Mewia Rewa

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post02 cze 2017, 16:33

kuicets pisze:Serdeczne dzięki za rady, dzisiaj ze względu na pizgawicę ofcorz nie porwałem się na ten wyczyn. Chyba poczekam na ładny równy wschód i wtedy dzida. W razie W, do jakiegoś brzegu się dotargam.

Tak naprawdę całe to offshorowe pływanie na Rewie itd. to jest temat który naprawdę chciałbym wbić ludziom do głowy. Tamta środa z wiatrem dochodzącym w szkwałach do 45 i więcej wezłów to była rzeźnia. Sam miałem wtedy sytuacje kiedy straciłem kontrolę nad tym co się dzieje. Pływałem na 9m i jak przyszkwaliło chciałem zejść z wody i wylądować kajta. Na plaży zdjąłem deskę ale szkwał wciągnął mnie przez przypadek do wody (pływałem na zawietrznej). Wiało tak mocno że nie byłem w stanie ustać w miejscu i wciągało mnie do wody. Musiałem się zleashować i na jednej lince wróciłem jakoś do brzegu bo miałem jeszcze dno. Po jednego windsurfera musiała pojechać motorówka, a jeden facet strasznie rozwalił sobie nogę i wrócił ze spotu karetką.
Jednego gościa wystartowałem na plaży po czym on po chwili położył kajta i nie poszedł pływać. Powiedział, że chyba jednak wieje za mocno dla niego. I ja takie zachowanie szanuję!

Co innego jest za to gdy widzę gości którzy robią na zawietrznej NIESAMOWICIE głupie rzeczy. Naprawdę zastanawiam się poważnie nad stworzeniem albumu portretów śmiałków, którzy na zawietrzną powinni mieć absolutny zakaz wstępu! Pierwszy świeży przykład do czwartek (wczoraj). Wiało normalnie około 18 węzłów z mocnymi szkwałami- nic specjalnego. Ludzie pływali na 10-12m kajtach.
Śmiałek na zawietrznej zgubił deskę jakieś 200m od cypla. Nie wiem co tam robił tyle czasu (nie umiał body dragów?) ale spływał w dół wiatru razem z innym gościem który próbował mu bezskutecznie podać deskę. W końcu podpłynąłem do gościa od deski, wziąłem ja od niego i popłynąłem do Śmiałka. Bardzo ucieszył się na widok deski, no fajnie... Za pytałem się czy umie się wyhalsować. Powiedział że TAK, więc kazałem mu płynąć najpierw halsem w lewo, żeby wyjechał na lepszy wiatr, a nie halsował się w dziurach za Rewskimi budynkami i drzewami. Niby prosta sprawa tak? Mi dohalsowanie do cypla zajęło 4 halse i może maks 3 minuty. Po czym patrzę na Śmiałka, a on w najlepsze płynie sobie w pizdu do Mechelinek prawym w ogóle nie nabierając wysokości. No bzdura totalna. Ci co się bardziej o nieg martwili obserwowali jak przy Mechelinkach zgasł mu kajt (no bo jak on sobie wyobrażał tam wiatr?). Także śmiałek zamiast wyhalsować się w 10 minut do cypla wybrał pewnie lekko godzinny triathlon na plaże w Gdynii.
I to nie jest wyjątek od reguły... To co czasem się dzieje w Rewie to przerasta moją tolerancję wobec głupoty. Ludzie którzy nie umieją ostrzyć, nie umieją nawet płynąć na desce, ledwo panują nad latawcem WCHODZĄ NA ZAWIETRZNĄ Z TOTALNĄ WYJEBĄ na wszystko.

I tu stawiam moje pytanie:
1. Dlaczego ludzie robię świadomie takie bzdury narażając siebie i innych- czy nie mają podstawowej wiedzy co może się stać???
2. Dlaczego jeżeli nie umiesz dostatecznie sobie radzić wychodzisz na zawietrzną, gdzie każda przerastająca cię sytuacja powoduje POWAŻNY PROBLEM???

Ja proponuję określić stawkę jednorazowego rescue (jeżeli nie jesteś klientem szkółki) na przynajmniej 300zł to się może Śmiałkom odechce eksperymentów.

trochę offtop ale tak naprawdę jest to ta sama problematyka co ze spływami.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post02 cze 2017, 21:43

Taki offtop ale na temat :wink: Trudno się nie zgodzić ... :thumb:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post03 cze 2017, 10:40

według mnie to syndrom zatoki i płytkiej wody niestety

uczyłem się pływać (tak naprawdę pływać) na zotoce, kursy czy lekcje brałem w 2-3 szkółkach i w ŻADNEJ !!! (no powiedzmy troszkę w jednej) uczyli robić bodydragi od wiatr - niestety płytka woda gubi ...

Na Sardynii gdzie jest woda prawie od razu głęboka rozpoczęcie pływania zaczyna się od bodydragów na wiatr z deską czy bez, to samo widziałem na Sycylii - każdy tam pływał po deskę sam i w zasadzie od każdeo poziomu

Sam jak zgubiłem deskę i nie umiałem do niej wrócić, pierwsze co w domu posiedziałem nad filmikami z YT i popatrzyłem co i jak i się nauczyłem tylko pewnie nie każdy ma na tyle wyobraźni (albo rozumu) żeby samemu poćwiczyć i potem siedzą w wodzie i proszą żeby deskę podrzucić (OK z jednej strony nc złego i pomimo że sam słabo pływam staram się pomóc, ale jak widzę gościa z latawcem w zenicie - nawet nie próbuje dopłynąć do deski bo pewnie nie umie) to się odechcewa ...

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 lip 2017, 09:18

Odgrzeję kotleta - gdyby ktoś planował sieknąć tą trasę w najbliższej przyszłości, to prośba o kontakt. Cały czas mnie kusi i chętnie dołączę :)

W ten poniedziałek jak byłem w Rewie, to widziałem w oddali, że ktoś tam buja :P Miałem chęć zaatakować, ale ani tel. przy sobie ani towarzysza... a i już późnawo się robiło :)

Hej!

MaciejP
Posty: 112
Rejestracja: 07 maja 2014, 08:58
Dostał piwko: 3 razy
 
Post19 lip 2017, 18:43

Jak coś to na jakas prognoze po 24 lipca jestem chetny, pewnie moj znajomy rowniez. Jak cos pisz tu albo na priv.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2017, 14:34

Zeszła sobota na Mewiej
Załączniki
P_20170722_182632-1638x921.jpg
P_20170722_182632-1638x921.jpg (227.93 KiB) Przejrzano 5459 razy

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post24 lip 2017, 14:51

Grzegorz KiteLife pisze:Zeszła sobota na Mewiej


Najs! Pływałem na mewiej ze 2h podczas kursu, ale bardziej chodziło mi o pokonanie jej całej niż popłynięcie motorówką i pobujanie się lewo prawo...

A co do soboty to mnie nie rozdrażniaj, bo ktoś mi ją inaczej zaplanował niż zakładałem :P

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post22 sie 2017, 10:22

Hejo,

Wstępnie kroi się prognoza na piątek, gdyby się utrzymała to pisałby się ktoś na wycieczkę Rewa-Kuźnica-Rewa?

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post22 sie 2017, 12:56

siemka, ja osobiscie rewa - kuznica robilem tylko przy zachodzie, jednak jest to pewny wiatr (mam na mysli dobry zachod nie graniczne popierdolki).

moja rada na takie tripy, na poczatku bardziej ostrz jak plyn czystym polwiatrem, do momentu gdy bedziesz w 100% wiedziec, gdzie sie ostatecznie chcesz kierowac. kuznice rozpoznajesz po wiezy kosciola.
oraz nie wiem jak Wam, ale mi polskie albatrosy mega blisko podlatuja do szmaty zainteresowane duzym ptakiem samotnie lecacym nad zatoka. na pewno warto uwazac aby nie zrobily dziury, ale nie wiem nic o zyciu ptakow, moze tylko asystuja zainteresowane. ale stresu juz sie najadlem kilka razy przez taka sytuacje.

ps. trzymam kciuki aby prognoza przesunela sie na sobote... to jestem za zwiedzaniem ubotow i luznym frirajdem. :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post22 sie 2017, 13:22

mitsu pisze:moja rada na takie tripy, na poczatku bardziej ostrz jak plyn czystym polwiatrem, do momentu gdy bedziesz w 100% wiedziec, gdzie sie ostatecznie chcesz kierowac


Dzięki za radę - to chyba standard przy przelotach, lepiej mieć zapas i odpaść niż później rzeźbić w razie W.

mitsu pisze:ps. trzymam kciuki aby prognoza przesunela sie na sobote... to jestem za zwiedzaniem ubotow i luznym frirajdem. :)


Dla mnie sobota też GIT - nawet lepiej, bo dzień urlopu do przodu będę :) Jak pokaże minimum 15-16 kts, to lecim!

A co do ptaków, to ostatnio w Rewie mewa na pełnej pycie (z naprzeciwka) przeleciała mi centralnie między nośnymi. Nie wiem czy miała farta czy taki sokoli wzrok, ale sumarycznie 50km/h lekko mieliśmy :P Kontakt na pewno skończyłby się dla niej nieprzyjemnie, linkom chyba nic by się nie stało...

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post24 sie 2017, 09:20

To jak, ktoś chętny jutro z rana zrobić trasę? :) Po 11:00 ICM pokazuje jakieś piki, więc dobrze byłby wrócić a przynajmniej być w pobliżu brzegu do tego czasu :)

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post24 sie 2017, 09:24

siema, ja jutro niestety po poludniu, ok 18 dopiero bede. rowniez moge sie ustawiac na sobote super rano, moze wejdzie.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post24 sie 2017, 09:53

mitsu pisze:siema, ja jutro niestety po poludniu, ok 18 dopiero bede. rowniez moge sie ustawiac na sobote super rano, moze wejdzie.


Jeżeli się nie poprawi, to sobota rano raczej prognoza licha na tego typu przeloty, ale na Rewkę może skoro świt wpadnę, czemu nie :P

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post24 sie 2017, 11:36

to mozna sie ustawiac sobota 7rano w rewie.
zobaczymy jak ten zachod wejdzie, moze utrzyma sie na sobote.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron