Czy można nauczyć się kite'a w 60 sekund?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Zjawa Zajawa
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2017, 16:43
Deska: F-One Trax
Latawiec: F-One Bandit
 
Post19 lip 2017, 10:15

Ostatnio na KiteVlogu pojawiła się nowa seria pt. "Kite w 60 sekund".

Myślicie, że można nauczyć się kite'a w tak krótkim czasie, na podstawie kilku filmików?

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 lip 2017, 10:18

Tu chyba bardziej chodzi o szybkie key-pointy, najważniejsze wskazówki, żeby nakierować odbiorcę. Żadne filmiki, nawet kilkugodzinne nie zastąpią setek godzin na wodzie, które zwyczajnie każdy musi wypływać.

Pzdr i witam na forum!

maniak.arek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lis 2016, 19:41
Lokalizacja: bytom
 
Post19 lip 2017, 10:41

jak zwykle panowie robia cos dla kogos praktycznie za darmo:) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zjawa Zajawa
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2017, 16:43
Deska: F-One Trax
Latawiec: F-One Bandit
 
Post20 lip 2017, 12:12

Dzięki za odpowiedzi :)

W takim razie zadam pytanie inaczej - ile czasu wg Was minimalnie potrzeba na nauczenie się kitesurfingu?
Czy po jednym dniu nauki jest szansa, żeby przepłynąć pierwsze metry?

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post20 lip 2017, 12:20

Zjawa Zajawa pisze:Dzięki za odpowiedzi :)

W takim razie zadam pytanie inaczej - ile czasu wg Was minimalnie potrzeba na nauczenie się kitesurfingu?
Czy po jednym dniu nauki jest szansa, żeby przepłynąć pierwsze metry?


Jak:

1. Jesteś napalony jak szczerbaty na suchara i hasło "mam dość" nie istnieje w Twoim słowniku,
2. Masz porządnego instruktora,
3. Masz niezłą kondycję (pierwsze kroki, a najbardziej walk of shame z latawcem pod wiatr na prawdę są wycieńczające),
4. Generalnie uprawiasz jakieś sporty i Twoja koordynacja jest niezła (najlepiej żeglarstwo/WS + Snowboard/Deskorolka/Wake),
5. Ładnie, równo wieje,
6. Patrz pkt 1.

To myślę, że się da. Ale po co? Rozłóż to na 2-3 dni chociaż, a i frajdy będzie więcej.

Ja chciałem podobnie jak Ty, w pewnym momencie tak mi się pić chciało, że żłopałem wodę z Zatoki. Wieczorem/rano nie mogłem się ruszać, zakwasy dosłownie wszędzie, aczkolwiek, wspominam miło :P Mimo powyższego, pierwszego dnia udanego ślizgu nie zaliczyłem, dopiero podczas drugiej sesji.

Pzdr i do zobaczenia na wodzie!

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2017, 13:06

Hej!
Tak jak słusznie zauważył kolega nasze filmiki to najważniejsze key-pointy na drodze każdego kitesurfera.
Sprawa szkolenia to kwestia indywidualnej determinacji, i "ilości wypitej wody z zatoki" - pozdro kuicets ;)

Zjawa Zajawa
Jeśli uczysz się kite'a, masz zamiar, albo ktoś z Twojego otoczenia planuje rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem, mamy coś co może was dodatkowo zachęcić, pyk:
phpBB [video]


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

cron