Loopy do delikatnego spokojnego lądowania

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 lip 2017, 13:06

Rozumiesz?[/quote]

jo, mysle ze tak! musze ogranoleptycznie to pocwiczyc.
dobry myk z latawcem w rog okna wiatrowego, pierwsze co to wprowadze.

dzieki!

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post28 lip 2017, 13:12

mitsu pisze:Rozumiesz?


jo, mysle ze tak! musze ogranoleptycznie to pocwiczyc.
dobry myk z latawcem w rog okna wiatrowego, pierwsze co to wprowadze.

dzieki![/quote]

jeszcze dodam że często robi się tak przy dużych skokach lub loopach, że dajesz kajta np. w lewy róg okna wiatrowego a sam na desce odjeżdżasz w przeciwny kierunku w prawo żeby jak najszybciej napiąć linki i "pozbierać" się do normalnego płynięcia na halsie. W takim przypadku na 90% latawiec dajesz przednią ręką w kierunku w którym płynąłeś a sam odpływasz w drugą stronę (czyli lądowanie na toeside w dół wiatru i szybka zawijka w przeciwnym kierunku żeby napiąć jak najprędzej linki).

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post28 lip 2017, 13:15

TrueKejner pisze:
mitsu pisze:Panie wielce obrażony, tu pisze menel spod sklepu!


Cześć!
Generalnie każdy skok można wylądować bez loopa (nawet te kiedy lecimy w wahadło). Najzwyklejsze skoki spadamy z kajtem nad sobą trzymając go lekko za zenitem. Kajt cofnięty troszkę do tyłu spowolni nasz lot do przodu. Tuż przed lądowanie przeciągamy go mocno na hals. Jeżeli latawiec był lekko za zenitem, przeleci go ponownie spowalniając nasz pionowy lot w dół i nabierze prędkości żeby pozwolić na płynne odpłynięcie lądowania. Każdą "niepotrzebną" prędkość jest najlepiej wytracić lądując w dół wiatru i dając latawiec mocno w róg okna wiatrowego (kiedy już płyniemy po wodzie) żeby uniknąć przepadania z zenitu itd.

Jeżeli chodzi o loopy przy lądowaniu to najczęściej robię się klasycznego loopa do tyłu (zaciągamy go tylną ręką). Pamiętajcie tylko żeby loop przy lądowaniu robić blisko nad zenitem! Chodzi o to- jeżeli damy latawiec z zenitu lekko do przodu wtedy lepiej jest zakręcić loopa do tyłu. Jeżeli trzymamy latawiec trochę z tyłu za zenitem, wtedy jest lepiej zakręcić go przednią ręką do przodu. Kiteloop kręci się wtedy możliwie jak najbliżej "wokół zenitu" i wytraca nam to prędkość oraz spowalnia spadanie w dół.

To tyle w bardzo prostych słowach. Jeżeli kogoś interesują konkretne szczegóły z chęcią podzielę się swoją wiedzą.


Mogłeś tak od razu i byłoby konstruktywnie, a tak to walnąłeś w punkt po wszystkich, z wyłączeniem jednego.

Apek, a co mnie to obchodzi KTO pisze, kiedy widzę CO pisze? Weź mnie proszę też nie pouczaj od dwudziestolatków (i że coś tam mi nie wypada) skoro wiem o czym mówię. Moje komentarze zawsze będą szczere i "w punkt", bo ja tak piszę i tyle.

No chyba że według Ciebie teorie jak "lądowanie wysokiego skoku bez kiteloopa jest NIEMOŻLIWE" są na porządku dziennym?

Na Twoim filmiku głównym tematem są akurat loopy. Nie zabierałem wcześniej głosu w tym wątku, ale skoro tak, to w praktyce przy skokach zdarzają się i luźne linki i odpuszczony bar i inne błędy i błędne nawyki i są na to różne metody wychodzenia z opresji i o tym tu pisano.

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 lip 2017, 13:28

błędne nawyki i są na to różne metody wychodzenia z opresji i o tym tu pisano.[/quote]

Doszukujesz sie drugiego dna ktorego nie ma, serio.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post28 lip 2017, 13:37

mitsu pisze:błędne nawyki i są na to różne metody wychodzenia z opresji i o tym tu pisano.


Doszukujesz sie drugiego dna ktorego nie ma, serio.

na tym filmie kolega Mincek nie wraca kajtem na hals, robi to za słabo, za późno (za długo ciągnie go w zenicie, zamiast zdecydowanie przejść na hals z 1,5m przed lądowaniem - oczywiście, że nikt nie lubi tracić wysokości, ale jak nie przerzuci go zdecydowanie, to zawsze zluzuje linki).

I na tym cytacie koniec, nie mam zamiaru dalej prowadzić jałowej dyskusji z sekretarzem mistrza.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 22:43 przez apek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post28 lip 2017, 19:38

TrueKejner pisze:Cześć!
Generalnie każdy skok można wylądować bez loopa (nawet te kiedy lecimy w wahadło).

Uff... a już myślałem że jestem jakiś inny :wink:

Co do wahadła to chciałbym jeszcze dodać że jak dla mnie to są dwa i oba zostały opisane w tym wątku, wynikają z zaciągnięcia baru w różnych położeniach lataka i różnego zacięcia deski.
1. Na boki
i tu dodając sprawne, delikatne operowanie kitem można wydłużyć skok lądując go baaaardzo delikatnie
2. Do przodu
Dla mnie mniej pożądane, trzeba być czujnym w locie zwłaszcza na dużych wysokościach bo może skończyć się twardym lądowaniem i przepadniętym kite. I w tym przypadku bardzo ważne jest w odpowiednim momencie (im wolniejszy kite tym wczesniej) mocne skierowanie lataka na dół na hals co też już zostało opisane
Poszukam filmiku i postaram się pokazać co się dzieje jak tego nie zrobimy.
A tu zdjęcie pokazujące delikatne wahadło do przodu, którego nie lubię i czasami przytopię lądowanie, zwłaszcza jak jest mało na nie miejsca.

Obrazek

eclave
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2009, 20:16
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post28 lip 2017, 20:24

TrueKejner pisze:Panie wielce obrażony, tu pisze menel spod sklepu!

Wyluzuj chłopie. Trzeba czegoś więcej, niż rozbuchane ego bananowego dzieciaka, żeby mnie obrazić :notworthy:
Pamiętaj: forum to miejsce do dyskusji, wyrażania swoich opinii, a nie obrażania innych i leczenia swoich kompleksów wyższości - pomyśl o terapii, póki nie jest za późno :thumbsup:

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2017, 22:32

Panowie :) , nie żebym coś sugerował ;) , ale tutaj jest ankieta viewtopic.php?f=1&t=71130 i można zagłosować na to aby "profesjonalisci" przygotowali film szkoleniowy jak prawidłowo zakręcic kitloopa, to może wiele wyjaśnić... sam mam z tym problem i rady w tym temacie jakoś mi nie pomogły ;)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości