Przygotować się na zjazd cen formuły CR:X

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 cze 2017, 15:52

fomicz pisze:
BraCuru pisze:Juz dwie imprezy PP za nami gdzie TTR gra pierwsze skrzypce i tylko jedna z foilem i żadna z freestylem :doh:

Zobaczymy jak będzie na najbliższych zawodach, mam nadzieję, że wystarczy sędziów i obsługi (motorówki) do osobnego sędziowania każdej dyscypliny :)

Będziesz w Chałupach czy Rewie?
Foil wyeliminuje sędziów na dłuższa chwilę, bo zajmie im trochę z laczka zanim dojdą do głębokiej wody w Chałupach ;)


Kristoff pisze:i nie damy sobie po gębach ;-)

Z Jankiem się nie pobiłem a miałem ochotę i okazję więc też się powstrzymam w tym wypadku ;)

fomicz
Posty: 275
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:42
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post14 cze 2017, 12:26

BraCuru pisze:
fomicz pisze:Będziesz w Chałupach czy Rewie?
Foil wyeliminuje sędziów na dłuższa chwilę, bo zajmie im trochę z laczka zanim dojdą do głębokiej wody w Chałupach ;)


Chałupy... kto wymyślił tu foila na zatoce?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2017, 14:47

fomicz pisze:Chałupy... kto wymyślił tu foila na zatoce?

ta sama osoba, która zabiła rozwój TTR w Polsce rok temu.

motard
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2016, 14:37
Deska: Bracuru/North/DrzwiDoLasu
Latawiec: Mi-28 by FSB
 
Post17 cze 2017, 17:21

Co do kajta i olimpiady, to w ostatnim iksurfmag jest wywiad z Roberto Richi, chłop tam w sumie mądrze prawi, że olimpiada praktycznie wcale nie pomaga danej dyscyplinie i nie pomoże kajtowi jeżeli będzie zaliczony do olimpu. Czy pomogła windsurfingowi, który był dyscypliną olimp?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2017, 10:25

motard pisze:Co do kajta i olimpiady, to w ostatnim iksurfmag jest wywiad z Roberto Richi, chłop tam w sumie mądrze prawi, że olimpiada praktycznie wcale nie pomaga danej dyscyplinie i nie pomoże kajtowi jeżeli będzie zaliczony do olimpu. Czy pomogła windsurfingowi, który był dyscypliną olimp?

No i może mieć 100% racji ale Roberto mówi to subiektywnie z perspektywy producenta.
Jeśli spojrzeć z perspektywy sportowca, dzieci i młodzieży, trenerów, klubów i związków żeglarskich (to 90% sportu) to ma 0% racji czyli innymi słowy gada od rzeczy.
Ile jest w Polsce, USA, Francji, UK, Tajlandii, Kenii i Argentyny klubów kiteracing a ile windsurfingowych? Proporcje pokazują w klarowny sposób powiązanie z Igrzyskami.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post27 cze 2017, 11:49

W sumie nie wiem, po co ludzie jadą po tych CRX tylko dlatego, że jest to RÓWNIEŻ monotypowa klasa w jakiś tam wyścigach.
Ja patrzę na to trochę z drugiej strony- całego tego CRX odbieram też jako po prostu nowy rodzaj SPRZĘTU. Jak będą rozwijać się w tym wyścigi itd. jest trochę trudne do przewidzenia patrząc z perspektywy ostatnich kilku lat i dynamicznych zmian w świecie rejsingu.

Za to powiem wam jedno. Zamiast kupować jakieś 17-metrowe krowy za 6-8tys złotych jest zawsze opcja zmiany tego co ma się pod nogami. Ja teraz ostatnie 2 miesiące przepływałem sobie w dobrym wietrze na moim kochanym TT, a w warunkach granicznych (6 węzłów na przykład) wsiadałem sobie na FOILA i ten sam set latawców (byle tylko się w powietrzu trzymały- cokolwiek to jest)

I miałem dzięki temu bardzo dużo zabawy, uprawiając zupełnie 2 różne odsłony kitesurfingu co samo w sobie jest myślę znacznie ciekawsze niż piłowanie halsówki w 10 węzłach na jakiś przerośniętych kejtach.

Post może trochę zbacza z tematu wątku, ale piszę to apropos tego, że zaczynają mi się coraz bardziej podobać takie "wielofunkcyjne" rozwiązania, a nie ciągłe zbrojenie się w sprzęt o lepszych osiągach. Dlatego raczej uważam, że CRX na pewno będzie się nadal zmieniał, ale jego idea jest na tyle uniwersalna, że nie tylko ludzie którzy chcą ścigać się w zawodach mogą zainteresować się tym sprzętem.

No a jakie zdanie mają ludzie którzy ścigali się na zawodach w Rewie?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2017, 21:13

TrueKejner pisze:No a jakie zdanie mają ludzie którzy ścigali się na zawodach w Rewie?

słyszałem tylko opinie prosów. Nie jest tak źle jak autor wątku chciałby aby było ;)
nie słyszałem opinii amatorów.
Ziomek chyba pozytywnie ocenił.
A WKS Grzybowo liczy na prognozę Kristoffa, bo nam leżą te szmatki jak cholera :)
phpBB [video]

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post27 cze 2017, 23:46

Kristoff się delikatnie przypomina w kwestii odpowiedzi na priv...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2017, 16:07

Kristoff pisze:Kristoff się delikatnie przypomina w kwestii odpowiedzi na priv...

Przepraszam.
Zaraz odpowiadam.
Sądziłem, że po poniższym nie zależy Ci na dyskusji ze mną.
Kristoff pisze: i nie będę dyskutował z człowiekiem, który sam sobie odpowiada w różnych wątkach własnego foilforum. Boję się ludzi rozmawiających do lustra ;-)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości