Uwaga - nieuczciwy użytkownik kf

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Daro_Dwo
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2017, 17:04
Lokalizacja: Darłowo
Postawił piwka: 2 razy
 
Post04 lip 2017, 11:56

Cześć wszystkim.
Zakładam wątek, aby ostrzec Was przed nieuczciwym użytkownikiem tego forum, mówiąc wprost - oszustem.
Na początku czerwca pojawiło się ogłoszenie o interesującym mnie latawcu zamieszczone przez forumowicza imsooobig. Po obejrzeniu fotek i paru pytaniach, zdecydowałem się na zakup. Ogłaszający stwierdził, że nie wysyła sprzętu za pobraniem bo ma złe doświadczenia. Cóż, przez lata wystawiał tu sporo sprzętu więc po sprawdzeniu kim jest zdecydowałem się przelać mu kasę z góry. Naiwny myślałem, że ktoś kto prowadził serwis kite (kiteserwis.cba.pl), klub/szkołe Surfcity Katowice/Jurata i startował w zawodach (WILD WILD WEST - LOOSERS CONTEST 2011) jest godny zaufania i nie wystawi się w tak oczywisty sposób na strzał i to oferując starego kita. Poza tym jest obecny na tym forum od 2006 (wcześniejsze konto serwisu TIKKO_aloha). Wszystkie wymienione podmioty łączy jego adres mailowy kite.marcin@gmail.com.. z którego wysyłał mi fotki sprzętu. Oczywiście po wysłaniu kasy wszelki kontakt z jego strony się urwał, choć wiadomości na kf odczytał.
Sprawa na dniach trafi na policję. Interesuje mnie czy ktoś z Was miał z nim podobne doświadczenia, albo ma o nim jakieś info. Może wiecie czy można go spotkać gdzieś na półwyspie? Jeśli ktoś chce pomóc, proszę o PW.

Pozdrawiam
Dariusz Srech

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2017, 14:21

Dla równowagi...naprawiałem kiedyś u niego sprzęt (kilka razy), i wszystko było a miarę ok, prócz długiego oczekiwania...aczkolwiek z tego co pamiętam to nie pierwszy negatywny wątek na forum dot. Marcina

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post04 lip 2017, 14:49

Pewnie chodzi o Core XR4 17m z barem za poniżej 3k... Też do niego pisałem ale... wypiłem szklankę wody i odpuściłem sobie.

Jeżeli coś wydaje się za dobre, by było prawdziwe - z pewnością nie jest :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post04 lip 2017, 15:03

Daro_Dwo pisze:Cześć wszystkim.
Zakładam wątek, aby ostrzec Was przed nieuczciwym użytkownikiem tego forum, mówiąc wprost - oszustem.
Na początku czerwca pojawiło się ogłoszenie o interesującym mnie latawcu zamieszczone przez forumowicza imsooobig. Po obejrzeniu fotek i paru pytaniach, zdecydowałem się na zakup. Ogłaszający stwierdził, że nie wysyła sprzętu za pobraniem bo ma złe doświadczenia. Cóż, przez lata wystawiał tu sporo sprzętu więc po sprawdzeniu kim jest zdecydowałem się przelać mu kasę z góry. Naiwny myślałem, że ktoś kto prowadził serwis kite (kiteserwis.cba.pl), klub/szkołe Surfcity Katowice/Jurata i startował w zawodach (WILD WILD WEST - LOOSERS CONTEST 2011) jest godny zaufania i nie wystawi się w tak oczywisty sposób na strzał i to oferując starego kita. Poza tym jest obecny na tym forum od 2006 (wcześniejsze konto serwisu TIKKO_aloha). Wszystkie wymienione podmioty łączy jego adres mailowy kite.marcin@gmail.com... z którego wysyłał mi fotki sprzętu. Oczywiście po wysłaniu kasy wszelki kontakt z jego strony się urwał, choć wiadomości na kf odczytał.
Sprawa na dniach trafi na policję. Interesuje mnie czy ktoś z Was miał z nim podobne doświadczenia, albo ma o nim jakieś info. Może wiecie czy można go spotkać gdzieś na półwyspie? Jeśli ktoś chce pomóc, proszę o PW.

Pozdrawiam
Dariusz Srech

O Tikko_aloha to sporo można przeczytać na tym forum, niestety sporo złego. Jako serwis ten nik raczej spalony na tym forum, dobrze że piszesz że jest też nik imsooobig.
W przypadku serwisu i tikko_aloha to głównie były problemy z komunikacją i długim czasem reakcji na cokolwiek, ja też się o tym przekonałem. Niby było to spowodowane ograniczonym dostępem do neta podczas wyjazdów, więc może w Twoim przypadku też tak jest. Długo czekasz już na odpowiedź.

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post04 lip 2017, 19:41

zacząłem czytać i jak doczytałem do momentu "TIKKO_aloha", to już wiedziałem, że historia koło zatacza. No cóż, było kiedyś duuużo o tym typie i szkoda, że się nadziałeś...

Awatar użytkownika
sos
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2017, 15:36
 
Post12 wrz 2017, 15:58

Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum, nie najszczęśliwszy, mimo wszystko jednak - aloha ;)

28 sierpnia kupiłem od kolesia o danych jak niżej latawiec, przelałem prawie 2000, niestety do dziś zero kontaktu.
Na szczęście (taką mam nadzieję) kupiłem wszystko przez allegro, jest więc jakaś szansa na odzyskanie kasy. Szykuję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - ale adres podany w allegro to sam nr kamienicy, gdzieś w centrum Katowic ...
Mam takie jego dane:
markakite
Marcin Kaszek
Slowackiego 51
40-007 Katowice
tel. 666660699
e-mail: markakite@interia.pl

To niemal na pewno ta sama osoba co w pierwszym poście - pomimo różnych emaili, te samo nazwisko jest w danych kontaktowych serwisu kiteserwis.cba.


Jestem pewien, że ktoś zna typa i liczę, że nie jednemu zaszedł już za skórę - wdzięczny będę za namiary w wiadomości prywatnej.

Jednocześnie przestrzegam, te aukcje użykownika markakite to ściema i prawdopodobnie oszustwo (nie mogę dodawać linków, więc zamiast xxxxx trzeba wpisać allegro:
xxxxxxxx/listing/user/listing.php?us_id=46664205&order=m

Przemek Sosiński
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2017, 20:06 przez sos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2017, 16:39

Marcin Kaszek to mi się z Surfcity kojarzy czy jakoś tak, ale to dawno temu było.

liquid force
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:07
Deska: liquid force
Latawiec: liquid force
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2019, 13:04

Witam,

Przypadkowo natknalem sie na ten watek. Wasze opisy potwierdzaja doswiadczenia firmy Surfcity Jurata zwiazane z tym czlowiekiem. Prosze jednak nie laczyc Surfcity z tym oszustem, ktory, bedac pracownikiem tej firmy, rowniez narazil ja na strate kilku latawcow i innego sprzetu. To zwykly zlodziej z ktorym po wykryciu brakow w sprzecie natychmiast pozegnalismy sie. Szkolka juz nie istnieje, ale nie chcielibysmy aby przez takich oszustow cierpialo jej dobre imie.

Pozdrawiam!

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post16 wrz 2019, 15:10

Jestem w szoku ze typek ciagle to robi - jak tam po dwoch latach panowie - udalo sie odzyskac pieniadze?

Aktualne jego dane z CEIDG jesli ktos szuka

Nazwa pełna:
GREEN BLOCK MARCIN KASZEK

NIP:
9542618988

REGON:
241965386

Forma prawna:
indywidualna działalność gospodarcza

Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej:
2016-05-13

Adres rejestrowy:
ul. Przyjemna 9/2, 40-470, Katowice, Polska

E-mail:
marcin.kaszek@gmail.com.

Data rejestracji w CEIDG:
2016-05-13

Status:
Aktywny

Małżeńska wspólnota majątkowa:
nie

Przedsiębiorca:
MARCIN KASZEK


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości