Agadir - Dakhla

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post14 maja 2017, 20:36

Witam;
Czy ktoś kiedyś leciał Maroko Airlines z Agadiru do Dakhla i może się podzielić informacjami na ten temat.
Będę zobowiązany.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post15 maja 2017, 05:22

Kawior pisze:Witam;
Czy ktoś kiedyś leciał Maroko Airlines z Agadiru do Dakhla i może się podzielić informacjami na ten temat.
Będę zobowiązany.


Lecial, o co pytasz?

Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post15 maja 2017, 08:26

Hej;
Przede wszystkim czy latają zgodnie z rozkładem, czy trzeba liczyć się z opóźnieniami, czy kupowałeś bilet na lotnisku czy też przez ich stronę z wyprzedzeniem?
Jak jest z quiverem, trzeba dodatkowo płacić i czy generalnie lot jest OK wg naszych standardów czy trzeba się przygotować na jakąś trochę bandziorkę.
Ewentualnie jakieś rady które mogą być pomocne.
Rozumiem, że w samej Dakhla czy też na spotach jest obecnie bezpiecznie.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post15 maja 2017, 12:49

Z rozkładem to myślę, że tak jak w większości linii, albo będzie o czasie, albo nie będzie. Byliśmy w Dakhli 3 razy, w tym raz przez Agadir.
Quiver od zeszłego roku jest za darmo, na legalu, nie golf tylko kite. Chyba, żeby się coś w tym roku zmieniło na niekorzyść, ale nic mi o tym nie wiadomo.
Samoloty OK, żadnej partyzantki. Ja bym sugerował lot przez Casablankę, dobra przesiadka, jest nowy terminal, nie trzeba nocować. Można lecieć z BRU, AMS, MUC i jeszcze parę innych miast.

Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post16 maja 2017, 19:19

Kawior pisze:Hej;
Przede wszystkim czy latają zgodnie z rozkładem, czy trzeba liczyć się z opóźnieniami, czy kupowałeś bilet na lotnisku czy też przez ich stronę z wyprzedzeniem?
Jak jest z quiverem, trzeba dodatkowo płacić i czy generalnie lot jest OK wg naszych standardów czy trzeba się przygotować na jakąś trochę bandziorkę.
Ewentualnie jakieś rady które mogą być pomocne.
Rozumiem, że w samej Dakhla czy też na spotach jest obecnie bezpiecznie.


Niedawno wróciłem z Dakhli. Leciałem przez Casablankę, ale generalnie nie było problemów ani opóźnień (nawet o dziwo było piwo w samolocie) standard prawie europejski. Transport kitesurfingu jest za darmo, ale przy nadawaniu bagażu na wszelki wypadek warto mieć ze sobą zapisaną stronę internetową Air Maroco, gdzie to jest napisane. Warto zabrać też alkohol kupiony na europejskim lotnisku gdyż na miejscu bardzo trudno go dostać i jest drogi. Bilety były kupione z wyprzedzeniem. Dakhla i spoty są bezpieczne. Tubylcy bardzo przyjaźni. W przeciwieństwie do właścicieli niektórych campów kitesurfingowych gdzie cię chcą kasować na każdym kroku. Proponuję trzymać się od nich z daleka. Najlepsze spoty moim zdaniem to Duna i Speed Spot. Najlepiej (najtaniej i najsmaczniej) jest się żywić na mieście w lokalnych tubylczych knajpeczkach.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2017, 15:37

wez fure z agadiru i lec fura. po drodze kilka spotow a cale czekanie na lotnisku i przesiadki sporo zabieraja.

budrysiak
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2015, 19:49
Deska: Spleene rs
Latawiec: rrd passion
Lokalizacja: Trójmiasto
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sie 2017, 16:32

a ja mam pytanie czy w Agadirze da się pływać? Jak wyglądają warunki wiatrowe koniec stycznia początek lutego?

Awatar użytkownika
gomi
Posty: 83
Rejestracja: 17 cze 2015, 15:14
Deska: Shinn Monk
Latawiec: Cabrinha Contra, SB, FX
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post24 sie 2017, 08:45

mas pisze:
Kawior pisze:Hej;
Przede wszystkim czy latają zgodnie z rozkładem, czy trzeba liczyć się z opóźnieniami, czy kupowałeś bilet na lotnisku czy też przez ich stronę z wyprzedzeniem?
Jak jest z quiverem, trzeba dodatkowo płacić i czy generalnie lot jest OK wg naszych standardów czy trzeba się przygotować na jakąś trochę bandziorkę.
Ewentualnie jakieś rady które mogą być pomocne.
Rozumiem, że w samej Dakhla czy też na spotach jest obecnie bezpiecznie.


Niedawno wróciłem z Dakhli. Leciałem przez Casablankę, ale generalnie nie było problemów ani opóźnień (nawet o dziwo było piwo w samolocie) standard prawie europejski. Transport kitesurfingu jest za darmo, ale przy nadawaniu bagażu na wszelki wypadek warto mieć ze sobą zapisaną stronę internetową Air Maroco, gdzie to jest napisane. Warto zabrać też alkohol kupiony na europejskim lotnisku gdyż na miejscu bardzo trudno go dostać i jest drogi. Bilety były kupione z wyprzedzeniem. Dakhla i spoty są bezpieczne. Tubylcy bardzo przyjaźni. W przeciwieństwie do właścicieli niektórych campów kitesurfingowych gdzie cię chcą kasować na każdym kroku. Proponuję trzymać się od nich z daleka. Najlepsze spoty moim zdaniem to Duna i Speed Spot. Najlepiej (najtaniej i najsmaczniej) jest się żywić na mieście w lokalnych tubylczych knajpeczkach.


A nocowales moze w miescie? Da sie plywac z miasta czy trzeba wynajac tam samochod i dojezdzac do spotow przy campach?
Planuje wyjazd tam na dluzszy czas i wolalbym mieszkac w miescie, ale nie wiem czy to dobry pomysl?

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2017, 09:51

w samym agadirze się nie pływa, generalnie kierunek wiatru w lato to północ a nad agadirem masz góry które skutecznie zasłaniają cały agadir, wiatr zaczyna się za winklem.
jeśli chodzi o dakhla bez fury i mieszkanie w mieście to raczej dwója. bodajże przy tym hotelu jest spot - https://www.google.es/maps/@23.7481228, ... a=!3m1!1e3 ale chyba tam mieszkać nei będziesz. no i nie pojeździc po spotach to skucha.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post24 sie 2017, 13:18

gomi pisze:
A nocowales moze w miescie? Da sie plywac z miasta czy trzeba wynajac tam samochod i dojezdzac do spotow przy campach?
Planuje wyjazd tam na dluzszy czas i wolalbym mieszkac w miescie, ale nie wiem czy to dobry pomysl?


Dakhla i okolice to zmilitaryzowana strefa i po drodze z miasta na spoty jest kilka check pointow - taksowki maja zakaz wyjazdu poza miasto wiec nikt cie tam nie zawiezie chyba, ze znajdziejsz lokalesa, ktory sie zgodzi za kilka euro zawiezc cie prywatnym autem.

Samo miasto Dakhla jest bezpieczne ale nic ciekawego tam nie ma. Kilka knajpek i hoteli o roznym standardzie. Na miejscu mozna od reki znalezc pokoj w hotelach o kategorii -5* za kilka euro.

Spoty na lagunie oddalone sa o okolo 1h drogi autem w zaleznosci gdzie chcesz plywac i jedynie wave spoty sa blisko miasta.

Ogolnie jak narazie jest bezpiecznie i spokojnie ale lepiej nie krecic sie samotnie po pustyni jak sie nie zna lokalesow i nie mowi po francusku albo arabsku.

Oprocz wiatru, piasku i slonca nic ciekawego tam nie ma wiec lepiej siedziec na ktoryms z kite campow i korzystac z mocnego wiatru jaki tam jest.

Na samych campach mozna spotkac ciekawych ludzi a jak sie ma szczescie to nawet top pro riderow, ktorzy tam przyjezdzaja potrenowac albo na zawody.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2017, 14:38


Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post08 wrz 2017, 08:47

gomi pisze:
A nocowales moze w miescie? Da sie plywac z miasta czy trzeba wynajac tam samochod i dojezdzac do spotow przy campach?
Planuje wyjazd tam na dluzszy czas i wolalbym mieszkac w miescie, ale nie wiem czy to dobry pomysl?


Tak, nocowałem w mieście i miałem samochód którym jeżdziłem na spoty. Raczej w mieście nie da rady pływać na kajcie ewentualnie surfing ale też warto mieć samochód. Nam udało sie pożyczyć samochód z hotelu za 20 euro. Trochę w słabym stanie ale dawał radę nawet na dunę dojechać. Na lotnisku samochód 40 euro. Myślę że to tańsza opcja niż mieszkanie na kampach. Na mieście można dużo taniej i fajniej się wyżywić a kampy na pustyni i jesteś uzeleżniony od tego co dadzą do jedzenia. Na pewno wrócę do dakhli bo super miejsce tylko tam dolecieć to słabo.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości