woo/pic/xensr 2018, rezultaty;)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Patynka
Posty: 116
Rejestracja: 09 lut 2020, 18:30
Deska: Nobile NHP 134x42
Latawiec: Rebel 7,9,12
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 27 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post26 sty 2021, 09:09

Mikolpa pisze:
Mincek pisze:
Tobie to dac 2 metalowe kulki, jedna zgubisz, a druga popsujesz :twisted: :twisted:

:lol:
Z piqiem szło mi lepiej.

Ale to w sumie dobrze dla Ciebie :wink: bo czułem że to był ten dzień :lol: czułem że przeskakuje Twój wynik :wink: , że przeskakuje wszystkie wyniki, że biję rekord :wink: tylko kur... dane się nie zgrały :lol:



Paweł, ale to uczucie było przed przebudzeniem czy po :lol: 8)

A tak poważnie ogarnij to i wysokich lotów :) :thumb:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post26 sty 2021, 19:51

Patynka pisze:
Paweł, ale to uczucie było przed przebudzeniem czy po :lol: 8)


Jak tak się nad tym zastanowić to chyba przed :lol:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 mar 2021, 07:33

W końcu lód ustąpił, w końcu coś powiało i w końcu coś się zarejestrowało :D
Pierwsza sesja na woo :D

Obrazek

Patynka
Posty: 116
Rejestracja: 09 lut 2020, 18:30
Deska: Nobile NHP 134x42
Latawiec: Rebel 7,9,12
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 27 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post08 mar 2021, 07:39

Brawo :clap: :thumb:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post26 mar 2021, 18:59

:( :( :(


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post06 maja 2021, 07:18

Hej,
mam takie pytanie i dylemat,
czy jest możliwośc że akcelerometr w WOO pokazuje złe wartości w zależności od sposobu,techniki skakania? czy ktoś się zastanawiał,bo z tego co szukałem i widzę chyba nie było takiego wątku?
każdy rider ma inną technikę wiadomo, inaczej potrafi krawędź trzymać,wybijać się, może tutaj jest właśnie problem z woo -pomiarami

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post06 maja 2021, 21:29

Kupiłeś Woo i okazało się, że nie jesteś king of the air? Witamy w klubie osób których oczekiwania spotkały się z rzeczywistością :lol:

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post07 maja 2021, 06:06

Woo mam juz dawno,jeszcze od pierwszej jego edycji, wtedy fakrycznie spotkałem się ze scianą :mrgreen: ale teraz po kilku latach ściany już nie ma,loty są zdecydowanie wyższe nawet na nagraniach jak patrzę ,a Woo wciąż stoi,teraz będę porównywał z surfr. i zobaczymy co i jak,bo qzwa coś jest na rzeczy :D

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post07 maja 2021, 07:39

mattworm pisze:Hej,
mam takie pytanie i dylemat,
czy jest możliwośc że akcelerometr w WOO pokazuje złe wartości w zależności od sposobu,techniki skakania? czy ktoś się zastanawiał,bo z tego co szukałem i widzę chyba nie było takiego wątku?
każdy rider ma inną technikę wiadomo, inaczej potrafi krawędź trzymać,wybijać się, może tutaj jest właśnie problem z woo -pomiarami

Napewno trzeba odpowiednio lądować żeby skok był zaliczony i zapisany.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post07 maja 2021, 23:15

KrisIs pisze:
mattworm pisze:Hej,
mam takie pytanie i dylemat,
czy jest możliwośc że akcelerometr w WOO pokazuje złe wartości w zależności od sposobu,techniki skakania? czy ktoś się zastanawiał,bo z tego co szukałem i widzę chyba nie było takiego wątku?
każdy rider ma inną technikę wiadomo, inaczej potrafi krawędź trzymać,wybijać się, może tutaj jest właśnie problem z woo -pomiarami

Napewno trzeba odpowiednio lądować żeby skok był zaliczony i zapisany.


Nie do końca... mam woo połączone z zegarkiem (na bieżąco pokazuje wysokość skoku) i nieraz kiepsko wylądowane albo nawet bym powiedział niewylądowane rejestruje... Bardzo sporadycznie (ale jednak) nie rejestruje poprawnych skoków, ale tak jak mówię - odsetek bardzo niski.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post08 maja 2021, 14:23

Dzisiaj kolejna sesja i znów magiczne 6m na Woo ,chyba się zakodował na tą wysokość :lol:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post19 cze 2021, 13:01

kuicets pisze:
Nie do końca... mam woo połączone z zegarkiem (na bieżąco pokazuje wysokość skoku) i nieraz kiepsko wylądowane albo nawet bym powiedział niewylądowane rejestruje... Bardzo sporadycznie (ale jednak) nie rejestruje poprawnych skoków, ale tak jak mówię - odsetek bardzo niski.


Takiego czegoś nie zarejestruje
phpBB [video]

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post25 cze 2021, 08:02

I Woo i piq mają problem z miękkimi skokami, najlepiej jak jest dynamiczne wybicie, szybka winda i dynamiczne lądowanie, wtedy nie ma problemów.

Mam sporo skoków na 14m takich miękkich, jeszcze dodatkowo z bonusem wiatrowym, czyli skacze na np.5m winda się zatrzymuję po czym unosze się o kolejne 2-3m. Woo tych dodatkowych metrów nie wyłapuje.

Nie wylądowane też rejestrują ale nie wszystkie i tu się zastanawiam dlaczego tak jest, czasami spadnę mocno na dup... i skok zaliczony a czasami odrzuci.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2021, 09:15

Jaki macie patent na reset woo3? nie ładuje. Zamrażałem. Echo. Czyściłem styki. Nic. Ładowarka ładuje oinne woo bez problemu

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2021, 11:14

Mikolpa pisze:I Woo i piq mają problem z miękkimi skokami, najlepiej jak jest dynamiczne wybicie, szybka winda i dynamiczne lądowanie, wtedy nie ma problemów.

Mam sporo skoków na 14m takich miękkich, jeszcze dodatkowo z bonusem wiatrowym, czyli skacze na np.5m winda się zatrzymuję po czym unosze się o kolejne 2-3m. Woo tych dodatkowych metrów nie wyłapuje.

Nie wylądowane też rejestrują ale nie wszystkie i tu się zastanawiam dlaczego tak jest, czasami spadnę mocno na dup... i skok zaliczony a czasami odrzuci.


Błąd algorytmu i tyle. Przy danych opartych tylko i wyłącznie na przyspieszeniu, pewnie zdarzają się przypadki, których nie uwzględniono i wtedy odrzuca się całe obliczenia (zauważyłeś to przy tych dodatkowych podmuchach). Dla przykładu jak to może działać. Wykres skoku w czasie zwykle przypomina rozkład Guassa (mniej więcej podobny czas wznoszenia do czasu opadania). W przypadku nieudanego skoku czas opadania może zostać drastycznie skrócony i wtedy algorytym stwierdza, że nie ma wystarczająco dobrych danych, aby zaprezentować sensowny wynik.

Podobna sprawa zdarzyła się podczas testów woo vs surfr. Założenie było porównać wyniki jednego z drugim i wyglądało to zasadniczo dobrze. Znaleziono jednak jedną anomalię, gdzie w surfr był skok ~20m zaliczony, a na woo nie. Developer surfr ściągnął dane dotyczące tego skoku i po analizie stwierdził, że jest praktycznie pewien, że ten skok się odbył. Woo najprawdopodobniej go skasowało, ponieważ opadanie trwało zbyt długo (kilka helikopterków). To nie znaczy, że woo nie łapie skoków z helikopterkami oczywiście. Tylko tyle, że algorytm nie jest idealny. Niestety raczej się idealnie tego nie dopracuje przy specyfice tego sportu.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości