woo/pic/xensr 2018, rezultaty;)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2020, 07:42

Mikolpa pisze:
kuicets pisze:
Nie wiem czy bardziej dokładnego, ale z pewnością będzie pokazywać więcej niż WOO3 :)

To pytanie które pokazuje właściwie?
Jakie są Wasze odczucia?


ŻADNE nie pokazuje właściwie i zawsze realnie, zawsze będą odchyły i nei ma co tutaj sie łudzić...

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post04 gru 2020, 08:40

Mikolpa pisze:To pytanie które pokazuje właściwie?
Jakie są Wasze odczucia?

Oczywiście za mało :wink:

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post04 gru 2020, 21:27

Patynka pisze:O i dokładnie o to mi chodzi...link podany wyżej przez Marka widziałam ;)


Ech... ciężko Cię czymś zaskoczyć ;)

Patynka pisze:Hmm no też ciekawa sprawa, może coś nowego wypuszcza, lepszego, bardziej dokładnego.


Myślę, że nie ma co liczyć w najbliższym czasie na nowe urządzenie. W tym roku wypuścili nowe oprogramowanie. Tryb PRO znacznie rozszerza możliwości sensora, choć tylko w połączeniu z telefonem, ale dla lubiących analizy czy planowany i obserwowany progres, to jest coś.
Z drugiej strony apka Surfr, może nieco namiesza, bo możliwości spore plus natychmiast widoczny wynik skoku. Apka na razie za free, obudowa już nieco kosztuje. No i w razie fakapu tracimy telefon...

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2020, 12:35

MarekH pisze:Z drugiej strony apka Surfr, może nieco namiesza, bo możliwości spore plus natychmiast widoczny wynik skoku. Apka na razie za free, obudowa już nieco kosztuje. No i w razie fakapu tracimy telefon...


akurat wczoraj mialem apke surfr na sobie (wetsuit mode) i uwazam, ze jeszcdze spoooooro musza nad nia popracowac. Pozatym, dokladnosc skoku zalezna od dokladnosci zyroskopow w telefonie...

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post05 gru 2020, 22:26

Mincek pisze:
akurat wczoraj mialem apke surfr na sobie (wetsuit mode) i uwazam, ze jeszcdze spoooooro musza nad nia popracowac.


Oczywiście masz rację, ale projekt jest bardzo świeży i będzie się rozwijał.

Mincek pisze: Pozatym, dokladnosc skoku zalezna od dokladnosci zyroskopow w telefonie...


Dokładnie to samo można napisać o WOO. Wystarczy założyć dwa sensory na deskę i okazuje się, że pokazują różne, czasem dość znacznie różne, wyniki.

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post05 gru 2020, 23:52

Ciekawy artykuł z porównaniem WOO i The Surfr.
https://www.wetestkites.com/2020/10/29/ ... ning-data/

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 gru 2020, 14:18

MarekH pisze:
Oczywiście masz rację, ale projekt jest bardzo świeży i będzie się rozwijał..


To jest przede wszystkim projekt jednej osoby robiony dla zabawy po godzinach. Zobaczymy jak się rozwinie. Ja póki, co korzystam z wersji pod pianką i wydaje mi się, że mierzy to dobrze. Jak porównywałem nagranie z brzegu z tym, co podał miernik to się mniej więcej zgadzało. Oczywiście i miernik i ocena wysokości z nagrania są podatne na błędy, ale lepszej opcji nie ma. W sobotę też miałem 2 sesje, podczas drugiej się rozwiało i skakałem ewidentnie wyżej i było to widać po wynikach z surfr. Jeden skok trafił mi o 3m wyżej niż średnia, a nie czułem w powietrzu, żeby była aż taka różnica, więc to pewnie błąd. Przy czym woo też popełnia takie błędy.

Ja jestem bardzo zadowolony. Trochę się zmartwiłem, bo na stronie napisano, że aplikacja będzie płatna (i zacząłem się zastanawiać nad kupnem piq). Udało się jednak pogadać z twórcą na fb i mówił, że o tym wspomina, bo są koszty typu serwer, których nie chce sam pokrywać. Nie podjął jeszcze decyzji, co dokładnie zrobić, ale raczej nie wygląda jakby chciał wprowadzić wysoki abonament typu woo pro.

Dla ludzi chcących bić "rekordy" woo na pewno jest lepszą opcją, bo wyniki są bardziej miarodajne z powodu tego samego urządzenia. Dla amatorów za to, którzy konkurują głównie sami ze sobą to surfr się sprawdza. No i fajne jest, że od razu po skoku wiem, ile skoczyłem :)

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 gru 2020, 07:19

Wracając do WOO i surfapp.

Końcówka roku zawsze jest dla mnie łaskawa... gdy Surf app pokazalo 14,7 to WOO kawałek wyżej :twisted: :twisted:
Załączniki
skok.JPG
skok.JPG (71.7 KiB) Przejrzano 4594 razy

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post28 gru 2020, 09:18

Mincek pisze:Wracając do WOO i surfapp.

Końcówka roku zawsze jest dla mnie łaskawa... gdy Surf app pokazalo 14,7 to WOO kawałek wyżej :twisted: :twisted:


Oj tam pewnie machnąłeś deską nad głową lub innego deadmena zrobiłeś i stąd różnica, a wysoki jesteś :lol:

Gratulacje nowego rekordu! :clap: Wczoraj nieźle pizgało. Latałeś na 10m?

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post28 gru 2020, 20:05

Mincek ten rekord zrobil chyba na 8m wczoraj byłem na wodzie jak bił te rekordy, fajnie się patrzy jak ktoś już skacze ponad 15m

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2020, 07:19

kaczmimo pisze:
Mincek pisze:Wracając do WOO i surfapp.

Końcówka roku zawsze jest dla mnie łaskawa... gdy Surf app pokazalo 14,7 to WOO kawałek wyżej :twisted: :twisted:


Oj tam pewnie machnąłeś deską nad głową lub innego deadmena zrobiłeś i stąd różnica, a wysoki jesteś :lol:

Gratulacje nowego rekordu! :clap: Wczoraj nieźle pizgało. Latałeś na 10m?


Ja tam nie kryje ze czasem mam nogi nad glowa, ale zeb to az tyle dodawac, to nie przesadzajmy... wysoki ?? daj spokoj, na prawej nodze mam 2 cm mniej niz na lewej ;) dobrze wczoraj bylo i uwazam ze za zadko wlasnie sa takie warunki bo nie jestem oblatany w tych warunkach. Wczoraj bylem na 8m a to calkowicie inny latawiec niz 10m, inne latanie, inne ladowania i wszystko inne... niestety w 8 nie jestem wplywany tak jak w 10, a szkoda ;/



Turbo_Sen pisze:Mincek ten rekord zrobil chyba na 8m wczoraj byłem na wodzie jak bił te rekordy, fajnie się patrzy jak ktoś już skacze ponad 15m


Tak, w niedziele latalem na 8m, czy tam od razu bil rekordy ?? cos tam sie staralem :) Fajnie to sie patrzy jak ktos robi na 20cm wody megaloopa na wys. 9m z late bacroll :)
to jest wypas dopiero :D ale dziekuje ;)





A nawiasem, jak to jest, ze wszyscy wiedza kto ja, a ja nie wiem kto Wy ?? :D

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post29 gru 2020, 08:47

Mincek pisze:A nawiasem, jak to jest, ze wszyscy wiedza kto ja, a ja nie wiem kto Wy ?? :D


Taka jest cena sławy :lol:

Żeby nie było, bo pisałem lekko dowcipnie, mega skoki na taką wysokość, bardzo zazdroszczę. :clap:
Jestem na początku tej drogi i dopiero odklejam się od tafli, ale trochę mnie bawią kolesie co w każdym, ale to w każdym skoku machają dechą nad głową, ale może takie jest parcie na rekordy i też tak będę, bo po pewnym czasie nudzi się oglądanie widoków z góry.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2020, 09:27

kaczmimo pisze:
Taka jest cena sławy :lol:


To żeś pojechał :lol: :lol: :lol: :lol:

kaczmimo pisze:Żeby nie było, bo pisałem lekko dowcipnie, mega skoki na taką wysokość, bardzo zazdroszczę. :clap:
Jestem na początku tej drogi i dopiero odklejam się od tafli, ale trochę mnie bawią kolesie co w każdym, ale to w każdym skoku machają dechą nad głową, ale może takie jest parcie na rekordy i też tak będę, bo po pewnym czasie nudzi się oglądanie widoków z góry.


ale ja sie tym nie przejmuje, wiem ze mam wysokie skoki, mam parcie na wysoki, ale nie za wszelka cene ;/ nie ukrywam ze licze powoli na 2 z przodu. Pomijam, że na tych wysokosciach, nie zawsze (przynajmniej ja) daje rade podniesc nogi, nie zawsze to wybicie jest takie stabilne jak by sie chcialo, a i rotacja w gorze, tez mocno psuje czasem samo odczucie, i strach przed je.bnieciem w dol ;/ a juz wystarczy lamania nog i innych kontuzji :(

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post29 gru 2020, 10:50

Mincek pisze:


A nawiasem, jak to jest, ze wszyscy wiedza kto ja, a ja nie wiem kto Wy ?? :D


Ja pływałem na XR6 8m w sucharze i desce Nobile NHP split, moje skoki są w granicach 5-6m więc ciężko się wyróżnić na spocie,
Ty miałeś koszulkę wiatrkadyny z stacji na której postawienie w Kuźnicy, międzyinnymi się składałem.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2020, 10:55

Turbo_Sen pisze:
Ja pływałem na XR6 8m w sucharze i desce Nobile NHP split, moje skoki są w granicach 5-6m więc ciężko się wyróżnić na spocie,
Ty miałeś koszulkę wiatrkadyny z stacji na której postawienie w Kuźnicy, międzyinnymi się składałem.



No tak, koszulka moze byc pewnym wyznacznikiem ;)

Co do stacji, to pewno jeszcze bym znalazl kto i ile mi zaplacil :D a mija juz prawie rok ;) i nieskromnie powiem, dziala calkiem zacnie... choc ma swoje fochy (niestety, niezalezne odemnie ;/ ) i byla tylko 1 awaria przez wandala lub wandalke ;p


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron