pianka na lato - nietypowy rozmiar

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 45
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:22
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot Rally
Lokalizacja: Kraków
 
Post26 gru 2017, 23:05

W tym roku chce popływać trochę za granicą w miesiącach nie tylko typowo letnich (np. wiosna i jesień Egipt czy Włochy). Robiłem IKO i pływałem w Egipcie w kwietniu i październiku. W lycrze marzłem więc chce zapatrzeć się w letnią, krótką piankę 2mm, bo wydaje mi się to optymalny wybór.

Mam jednak lekki problem ze względu na swoją budowę. Mam 178cm, 116cm klatka, 82cm pas, 43cm ręka i waga 84-87kg...dlatego zacząłem szukać piankę, która byłaby na prawdę elastyczna i "spasowała mi".
Po niemałych analizach pod uwagę biorę:
1 - Rip Curl E Bomb 2/2 Zip Free Short Sleeve - tyle, że ich rozmiarówka na moja klatkę to wzrost ponad 190cm:/
2 - Oneill HYPERFREAK F.U.Z.E. 2MM SHORT SLEEVE SPRING WETSUIT - tu rozmiarówka niby też ok, ale w pasie będzie wisieć jeśli ma pasować klatka :/
3 - Matuse SAR SpringSuit - tutaj rozmiar jest prawie idealnie pod wymiary, ale znów firma mało znana w Europie i nie mogę znaleźć resselera
4 - Isurus Elite 222 Mens Spring Suit - to może być ciekawe, bo to pianka kompresyjna więc chyba najlepsza pod nietypowe wymiary, bo się najbardziej "poddaje"
brałem pod uwagę jeszcze Hurley'a ale na forach raczej odradzają te pianki.

Czy coś możecie pomóc, doradzić....które z tych pianek są najbardziej elastyczne i jak podchodzić do tych rozmiarówek. Mierzyłem ostatnio top Ride Engine, która teoretycznie miała być na moje "niektóre wymiary" i nie byłem w stanie przecisnąć jej przez ramiona (pomijam klatkę). Niestety u nas nie ma sklepów, w których możnaby to wszystko pomierzyć, a alternatywą wydają się Matuse i Isurus (pisałem z nimi bezpośrednio, ich rozmiarówka jest najbardziej odpowiedni i zapewniają, że elastyczność geoprenu i yamamoto gwarantuje, że będzie pasować).

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2017, 09:32

E-bomb od 2016r jest mega rozciagliwy. Rozmiar LS dla ciebie? Dobierasz do wzrostu a dobrej jakości neopren rozchodzi sie na szerokość wiec rip curl powinien dac radę z rozmiarem klatki piersiowej. W tej sytuacji zamkowa niż bezzamkowa. Bez przymierzania nie obędzie.

Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 45
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:22
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot Rally
Lokalizacja: Kraków
 
Post27 gru 2017, 10:31

myślałem o tym https://www.ripcurl.eu/en/mens/wetsuits ... leeve.html

patrząc na rozmiarówkę LS daje dobre wymiary oprócz klatki bo ta to 103cm...do 115cm to jednak spora różnica dlatego patrzyłem za Matuse czy najlepiej Isurus który jest kompresyjny i najbardziej rozciągliwy.

Gdzie u nas można pomierzyć Rip Curla najlepiej Kraków albo Wawa?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2017, 11:49

Nie powiem nic na temat tych dwóch marek bo słyszę o nich pierwszy raz.
Pomyśl nad czymś takim plus ewentualnie docieplacz na górę.
https://www.wetsuitoutlet.co.uk/2017-rip-curl-aggrolite-2mm-back-zip-short-john-slate-wsp6dm-p-20314.html

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2017, 12:09

Przy klacie 116cm to raczej XLS ale tu mało producentów robi .
Najbardziej rozciągliwe neopreny na rynku ma Rip Curl FlashBomb , Ebomb a z Oneill Psychfreak, Psychotech , Psycho 1 , Hyperfreak .
Z mojego doświadczenia wybieraj z tylnym zamkiem na początek ( jak nie używałeś jeszcze pianek ) przedni mniej się rozciąga w klacie ze względu na zamek poprzeczny i trudniej Ci będzie na początku zakładać/ zdejmować . Ale faktem jest że przedni zamek jest bardziej szczelny .

Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 45
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:22
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot Rally
Lokalizacja: Kraków
 
Post27 gru 2017, 13:01

Hmm...chyba jednak wolałbym z rękawkami. Muszę po prostu tego Rip Curla pomierzyć gdzieś, albo zamówić i ew. odesłać.
Co do Rip Culr to nie widzę żeby robili krótką piankę (krótki rękaw i nogawka) z tych serii co wymienialiście z zamkiem z tyłu :?
Oneill ma, ale też nie widzę żeby robili XLS

Matuse robi m.in. dla amerykańskiego SAR i marynarki wojennej, czytałem trochę na forach i są podobno na prawdę rewelacyjne tyle, że w pl nie ma dystrybucji, ale obi robią właśnie z zamkiem z tyłu:
https://www.matuse.com/products/wetsuit-springsuit-sar


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości