Loopy do delikatnego spokojnego lądowania

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post04 cze 2017, 11:14

Mikolpa pisze:
Piotrbyku pisze:on ląduje miękko bez loopa widziałem :thumb:

Jest taki jeden, którego mocno obserwowałem jak zaczynałem skakać :wink:
Ale twardo też potrafię :mrgreen: i też widziałeś, ale o tym może lepiej nie wspominać :?


Masz rację od Sandera można się dużo nauczyć :thumb: a twój dzwon to było 50 G :D

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2017, 11:21

Idąc logiką lekarza, do którego poszedłem jak mnie kolana bolały:
Lekarz: Kiedy pana bolą kolana?
ja: podczas biegu 2-3x w tygodniu powyżej 1h
Lekarz: a jak pan nie biega ?
ja: to nie bolą :D
lekarz: to nie biegać haha

Mincek jak Ci nie wychodzi lądowanie wysokich skoków to nie skacz wysoko 8) :clap:
A na serio bo pływamy razem i widzę te luźne linki przy lądowaniu a czasem i przewinięty latawiec ... znalazłem filmik na którym trochę widać problem... Mincek to ten w niebieskim
phpBB [video]

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post04 cze 2017, 13:08

Oj takie gadanie. Wszystko zależy jak dany skok wyjdzie. Wystarczy wybić się z fali i już bez machania kajtem i loopem lądowanie jest raczej trudne. Bez loopa też się da wysoki skok wylądować, ale łatwiej jest prawidłowo się wybić z flata.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2017, 13:10

Welna, ale to bylo 2-3 lata temu :)

Nie zmienia faktu ze loop pomaga...

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2017, 13:14

Mincek pisze:Welna, ale to bylo 2-3 lata temu :)

Nie zmienia faktu ze loop pomaga...

No i co że 2-3 lata ? Jak ciągle tak samo lądujesz tylko problem się zwiększył bo z większej wysokości źle spadasz ;)
Ja ciut niżej ;) skaczę ale problemów z lądowaniem i odpłynięciem nie mam a loopów nie robię :roll:

Farciarz
Posty: 75
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:25
Deska: Aby utrzymała
Latawiec: Te co noszą
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post04 cze 2017, 19:16

Witam! Znalazłem filmik mam nadzieję że częściowo odpowie na pytania.[video] https://www.instagram.com/p/BTONKaaD0_C ... al_lohmann [/video]

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post05 cze 2017, 07:26

Wełniacz pisze:Idąc logiką lekarza, do którego poszedłem jak mnie kolana bolały:
Lekarz: Kiedy pana bolą kolana?
ja: podczas biegu 2-3x w tygodniu powyżej 1h
Lekarz: a jak pan nie biega ?
ja: to nie bolą :D
lekarz: to nie biegać haha

Mincek jak Ci nie wychodzi lądowanie wysokich skoków to nie skacz wysoko 8) :clap:
A na serio bo pływamy razem i widzę te luźne linki przy lądowaniu a czasem i przewinięty latawiec ... znalazłem filmik na którym trochę widać problem... Mincek to ten w niebieskim
phpBB [video]

A ten Czarny Ninja to se mła... dawno . jeszcze na Banditach...słabo to wygląda...

Jarku ale za to twój OffBoard rewelacja.... trochę z lądowaniem kłopot, bo deska sobie a Ty sobie, ale 90% triku OK :D

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2017, 07:32

MWILCZ pisze:A ten Czarny Ninja to se mła... dawno . jeszcze na Banditach...słabo to wygląda...

Jarku ale za to twój OffBoard rewelacja.... trochę z lądowaniem kłopot, bo deska sobie a Ty sobie, ale 90% triku OK :D


Teraz się przypier... czy sie po prostu czepiasz ?? :twisted: a tak poważnie, rzeczywiście słabooooo.
Się podszkolimy, se popływamy i bedzie gitara :thumb:

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post05 cze 2017, 07:50

Farciarz pisze:Witam! Znalazłem filmik mam nadzieję że częściowo odpowie na pytania.[video] https://www.instagram.com/p/BTONKaaD0_C ... al_lohmann [/video]

I wszysto jesne

3 loopy do przodu i lądowanko jak w budyń....... :thumb:

ciurek
Posty: 264
Rejestracja: 13 maja 2014, 22:54
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post18 cze 2017, 00:30

Farciarz pisze:Witam! Znalazłem filmik mam nadzieję że częściowo odpowie na pytania.[video] https://www.instagram.com/p/BTONKaaD0_C ... al_lohmann [/video]



poezja :D

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post18 cze 2017, 01:38

ciurek pisze:
Farciarz pisze:Witam! Znalazłem filmik mam nadzieję że częściowo odpowie na pytania.[video] https://www.instagram.com/p/BTONKaaD0_C ... al_lohmann [/video]



poezja :D

My chyba nie o tym....

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 cze 2017, 12:29

nie bać się i kręcić loopy nad głową tuż przed lądowaniem, sprawdzić czy latawka nie jest niedobrana przy zaciągniętym barze, wyczuć latawiec na barze (gdzie jest w danej chwili i w którą stronę go kręcić, aby latawiec się nie zatrzymywał), Nie ma tu znaczenia czy skaczesz 3,5, czy 8 metrów - zasada jest identyczna. Latawiec Ci przepada - źle nim pracujesz w zenicie pozostawiasz go samemu sobie podczas kiedy od potrzebuje być w ciągłym ruchu (szczególnie jeśli jest za Tobą musi mieć dużą prędkość boczną aby wygenerować moc i Cię jeszcze chwilkę podtrzymać. Chyba paradoksalnie najlepiej to widać przy megaloopach np Rubena jak kręci drugiego loopa daleeeko za sobą i latawiec mu nie przepada :) - prędkość latawca jest większa niż prędkość wiatru wiejącego mu w plecy, dlatego siła nośna latawca przewyższa prędkość wiatru. 2:15 widać to w miarę dobrze - czasem się trzeba mocno odchylić żeby nie dostać linka depowera po nosie
phpBB [video]

tonietonie
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2016, 11:49
Postawił piwka: 3 razy
 
Post19 cze 2017, 13:11

Końcówka filmu mało optymistyczna i świadomość, że w sumie każdy skok może się tak skończyć...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post19 cze 2017, 16:04

MWILCZ pisze:
Mincek jak Ci nie wychodzi lądowanie wysokich skoków to nie skacz wysoko 8) :clap:
A na serio bo pływamy razem i widzę te luźne linki przy lądowaniu a czasem i przewinięty latawiec ... znalazłem filmik na którym trochę widać problem... Mincek to ten w niebieskim


na tym filmie kolega Mincek nie wraca kajtem na hals, robi to za słabo, za późno (za długo ciągnie go w zenicie, zamiast zdecydowanie przejść na hals z 1,5m przed lądowaniem - oczywiście, że nikt nie lubi tracić wysokości, ale jak nie przerzuci go zdecydowanie, to zawsze zluzuje linki).
jeśli po skoku pojawia się rotacja/wahadło, to jest to z reguły efekt niezbalansowanego wybicia, albo - co częściej - przerzucenia kajta przez zenit. trza bestię pilnować w 12-stej.

eclave
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2009, 20:16
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 lip 2017, 01:47

Z moich obserwacji wynika, że mamy następujące opcje w skakaniu na kejcie:

1. latawiec w kierunku zenitu - opcja najłatwiejsza dla początkujących, bo łatwy i łagodny - wybijamy się na niewielką wysokość, skok jest bardziej daleki niż wysoki.
2. latawiec przerzucamy przez zenit - skaczemy wyżej niz w opcji 1, bo siła nośna latawca wzrasta o prędkość, którą uzyskaliśmy na halsie, więc im większa prędkość, tym skok jest wyższy - w zależności do tego pod jakim kątem latawiec przerzuciliśmy przez zenit i jak nim pracowaliśmy po przerzuceniu przez zenit.

W przypadku opcji 1 nie da się zrobić zbyt wiele - trzeba zrobić latawcem kontrę i lądowanie powinno być łagodne.

W przypadku opcji 2 mamy trochę więcej możliwości.
Wydaje mi się, że najbardziej optymalnym skokiem jest inicjacja skoku z kitem przy 40-45stopniach przerzucając go przez zenit na 45 stopni - byłoby to zgodne z fizyką jaką znam :)

Dodatkowe opcje jakie mamy przy przerzucaniu przez zenit, to:
- trzymanie latawca w 'przerzuconej' pozycji do momentu wytracenia prędkości horyzontalnej, dzięki temu uzyskamy maksymalną wysokość w danych warunkach, ale to spowoduje, że spadniemy w dół jak kamień - można wtedy zrobić downloopa lub transition - obie opcje troche złagodzą lądowanie - nauka bywa bolesna jeśli za szybko zainicjujemy lądowanie i nadamy sobie za dużo horyzontalnej prędkości, której nie ogarniemy;
- przed wytraceniem horyzontalnej prędkości można zrobić wolną kontrę na hals i wylądować łagodnie - timing tutaj nie jest łatwą sprawą, trzeba wyczuć, kiedy zacząć kontrę i w jakim tempie ją wykonać - jednak nauka tutaj nie jest zbyt bolesna, bo co najwyżej będziemy mieli twarde lądowanie;
- niemal natychmiast po wybiciu z krawędzi zrobić szybką kontrę na hals, a konkretnie ponownie przerzucić go przez zenit - tutaj jeszcze nie wypracowałem sobie idealnego kąta :), co spowoduje efekt wahadła, podobny przy kiteloopie, ale nie będzie taki hardkorowy; skok może być i wysoki i daleki - timing jest bardzo kluczowy; jest to chyba najtrudniejsza opcja skoku, którą można wylądować kiteloopem (nie mylić z downloopem), która dobrze przygotowuje do lądowania wysokich kiteloopów :)

Jeśli coś pierdolę od rzeczy, to proszę o chłostę, żeby nikogo nie sprowadzać na złą drogę :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości