejsze, bo to jednak cialo leci i lapie przeciazenia, nie deska (a mocuja je na deskach tak?...).


Kozacki pomysł z zamocowaniem sensora gdzieś na ciele. Mniejsze drgania, czystszy pomiar. Tylko G-Force przy lądowaniu będzie zakłamany (zamortyzujesz nogami), ale myślę to niska cena dla dokładnej wysokości i air-time.

Ktoś sprawdzi?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2017, 16:03

mitsu pisze:o kuzwa a skad ta fota??

Panowie i Panie, to mam glupie pytanie, czytam na jakiej zasadzie dziala woo/piq i moje pytanie, skad te zle pomiary?

zastanawiam sie, poniewaz podobne urzadzenia (ok, troszke wieksze, z wiekszym zasilaniem itd) wykorzystywane w mtb czy nawet automotive nie daja co chwile tak pochrzanionych pomiarow.

na sadze, aby chodzilo o kalibracje, bo takie urzadzenia nie musza owej posiadac, ale czy ktos wie, skad ten zly pomiar? wina zasilania? a moze brak doswiadczenia producenta?

ps. osobiscie sadze, ze sensory powinny byc w przypadku kajterow umieszczone w trapedzie, czy jakkolwiek zaczepione na poziomie jaj, wyniki moglyby byc wiarygodniejsze, bo to jednak cialo leci i lapie przeciazenia, nie deska (a mocuja je na deskach tak?...).

https://www.adafruit.com/product/2651r



to ten pan :)
phpBB [video]

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2017, 17:07

mitsu pisze:ps. osobiscie sadze, ze sensory powinny byc w przypadku kajterow umieszczone w trapedzie, czy jakkolwiek zaczepione na poziomie jaj, wyniki moglyby byc wiarygodniejsze, bo to jednak cialo leci i lapie przeciazenia, nie deska (a mocuja je na deskach tak?...).

też mi się tak wydaje :thumb:
Można byłoby uniknąć parę innych nieporozumień i dyskusji na temat stylu ;)
Pisałem o umieszczaniu na trapezie na tym forum ale zostałem sponiewierany za wymyślanie głupot :roll:

Ktoś może to przetestować? Najlepiej byłoby mieć jeden sensor na desce a drugi podczepić do trapezu i porównać!

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 wrz 2017, 19:51

kuicets pisze:
mitsu pisze:ps. osobiscie sadze, ze sensory powinny byc w przypadku kajterow umieszczone w trapedzie, czy jakkolwiek zaczepione na poziomie jaj, wyniki moglyby byc wiarygodniejsze, bo to jednak cialo leci i lapie przeciazenia, nie deska (a mocuja je na deskach tak?...).


Kozacki pomysł z zamocowaniem sensora gdzieś na ciele. Mniejsze drgania, czystszy pomiar. Tylko G-Force przy lądowaniu będzie zakłamany (zamortyzujesz nogami), ale myślę to niska cena dla dokładnej wysokości i air-time.

Ktoś sprawdzi?


Raz testowałem.
Mocowanie piq i pewnie też woo przykleja się na stałe do deski i w komplecie jest jedno więc z drugą deską trzeba kombinować. Więc raz zaczepiłem na smyczy, powiesiłem na szyji i włożyłem pod piankę żeby był stabilny. Zmierzył kilka pierwszych skoków przekłamując wyniki na 1-2m i potem się wyłączył. Myślę że właśnie dla prawidłowych odczytów potrzebne są silne zmiany G. Może właśnie jak jest za miękko to wtedy są problemy.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 wrz 2017, 20:26

BraCuru pisze:
A jeśli decydujesz się z Nim chodzić po barach to warto wiedzieć, w którym On jest niemile widziany aby samemu nie dostać po pysku ;)


Zdaję sobie z tego sprawę ale to nie zmienia faktu że nie stanę z boku :wink:

BraCuru pisze:I co? TOTAL LIPA!!!! Proszę bardzo:
11,7m - 5,2s
10,3m - 5,3s
10,4m - 4,3s
13,1m - 4,0s
12,2m - 3.6s
11,2m - 3,7s

To nie koniecznie jest lipa. Weź pod uwagę że woo zaniża czas w porównaniu do piq. Było to widać w tabeli porównawczej woo i piq. Wyciągnijcie średnią i zobaczcie że jest spora. A średnia wysokości na piq jest mniejsza niż na woo.

BraCuru pisze:Moi drodzy - nie warto podniecać się tym co pokażą wam te sensory.
Pokazują one poważne błędy, a wyniki mogą być wręcz idiotyczne.


Ja w swoich wszystkich sesjach z piq nie zanotowałem żadnego znacznie odbiegającego od pozostałych wyniki.
Dlatego zgadzam się z tym 8)

BraCuru pisze: chcesz być pewnym najlepszego wyniku to skocz parę razy na zbliżone pułapy.

eclave
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2009, 20:16
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post02 paź 2017, 23:48

https://youtu.be/QI5xfd8Z9ts?list=UUpgR ... 5ye6Q&t=32
0:32-0:35
Dzięki Ci Panie Boże, że te nieszczęście wydarzyło się na 2 a nie na 22 metrach...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 paź 2017, 07:44

eclave pisze:https://youtu.be/QI5xfd8Z9ts?list=UUpgR3Mus8Ma3Ct1D_E5ye6Q&t=32
0:32-0:35
Dzięki Ci Panie Boże, że te nieszczęście wydarzyło się na 2 a nie na 22 metrach...

Albo na wodzie po kostki :?
Tu podobny przypadek tylko na większej wysokości
phpBB [video]

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 paź 2017, 10:05

Czytałem, czytałem, milczałem, ale dlaczego miałbym milczeć ?? Swoje zdanie trzeba przedstawiać.

W dupie sie poprzewracało od 22m z takiego skoku, na takiej latawce itd.itp. no sorrry, ale ja nie uwierze.

Sam posiadam miernik wysokości skoku, bardzo kiepski bo xensr, ALE, nie używam go na ślepo !! Fajnie jest poprzeglądać sobie statystyki PO sesji, ale sam wiem kiedy wysoko skoczyłem, w tej chwili mógłbym go już sprzedać. Chciałem się przekonać rzeczywiście na jakie wysokości skaczę i to już wiem. Moje średnie skoki to 3-4m. Wysokie (juz czuję że są wyższe) to okolice 6m. Wysokie to 7-8m. Przy moim max 8,4 mialem kisiel w gaciach i zastanawiałem się jak to przeżyję !! Nast. razem jak skoczę w tych granicach to bez czujnika będę to wiedział.

Mikolpa, gratki za Twoje skoki, jak już wszyscy potwierdzili, Twoje się powtarzają i są mocno wiarygodne.
Poniżej wklejam równierz (moim zdaniem) w miarę powtarzające się wysokości moich skoków...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2017, 10:31

Skoczyl/nie skoczył, urządzenie zarejestrowalo wynik, czlowiek wszedl na top liste..

Urządzenie zarejestrowalo tez cos wiecej - ostrą szydere ktora poszła na takiego samego kitesurfera jak my wszyscy tutaj, i potezna spine części szydzacych kitesurferow tutaj...

To nie jest klimat surferski, to nawet nie jest dyskusja tylko hejt i zenada..

Hejtujacy przegrywacie w tej rywalizacji niezależnie od tego na ktorej pozycji sa wasze imiona, i jeszcze robicie siare.. Lipa.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2017, 10:42

Sorki, ale dla mnie lipe robi osoba która kłamie.

Jak Ci zaraz wkleje wykres z urządzenia że skoczyłem 60m "bo urządzenie zarejestrowało" to będziesz tak samo mówił ??

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2017, 10:54

Fikus pisze:Skoczyl/nie skoczył, urządzenie zarejestrowalo wynik, czlowiek wszedl na top liste..

Urządzenie zarejestrowalo tez cos wiecej - ostrą szydere ktora poszła na takiego samego kitesurfera jak my wszyscy tutaj, i potezna spine części szydzacych kitesurferow tutaj...

To nie jest klimat surferski, to nawet nie jest dyskusja tylko hejt i zenada..

Hejtujacy przegrywacie w tej rywalizacji niezależnie od tego na ktorej pozycji sa wasze imiona, i jeszcze robicie siare.. Lipa.


Ale o czym ty piszesz? Następny kolega z podwórka co wchodzi do złego baru ;)
zacznijmy od pierwszego zdania: "wszedł na top listę".
Możesz wskazać jego wynik na tej top liście?
No pokaż a potem pouczaj.

Urządzenie zarejestrowało jedynie pogardę, brak szacunku, odrealnienie i pychę Skoczka 22.

Jaki surferski klimat? Za bajkopisarstwo surferzy wykluczają klienta ze swojej grupy. Bezpowrotnie.
Taki jest surferski klimat. Wybacz wygląda na to, że we Wrocławiu uprawiacie inna kulturę.

Człowieku - przestań bronić swojego kumpla, który dokonał forumowego samobójstwa a Ty i jego funfle nie potrafią dostrzec tego faktu.
Nikt tutaj nie hejtuje - ludzie piszą o faktach a Ty o emocjach. To dwie różne sprawy.

Z każdym postem broniącym Skoczka22 narażacie się na utratę szacunku.
Zostawcie go w spokoju na tym forum.
Autentycznie żal mi się go zaczyna robić jak pomyślę, że brylował tutaj niczym Małysz a w tak idiotyczny sposób sam sie spalił.
Teraz słusznie milczy na forum i chciałby o tym zapomnieć a jego najlepsi funfle dolewają tylko oliwy do gasnącego ognia.
Zlitujcie się nad nim :pray: :pray: :pray:

Czy moderator może zamknąć ten watek i dalsze bicie piany?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości