Bagaż sportowy w liniach czarterowych

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
duch
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:29
 
Post16 sie 2017, 18:54

Heja,

Jutro lecę do Fuerteventura z biura TIU. Dzisiaj do nich dzwoniłem i chciałem zamówić bagaż sportowy.
Dowiedziałem się, że już się nie da (podobno powinienem zrobić to 72h przed wylotem). Można próbować, ale oni nic nie gwarantują.

W jedną stronę lecę linią Smart Winds, a wracam liniami Enter Air.
Czy wiecie jak to wygląda w praktyce? Czy jest sens brać sprzęt i liczyć, że będzie opcja zapłaty za bagaż na lotniskach bez wcześniejszej rezerwacji?

Będę wdzięczny za wszelki podpowiedzi.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 sie 2017, 19:33

Lecialem 3 lata temu na Kos enter air i zero kosztow nic nie liczyli, odprawilem poszedl na dol i juz :thumbsup:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post16 sie 2017, 19:59

a nam kazali płacić na lotnisku, ale nie pytali czy zgłaszaliśmy czy nie

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post16 sie 2017, 20:09

po mojemu może smiało brać, ja w tui nie zgłaszałem nigdy. Jedyna wada to jak jedziesz autobusem do hotelu z lotniska to przygotuj sobie po chyba 30oiro za transfer quiwera autobusem (tak złodziejstwo ale jest to zapisane w warunkach uczestnictwa TUI).

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 sie 2017, 18:49

Hej :D .
Opiszę jak to wyglądało u mnie...
w ostatnim tygodniu lipca polecieliśmy na tygodniowy pobyt na Krecie przez biuro podróży Grecos.
Wylot był z Okęcia i lecieliśmy liniami Travel Service.w biurze podróży został zgłoszony mój bagaż sportowy czyli quiver 140cm dł i wadze 15kg.Powiedziano mi że będę musiał zapłacić 240zł przy odprawie właśnie za ten nadbagaż i na to byłem przygotowany.w obie strony to koszt 480zł.

dodam iż przewóż quivera do 15kg to koszt jak wyżej natomiast quiver ważący od 15,1kg - 32kg to już wydatek 480zł w jedną stronę.
Oprócz tego mieliśmy jeszcze dwie duże walizy i plecak jako podręczny bagaż.

Kiedy nadeszła nasza kolej powiedziałem że w środku mam swój sprzęt i położyłem go na wagę.pokazało 15,3 kg :shock:
Pani przyczepiła wszystkie wymagane karteczki po czym poprosiła o odniesienie quivera do działu Nadbagaż.Gdy tam się zjawiłem pan w mundurze grzecznie poprosił o włożenie torby do prześwietlarki po czym uprzejmie podziękował nie inkasując ode mnie nawet złotówki :D .

Transfer z lotniska autokarem do hotelu i z powrotem również bezproblemowy,zero pytań i jakichś opłat.

Gdy pobyt dobiegł końca i zbliżała się moja kolej odprawy na lotnisku to trochę się denerwowałem...
Okazało się że niepotrzebnie bo sytuacja powtórzyła się analogicznie do tej na Okęciu :D .

Mój quiwer wygląda jak duża torba podróżna a nie jak pokrowiec na sprzęt sportowy i może to spowodowało że przewóz jego nic mnie nie kosztował.
nie mam pojęcia... Miałem w nim: deskę,pady,pompkę,dwa latawce,piankę i bar.

Ponieważ nie mogłem zapakować całego sprzętu do quivera żeby nie przekroczyć 15kg to jeden latawiec zapakowałem do plecaka a bar i trapez do walizki.

Możliwe że miałem po prostu trochę szczęścia i dlatego udało mi się uniknąć tych barbarzyńskich poniekąd opłat.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post17 sie 2017, 22:37

Ja lece we wrzesniu aegean air z krk do aten , tez zgosilem quiver do 15kg i max 135cm ,babka mowi ze w jedna strone 50Euro przy odprawie platne ,zobaczymy jak bedzie. A moze ktos w tym sezonie juz lecial ta linia na podobnej trasie i cos opowie?

jurkyy
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2014, 13:40
Postawił piwka: 2 razy
 
Post21 sie 2017, 18:05

Hej. A latał ktoś ostatnio Air Cairo ?? Lecimy we wrześniu do Egiptu i w biurze otrzymałem info że trzeba zgłosić najpóźniej trzy dni przed wylotem i 45 E w jedną strone

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 sie 2017, 18:11

Informacyjnie - Linie Small Planet, quiver 140cm, 31kg.

Wylot z Gdańska, gdyby było poniżej 20kg to poszłoby bez dopłaty mimo przekroczonych wymiarów. Niestety 160zł za bagaż sportowy (uwaga, probują skasować za nadbagaż - wtedy wychodzi drożej)
Wylot z Krety, mimo przekroczonych wymiarów i wagi poszło bez dopłaty. Pani zapytała co mam w środku, powiedziałem, że teściowa wraca z wakacji :P

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post04 paź 2017, 12:59

Polecam aegean Airlines, bagaż podręczny 8kg ,latawiec z barem no problem.miałem 10.5 kg zero problemów. Jeszcze w cenie biletu przekąska typu spageti oraz napoje do woli. Winno i piwo również mimo ze lot z krk-ateny trwa 2,15h :mrgreen: :thumb:

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post04 paź 2017, 13:43

hej, opiszę moją podróż z września na Fuertaventurę z Itaka i liniami Enter Air.

Zgłosiłem w Itaka bagaż sportowy -Pani powiedziała że będę musiał zapłacić na lotnisku według cennika czyli obecnie 123 ( kitesurfing ) zł w jedną stronę za bagaż sportowy do 32kg. Powiedziała też że mam zapłacić 200zł za transfer lotnisko hotel bo inaczej kierowca może mi sprzętu nie zabrać .
na lotnisku w Warszawie nie było dyskusji mimo że deska z 2 kitami trapezem barem i paroma ciuchami była moim jedynym bagażem , 140 cm długości i do 20kg waga -od razu skierowała mnie do zapłaty - zapłaciłem wspomniane 123 zł w jedną stronę .
Na Fuercie kierowca autokaru gadał coś pod nosem ale wcisnał quiver i pojechał do hotelu za darmochę .
W drodze powrotnej w autokarze była gadka czy mam bilet z itaki i że muszę zapłacić , sprzęt zabrał ale na lotnisku przy wypakowywaniu sprzętu zawołał rezydenta z itaki który kazał mi zapłacić 15 EUR-zapłaciłem . o dziwo kiedy stałem w kolejce na lotnisku podszedł i powiedział ze niby sprawdził w itaka i że ja zgłaszałem i że nie muszę płacić i oddał mi kasę :lol: w itaka nic za transfer lotnisko -hotel nic nie płaciłem :lol:
Na lotnisku Fuerta gość przy nadawaniu bagazu zaczał kręcić głową ale powiedziałem mu że to mój bagaż główny i ze waży 20kg - prawie przeszło prawie .... znów się pojawił pomocny rezydent z Itaka ( chciał pomóc no i powiedział że to deska sportowa no i dupa) 23 EUR - czyli taniej niz 123 w polsce .
Generalnie chciałem spróbować przepchnać deskę jako bagaż główny - w obie strony się nie udało .
transport lotnisko hotel tutaj nie ma co płacić bo idzie sie z kierowca zawsze dogadać .
pozdr

pari23
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, 14:30
Postawił piwka: 1 raz
 
Post23 maja 2019, 15:12

jurkyy pisze:Hej. A latał ktoś ostatnio Air Cairo ?? Lecimy we wrześniu do Egiptu i w biurze otrzymałem info że trzeba zgłosić najpóźniej trzy dni przed wylotem i 45 E w jedną strone


Jak tam ten lot air czy to. Płaciliście?
Jak tam z transferem do hotelu było?

adam17
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2007, 10:51
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post02 lut 2020, 13:32

Czesc

Czy latal ktos Blue Panorama z Itaki?
Maja jakies szalone ceny sprzetu sportowego (18Eur/kg i suma wymiarow tylko 160cm). Czy ktos lecial z nimi na Kube lub Sal i moze napisac jak sie tego trzymaja? Czy dokladnie waza na miejscu czy deklaruje sie wage?

Pozdr
Adam


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron