Duży rider a freestyle

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 cze 2017, 15:21

Witam serdecznie, pytanie do dużych riderów który próbują bawić się w freestyle.
Potrzebuje podpowiedzi odnośnie deski oraz latawca który da rade z dosyć już sporą wagą jak na FS (95kg lecz tendencja wzrostowa)wiatr okolo 15knt srednia i aby nie było za łatwo głownie pływam na jeziorach ale od czasu do czasu jak jest progno to i na polwysep czy swiono tez udajesie podjechać;)
Odnośnie deski koniecznie wzmacniane inserty oraz krawędzie i dno tak aby ja użyć na wake ;) coś z moich propozycji tona pop oraz flow (która ma lepszy dół? 142 pop czy 144 flow?) CF BULLDOZER 143 i nasze kochane su2 wood ;)

Co do kite to mam 12m ale to jest zdecydowanie za mało na jezioro kiedy spada do 11/12 knt i podtapiam. kupinie 14 z dobrym dołem lub 15 / 17 lw(nie race) powinno również ogarniać temat. Tutaj ktos może się wypowiedzieć na temat cabrihny fx, switchblade w 14m ss rpm w 14 rozmiarze czy moze lepiej isc w cabrihna contra 15/17m ozone zephyr.

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2017, 23:46

Kosa1337 pisze:95kg lecz tendencja wzrostowa)wiatr okolo 15knt srednia i aby nie było za łatwo głownie pływam na jeziorach ale od czasu do czasu jak jest progno to i na polwysep czy swiono tez udajesie podjechać;)
Odnośnie deski koniecznie wzmacniane inserty oraz krawędzie i dno tak aby ja użyć na wake ;) coś z moich propozycji tona pop oraz flow (która ma lepszy dół? 142 pop czy 144 flow?) CF BULLDOZER 143 i nasze kochane su2 wood ;)


Co możemy doradzić, 95 + i spore wymagania (bo do freestyle i do wake na raz)....deska która będzie dobra na wyciąg NIGDY nie będzie super chodziła pod wiatr, szczególnie kiedy chcesz pływać na niej na jeziorach ... nie ma cudów, nie daj się wpuścić w maliny :)

W sumie przy takiej wadze polecam ci "nasze kochane" SHINN, też produkowane w Polsce, a szczególnie na jeziora może coś większego - King Gee Sea King 146 cm. Na priv mogę wysłać Ci opinie kilku chłopaków "z jezior" z okolic Wrocławia, którzy się nimi zajarali, a których jeszcze nie pytałam o możliwość wrzucenia opinii na forum :) Wypożyczamy na testy, wysyłamy na home spot.... ;)

A o deskach po polsku, na już, możesz przeczytać sobie tu: http://www.surfhangar.com

A to fragment przeklejony z innego działu na tym forum: "Pływałem na King Gee 146x46 i jest dużo miększa od Clasha 2.1. Mocno słabowiatrowa porównywalnie do Spleene Session 41x43 bez rockera.
Rocker Shinn'a jak w Clashu. Pływałem w tym jak na normalnej desce freestajlowej nie czułem że mam dużą dechę.
Ostrzenie gitara,pop jest dobry i miękkie lądowania. Kapcie SP najlepsze jakie miałem na nogach- komfortowe, dobrze trzymają nie za miekkie nie za twarde.
Mając taką dechę drzwi brałbyś tylko poniżej 10 węzłow czyli na wiatry na które została stworzona."


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron