Pierwsza apka do kitesurfingu na smartwacht

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2018, 11:25

ale i tak chyba poczekam na apple watch 3 - lepsza jakosc i na pewno mniej problemow z naprawa jak cos.

I aplikacja do skoków, pod Androida jej nie ma

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post12 kwie 2018, 13:04

tylko czy apple watch to nie dla tych którzy na co dzień używają produktów Apple (do których ja jakoś nie mogę się przekonać ...)

DekagramZła
Posty: 44
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:42
Deska: Nobile NBL, Flying Carpet
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post12 kwie 2018, 13:05

IQM1 pisze:I aplikacja do skoków, pod Androida jej nie ma


Też o tym myślałem, biorąc pod uwagę, że moje odrywanie się od wody jeszcze trąci żenadą, mógłbym poczekać aż pojawi się coś bardziej otwartego na zegarki Androidowe. Byłby to dla mnie pierwszy sensowny argument za tym, żeby pomyśleć o smartwatchu. Nawet zastanawiałem się czy samemu nie poświęcić trochę życia na pracę nad taką apkę. Niestety, głównym problemem wydaje się to, że każde urządzenie z Androidem, może mieć różny hardware (w sensie akcelerometrów, żyroskopów, gpsu itd). Widząc problemy z dokładnością rozwiązań istniejących na dedykowanym sprzęcie (PIQ, WOO) to osiągnięcie przyzwoitych wyników uniwersalną aplikacją działającą na wszystkim Androidowym wydaje się bardzo trudne. Trzebaby zacząć od dedykowanej apki dla jednego urządzenia z przyzwoitym sprzętem i ewentualnie rozszerzać wsparcie o kolejne modele po ciężkiej kalibracji. Porównując specyfikację sensorów PIQ/WOO z tym co siedzi w zegarkach może jeszcze minąć trochę czasu, zanim te pierwsze zostaną wyparte.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2018, 13:11

DekagramZła pisze:
IQM1 pisze:I aplikacja do skoków, pod Androida jej nie ma


Też o tym myślałem, biorąc pod uwagę, że moje odrywanie się od wody jeszcze trąci żenadą, mógłbym poczekać aż pojawi się coś bardziej otwartego na zegarki Androidowe. Byłby to dla mnie pierwszy sensowny argument za tym, żeby pomyśleć o smartwatchu. Nawet zastanawiałem się czy samemu nie poświęcić trochę życia na pracę nad taką apkę. Niestety, głównym problemem wydaje się to, że każde urządzenie z Androidem, może mieć różny hardware (w sensie akcelerometrów, żyroskopów, gpsu itd). Widząc problemy z dokładnością rozwiązań istniejących na dedykowanym sprzęcie (PIQ, WOO) to osiągnięcie przyzwoitych wyników uniwersalną aplikacją działającą na wszystkim Androidowym wydaje się bardzo trudne. Trzebaby zacząć od dedykowanej apki dla jednego urządzenia z przyzwoitym sprzętem i ewentualnie rozszerzać wsparcie o kolejne modele po ciężkiej kalibracji. Porównując specyfikację sensorów PIQ/WOO z tym co siedzi w zegarkach może jeszcze minąć trochę czasu, zanim te pierwsze zostaną wyparte.

To wyjaśnia dlaczego Sessions jest tylko na AW :idea:

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post12 kwie 2018, 20:09

Z posiadania AW bez LTE, zawsze jest plus, że można odebrać lub wykonać telefon bez wyjmowania telefonu z pod pianki. Fajnie jakby ten LTE działał w PL lub przynajmniej jakaś perspektywa tego była ale pewnie AW to dla Polaków drogi zakup i firmy telekomunikacyjne jeszcze nie widzę w tym sensu by tyle kasy płacić za wdrożenie.
Widzę w tej appce Sessions jest tablica wyników i całkiem sporo osób z Polski już korzysta. Nie wiem zupełnie jak z dokładnością skoków, musiałby ktoś z WOO i AW porównać dokładność?
Ja korzystam obecnie ze Stravy do zapisania przepłyniętego dystansu ale ta appka na iphonie mega szybko zjada baterie i wolałbym rejestrować sesję na AW a baterie telefonu zostawić w spokoju na wszelki wypadek.

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2018, 17:48

Już nie ma AW Android Wear, tylko Wear OS, taki detal. Sam korzystam ze stravy na smartwatchu na wyłączonym ekranie(jakiś czas temu zarejestrowałem 80 km, a później padła bateria)

Niestety twórcy aplikacji Session chyba porzucili plany wdrożenia jej pod Androida, szkoda.

AdamB
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2017, 22:50
Deska: RRD 5'9"
Latawiec: flysurfer speed 3 19
 
Post17 paź 2018, 12:22

Turbo_Sen pisze:Z posiadania AW bez LTE,

hej, a możesz wrzucić jakies wyniki? jest to w miarę powtarzalne i zgodne z Twoim odczuciem (wysokości skoku)?

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post19 paź 2018, 09:47

Słaba jest ta apka na AW kilka razy próbowałem użyć ale ona się sama wyłącza i przestałem jej używać, teraz używam AW tylko do zapisania sobie sesji tzn Strave mam odpaloną widzę później dystans przepłynięty i prędkość. Fajnie jakby w Polsce można było używać AW LTE wtedy można byłoby zostawić telefon na plaży i jak coś pójdzie nie tak to zadzwonić z zegarka

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 paź 2018, 22:52

U mnie działa bez problemów, jedyna ważna rzecz aby ją włączyć i sprawdzić czy działa, wyniki moim zdaniem i z oceny kolegów na brzegu są zbliżzone na oko do rzeczywistości
Obrazek

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2018, 16:36

Nie wiem czy temat znacie, ale ktoś opracował apkę na garminy. Takiego zegarka nie mam, ale wygląda to ciekawie:

https://www.jeanmichelgruber.com/applic ... g/english/

Pełny dostęp za 13 euro. Jak ktoś testował, niech napisze czy warto

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2018, 16:56

W przyszłym tygodniu ma się pojawić aktualizacja Session dla AW 4

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post25 lis 2018, 18:10

Faktycznie ta appka Sessions wyglada ze działa dobrze, podczas ostatniej sesji w tym roku użyłem jej i wyniki wyglądały na realne. Na wieksze skoki i porównanie trzeba będzie poczekać do wiosny. Przydałoby się by ktoś porównał z piq bo woo3 tak przekłamuje że szkoda nawet porównywać

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2018, 19:03

Niestety mogę porównać jedynie z 3 właśnie ;-)

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post25 lis 2018, 19:13

Miałeś okazje porównać woo3 i AW?

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2018, 19:46

Kolega ma woo3 I miał mój zegarek bo chciał porównać, ale wtedy nie wiało ;-)
Na wiosnę powtórzymy


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości