Meksyk Holbox czy Kenia Diani Beach

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2017, 14:41

//przeniesiono
//mod


Pytanie do osób który były i mogą porównać - gdzie lepiej polecieć w styczniu 2018 Holbox Meksyk czy Kenia Dani Beach . Wyjazd rodzinny a nie imprezowy - z nastawieniem na doskonalenie umiejętności 13 letniego syna - czyli preferowane duże płaskie i płytkie spoty , zdecydowanie nie fale i głęboka woda , warunki takie by jak najwięcej napływał sie syn ( 40 kg z latawcem 7 i 5 ) czyli nie mega wiatr .

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2017, 20:45

Pedros pisze:Pytanie do osób który były i mogą porównać - gdzie lepiej polecieć w styczniu 2018 Holbox Meksyk czy Kenia Dani Beach . Wyjazd rodzinny a nie imprezowy - z nastawieniem na doskonalenie umiejętności 13 letniego syna - czyli preferowane duże płaskie i płytkie spoty , zdecydowanie nie fale i głęboka woda , warunki takie by jak najwięcej napływał sie syn ( 40 kg z latawcem 7 i 5 ) czyli nie mega wiatr .


Nasza sesja foto video 2017 odbyła się w Kenii, Watamu i wszyscy byli oczarowani spotem jak i warunkami na wodzie. Wiało bardzo słusznie, choć nie na 5 i 9 tki (byli w marcu czyli pod koniec wietrznego czasu w tym miejscu - wiało na 12 stki dla normalnego faceta). Siedzieli głównie na plaży albo we domku który wynajeli, z własnym kucharzem (taniej tak było gotować dla dużej grupy), więc nie wypowiem się na temat okolic, miasteczka i cen, choć w restauracjach było dość drogo.

Spot możesz podejrzeć na tych ujęciach :)

phpBB [video]

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post18 paź 2017, 12:45

Mam kilka swoich fotek z Diani Beach. Miejsce jest według mnie cudowne, chociaż to straszny koniec świata i oprócz paru sporych hoteli wzdłuż plaży jest kilka podstawowych sklepików rozrzuconych wzdłuż drogi. Także żeby zrobić zakupy lub obskoczyć jakąś restaurację czy "kantor" trzeba jeździć tuktukami w jedną i drugą. Miejsce na pewno bardzo fajne dla osób, które cenią sobie spokój i nastawiają się raczej na piękną plażę z białym piaskiem, kajta i ocean. Byłem tam w lutym tego roku i bardzo mi się podobało (oprócz tego, że codziennie w Diani trzeba było robić te tripy po sklepach żeby ugotować sobie obiad albo wyjść gdzieś na kolację).

Poza tym wszystko było idealnie!
Gorąco, mnóstwo zwierząt na każdym kroku, plaża najładniejsza jaką w życiu widziałem, super pływanie na wodzie.

INFO CO DO SPOTU I KAJTA:
Diani Beach to spot, który wygląda zupełnie różnie w zależności od pływów. Na wysokiej wodzie jest głęboko za przybojem, a przy plaży robi się duża strefa w której rozbijają się małe falki (zapomnij o surfowaniu na nich). Większe fale robią się daleko na rafie, ale tam też nie są dużo i nie załamują się tak mocno, żeby zaliczyć to jako jakiś konkretny wave. Plaża jest piaszczysta i w tym przyboju przy brzegu jest sporo miejsca żeby sobie fajnie popływać, nawet bez większych umiejętności.

Obrazek

Na niskiej wodzie spot zupełnie się zmienia. Nie ma fal, jest płytko i tworzą się takie baseny z lazurową wodą w miejscach gdzie jest piaszczyste dno. To jest wtedy petarda- zdjęcia z resztą mówią same za siebie.
Wiatr wieje regularnie z siłą 15-20 węzłów. Dla mnie jest to spot na który na pewno będę chciał wrócić. Ogromnym plusem jest również jak na razie brak kajciarzy- Kenia przypomina trochę Brazylię z lat 2005, kiedy jeszcze nie jeździły tam takie tłumy. Kiedy byłem na Diani oprócz mojego kajta na wodzie pływało może z 15 osób, a kolejna szkółka była dopiero daleko na horyzoncie- coś niesamowitego.
Niestety NIE MAM PORÓWNANIA do Meksyku, także nie wiem, czy coś pomogłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post18 paź 2017, 12:57

poza tym w dziale SPOTY masz opisaną Diani Beach, a w dziale RELACJE Z PŁYWANIA masz wątek o Meksyku oraz kolejną wzmiankę o Diani i video.

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 paź 2017, 20:29

Dokładnie, relacja z Holbox jest tu: viewtopic.php?f=28&t=69528&start=15
Pod względem knajpek i sklepów jest bardzo dobrze, mimo że samo miasteczko nie jest duże. Ja byłem tylko 1.5d i za dużo nie popływałem, ale ekipa 360 Travel ma lepsze doświadczenia.

360 TRAVEL
Posty: 76
Rejestracja: 20 gru 2016, 18:36
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2017, 08:35

feel pisze:Dokładnie, relacja z Holbox jest tu: viewtopic.php?f=28&t=69528&start=15
Pod względem knajpek i sklepów jest bardzo dobrze, mimo że samo miasteczko nie jest duże. Ja byłem tylko 1.5d i za dużo nie popływałem, ale ekipa 360 Travel ma lepsze doświadczenia.


Nas Holbox urzekło swoim dziewiczym klimatem i wracamy tam w Marcu 2018 :!:

Zachęcam do zapoznania się z krótką relacją foto/video w podanym wyżej linku. Jakbyś miał jakieś pytania śmiało pisz.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem :arrow: http://www.360travel.pl/meksyk-z-opcja- ... em-pl.html

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2017, 09:46

360 TRAVEL pisze:
feel pisze:Jeśli ktoś byłby zainteresowany mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem :arrow: http://www.360travel.pl/meksyk-z-opcja- ... em-pl.html


Niestety marzec mi nie pasuje - jak byscie mieli jakis fajny wyjazd na mjówke to chetnie skorzystam

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2018, 14:18

Padło na Kenie - jak tam wyglada sprawa z malarią - braliście malaron ?

jadziek
Posty: 43
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:52
Postawił piwka: 2 razy
 
Post19 mar 2018, 19:21

Pedros pisze:Padło na Kenie - jak tam wyglada sprawa z malarią - braliście malaron ?

hej, wróciłeś z Kenii? Kiedy byłeś dokładnie i jak było z wiatrem? (niby styczeń-luty kaskazi 18-22knt a z windguru wynika, 10-15knt)

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post21 mar 2018, 19:13

Ja trafiłem na początku lutego na 4 dni na 9 i potem nic, może na 15 by dało radę.
Nie diani/watamu a Malindi. Byłem w Watamu turystycznie i woda i sandbary są tam dużo lepsze. Uwaga na jeżowce.
Malaronu nie, bo to koniec pory suchej, więc komarów bardzo mało.
Jak nie kajt to odpoczynek, safari, zwiedzanie okolicy - las mangrowców, wysepki, kajaki itp.

360 TRAVEL
Posty: 76
Rejestracja: 20 gru 2016, 18:36
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2018, 11:11

Cześć,

zachęcamy do obejrzenia filmiku z naszego pobytu w Marcu na Holbox :thumb:

phpBB [video]


Z wietrznymi pozdrowieniami,


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości