Trapezy polskich kitesurferów

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

Trapezy polskich kitesurferów

Czas głosowania minął 01 lip 2017, 17:05

Dakine Pyro
5
11%
Dakine C-1
0
Brak głosów
Mystic Warrior
26
58%
Mystic Majestic
3
7%
Manera EXO
7
16%
Manera Senso
0
Brak głosów
North Airstyler
0
Brak głosów
Ride Engine Hex
4
9%
NP Flash
0
Brak głosów
NP Bomb
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 45

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post05 maja 2017, 08:38

a jakich niskich używacie ? Bo ciężko kupić jakiś fajny niski - jednak do kite większość jest wysokich, a nie wiem czy WS można bez problemu używać ?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 maja 2017, 09:25

AlMastar pisze:a jakich niskich używacie ? Bo ciężko kupić jakiś fajny niski - jednak do kite większość jest wysokich, a nie wiem czy WS można bez problemu używać ?

Ja mam od początku taki. Kupiłem w 2013 za 280zl i na razie nie widzę powodu do zmiany.
mystic force shield seat harness 2012
Obrazek

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2017, 10:26

Ja od 8 lat pływałem w Pat Love Cast. Niestety musiałem pomyśleć o zmianie na siedzący ze względu na uporczywy ból odcinka lędzwiowego po ostrej sesji.
kupiłem Severne CMR Black
phpBB [video]
i jestem po pierwszej sesji. Zmieniłem sobie tylko hak ze starego trapezu.
Pozycja haka nie jest bardzo niska, jest niewiele niżej jak w normalnym trapezie. Podczas skoku jest wygodnie, bo plecy i dupa są odciążone.
Oczywiście są inne wrażenia, bo czuje go na biodrach i trzeba się na nowo przyzwyczaić. Ma fajną poduszkę na odcinek lędżwiowy, oraz wysoko zakrywa i trzyma plecy, co dla mnie jest na plus. Jak popływam w nim dłużej to bedę mógł napisać coś więcej.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post05 maja 2017, 15:15

Dlaczego wszyscy pływają w Warriorach, haha?!?

Hydro robi takie dobre ceny na nie czy co? Szał prawie taki jak na iphony :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post05 maja 2017, 16:12

TrueKejner pisze:Dlaczego wszyscy pływają w Warriorach, haha?!?

Hydro robi takie dobre ceny na nie czy co? Szał prawie taki jak na iphony :shock: :shock: :shock:


Ja jak po szkółkowym trapezie założyłem Warriora, to odniosłem taki szok, że nie pomyślałem, że może być jeszcze lepiej... Regulacja (a raczej jej zakres - mogę schudnąć i przybrać z 15kg a dalej będzie leżał), wygoda zapięcia/odpięcia i ogólne odczucie mnie urzekło. Na początku trochę uciekał do góry, ale to dlatego że zapinałem go ZA CIASNO. Teraz jak go trochę poluzowałem łatwo mogę go w trakcie ślizgu jednym ruchem ręki przesunąć niżej. Zresztą, kite teraz rzadko w zenicie, więc problem w zasadzie się już nie pojawia.

Ale w wolej chwili może sobie obczaję inne?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2017, 16:43

TrueKejner pisze:Dlaczego wszyscy pływają w Warriorach, haha?!?

Hydro robi takie dobre ceny na nie czy co? Szał prawie taki jak na iphony :shock: :shock: :shock:


Hah też pierwsze co mi przyszło na myśl to Hydro... ale dobre ceny chyba już tam sie skończyły.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post05 maja 2017, 17:21

Grzegorz KiteLife pisze:Hah też pierwsze co mi przyszło na myśl to Hydro... ale dobre ceny chyba już tam sie skończyły.


Nie ceny w Hydro się skończyły tylko ceny Warriora w ostatnich latach poszły do góry. Mówię o cenach wyjściowych.
Jeśli się nie mylę to jak kupowałem swojego to wyjściowa cena była 720 pln, teraz 940.

Nie każdy trapez każdemu pasuje. Było milion razy pisane, że trzeba popływać w mokrym na testach, żeby móc się wypowiedzieć. Surfbabe pisała o Nova Diamond, moja dziewczyna testowała w Dakhli i jej ten trapez nie pasuje, uwiera w żebra z jednej strony. A wiele dobrego o tym trapezie czytaliśmy. Komfort zależy od budowy, wielkości mięśnia piwnego, techniki. Zauważyłem też że dużo lepiej pływa mi się bez kamizelki (żeby nie napisać impacta, bo kogoś to bolało ostatnio).

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2017, 18:45

JanuszD pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:Hah też pierwsze co mi przyszło na myśl to Hydro... ale dobre ceny chyba już tam sie skończyły.


Nie ceny w Hydro się skończyły tylko ceny Warriora w ostatnich latach poszły do góry. Mówię o cenach wyjściowych.


Ja nie o cenach Warriora a o cenach w Hydro gdzie do tej pory połowa półwyspu sie "stołowala" :). Dziś robilem tam drobny zakup i cena nie jest już tak atrakcyjna jak na starych śmieciach 8)

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post05 maja 2017, 20:11

Grzegorz KiteLife pisze:
JanuszD pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:Hah też pierwsze co mi przyszło na myśl to Hydro... ale dobre ceny chyba już tam sie skończyły.


Nie ceny w Hydro się skończyły tylko ceny Warriora w ostatnich latach poszły do góry. Mówię o cenach wyjściowych.


Ja nie o cenach Warriora a o cenach w Hydro gdzie do tej pory połowa półwyspu sie "stołowala" :). Dziś robilem tam drobny zakup i cena nie jest już tak atrakcyjna jak na starych śmieciach 8)


i BARDZO, BARDZO dobrze!

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2017, 21:17

Czy ktos z uprawnieniami admina jest w stanie odtworzyc całą ankiety, po dodaniu trapezów NP poszło się paść jakies 30 głosów :(

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post09 maja 2017, 17:47

Plywalem w Mystic Majestic Youri Zoon 2014 (taki dostalem w szkolce jako najlepszy;) - jezdzil gora dol, po dlugiej sesji i po zimniej wodzie brakowalo mocy zeby wypiac ten beznadziejny system zapinania na klik. Nie wiem jak YZ sie mogl tyle meczyc w tym trapezie - Warior z tego rocznika mial lepsze trzymanie haka ale raszta taka sama... do tego ciezki dlugo schnal... wiem ze sa gorsze trapezy... ale ten mystic nie byl trafiony do tego odcinek ledzwiowy zaczynal sie przypominac po 2-3h na wodzie.

Rok temu przesiadka na manere exo napierw 2014 teraz 2017 - mega dobry system zapinania o wiele latwiej i szybciej gotowy do plywania. Niestety zeby nie jezdzil trzega go dopasowac na mokro wtedy fajnie siedzi ale do Mystica o niebo lepiej. Bol plecow zniknal zupelnie gdzie rekord mialem 6h i 100km na wodzie. Bez pianki musialem sie przyzwyczaic ale nie obcieral tylko zebro czulem po 2 tygodniach skakania na jedna strone ;) ale nie sadze zeby to byla wina trapezu ;)

Nie wiem jak z nowosciami Dakine i Ride Endgine - bo slychac sporo dobrych opinii i jest to spora rewolucja w kwestii trapezu ale exo nie mam zamiaru wymieniac na najblizsze lata ;)

jabeck
Posty: 208
Rejestracja: 15 sie 2010, 10:31
Deska: firewire, zeeko
Latawiec: Enduro, reo
Lokalizacja: 3city
Dostał piwko: 15 razy
 
Post09 maja 2017, 20:08

Jak przesiadłem się z Warriora 2 na Exo( też wysoki jak mistic) to była przepaść. Wygoda, ustąpił ból i oddychać zacząłem normalnie.A zęby w końcu przestały piłować po haku.Byłem mega zadowolony.W tym sezonie znowu się przesiadłem,na Ride Engine( niski) i tu już nie widzę takiego przeskoku. Zachowuje się bardzo przyzwoicie, bólu nie ma i oddech poprawny a zęby z daleka od haku.Jego dodatkowa zaleta do drugi hak do wave w mega przystępnej cenie.Ale to początek przygody z Ride Engine i pierwszym niskim trapezem więc zobaczymy.
Pozdrawiam

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2017, 14:09

Manera EXO od 3 sezonów, po przesiadce z Mystic Warrior :thumb:

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post29 maja 2017, 17:43

Identycznie jak przedmówcy...
Manera...!!!
po Warriorze

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2017, 11:58

a czy ktoś testował manere i jest lekkim rajderem do 70kg


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości