woo/pic/xensr 2018, rezultaty;)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post26 maja 2019, 10:20

Mincek pisze: Wiesz ze fizycznie foil ZAWSZE bedzie wyzej skakal...

Zgodnie z maksymą "nie znam się ale się wypowiem " pozwolę sobie dopisać dalszą część zdania kolegi, że "będzie wyżej skakał na tych samych kajtach w określonych warunkach wiatrowych". Na TT jesteś w stanie więcej skorzystać na przepałowaniu, przecież te wszystkie rekordy są robione nie tyle na granicy zdrowego rozsądku tylko czegoś innego :wink: Na foilu chyba jest bardzo trudno pływać w warunkach dużego przebrania bo Cię ściągnie z deski...ale może się mylę ... :wink:
Sytuacja sprzed tygodnia ~ jeżeli przy wadze 95 kg kolega Krzyś wychodzi na wodę w warunkach że musi(ok...pownien) depowerować kajta 6m i obok niego wychodzi kitesurfer Janek(waga na oko 60kg) na 8tce to ja się tylko pytam "gdzie są rodzice" :wink: :thumb:

Awatar użytkownika
jedry$
Posty: 86
Rejestracja: 06 cze 2015, 22:13
Lokalizacja: Olsztyn
Dostał piwko: 7 razy
 
Post29 maja 2019, 21:56

Gdzie jest pierwszy polski test porównujący piq vs. woo3?

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2019, 22:14

jedry$ pisze:Gdzie jest pierwszy polski test porównujący piq vs. woo3?


Czasu nie było by zrobic kompletne zestawienie ;) na pewno roznice mniejsze anizeli woo1 vs woo3 :D przynajmniej, jezeli chodzi o najwyzszy skok ;p

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2019, 08:46

zaaaak pisze:
Mincek pisze: Na foilu chyba jest bardzo trudno pływać w warunkach dużego przebrania bo Cię ściągnie z deski...ale może się mylę ... :wink:

Zgadzam się z Tobą również co do mylenia się powyżej ;)
Nie ściąga i jest prościej na fojlu pływać przepałowanym niż na TT lub wave. Oczywiście nie piszę o początkujących na patyku dla których wszystko wydaje być się ekstremalnie trudne.

Tak przy okazji ciekawa rzecz. Zauważyłem, że woo3 notuje wyższe wyniki dla skoków na małych i średnich wysokościach gdy skaczę na krótkich linkach.
Sensor jest na 5m a notuje 7m.

Gdy skacze na długich linkach 5m to jest 5m.

Nie dotyczy to raczej skoków powyżej 10m kiedy długośc linek nie ma znaczenia i jestem przekonany, że woo3 oddaje wynik obarczony mniejszym błędem.

Mam pytanko.
Czy ktoś zechciałby pożyczyć pics i xensr abym podłączył to do deski fojl i zrobił porównanie? Na parę dni.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post30 maja 2019, 11:58

mam xensr i mogę

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post31 maja 2019, 17:26

BraCuru pisze:Tak przy okazji ciekawa rzecz. Zauważyłem, że woo3 notuje wyższe wyniki dla skoków na małych i średnich wysokościach gdy skaczę na krótkich linkach.
Sensor jest na 5m a notuje 7m.

Gdy skacze na długich linkach 5m to jest 5m.

Nie dotyczy to raczej skoków powyżej 10m kiedy długośc linek nie ma znaczenia i jestem przekonany, że woo3 oddaje wynik obarczony mniejszym błędem.

Może przeciążenia/szybkość wybicia ma znaczenie?
Ja mam odczucia że na lataku 14m przez to że wybicie jest dużo bardziej mułowate piq rejestruje niższe skoki niż na 10m, ale to może tylko moje odczucie.

BraCuru pisze:Mam pytanko.
Czy ktoś zechciałby pożyczyć pics i xensr abym podłączył to do deski fojl i zrobił porównanie? Na parę dni.
[/quote]

Mój piq jest u Mincka. Jak skończy testy za jakiś czas to możemy wysłać do Ciebie na kolejne porównanie :thumb:

Nie musi do mnie szybko wrócić, ja chwilowo jestem wyłączony z pływania a poza tym u nas teraz nie sezon na robienie wyniku.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2019, 19:24

apek pisze:mam xensr i mogę


Mikolpa pisze:Mój piq jest u Mincka. Jak skończy testy za jakiś czas to możemy wysłać do Ciebie na kolejne porównanie :thumb:


Panowie to by było zajefajne.
3 różne sensory! Jakby do tego dodać Woo2 to byłoby jeszcze lepiej.
Mógłbym zsynchronizować to wszystko z trackingiem gps i zrobić porównanie na osi czasu.

Wracam do domu po 25 czerwca. Mógłbym od razu przystąpić do testów.
Potrzebowałbym te sensory wraz z mocowaniem i ładowarkami. Czy nie jest to problemem odłączenie od waszych desek?
Nie korzystałem z xensra i piqa więc liczę na pomoc jak odczytać pomiary sesji. Zakładam, że musiałbym zarejestrować na aplikacjach sensorów.

jeśli się zgodzicie to wyślę wam adres na priv.

Myślę, że wyrobiłbym się w tydzień.
fajnie byłoby protestować je na fojlu w wietrze poniżej 10kts i powyżej 20kts.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post01 cze 2019, 03:52

BraCuru pisze:
apek pisze:mam xensr i mogę


Mikolpa pisze:Mój piq jest u Mincka. Jak skończy testy za jakiś czas to możemy wysłać do Ciebie na kolejne porównanie :thumb:


Panowie to by było zajefajne.
3 różne sensory! Jakby do tego dodać Woo2 to byłoby jeszcze lepiej.
Mógłbym zsynchronizować to wszystko z trackingiem gps i zrobić porównanie na osi czasu.

Wracam do domu po 25 czerwca. Mógłbym od razu przystąpić do testów.
Potrzebowałbym te sensory wraz z mocowaniem i ładowarkami. Czy nie jest to problemem odłączenie od waszych desek?
Nie korzystałem z xensra i piqa więc liczę na pomoc jak odczytać pomiary sesji. Zakładam, że musiałbym zarejestrować na aplikacjach sensorów.

jeśli się zgodzicie to wyślę wam adres na priv.

Myślę, że wyrobiłbym się w tydzień.
fajnie byłoby protestować je na fojlu w wietrze poniżej 10kts i powyżej 20kts.


No to odezwij się jak już wrócisz to podziałami z tym tematem :thumb:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post01 cze 2019, 07:55

Jeśli te urządzenia korzystają z akcelerometrów)a korzystają) to przy takiej samej dokladności pomiaru niewielka zmiana w miescu mocowania urządzenia da inny wynik. Skrajny pomiar będzie można odrzucić, a z dwóch pozostałych co zrobimy...wyciągniemy średnią? Aby określić dokładność pomiaru należałoby mieć jakiś punkt odniesienia, a ten w tych warunkach to najlepiej wyznaczyć z twierdzenia pitagorasa :wink: Z eksperymentu wyjdzie że są różnice, że nie wszystkie sensory rejestrują, ze względu na rozmiar piqa nie zamocujecie tego w jednej linii na desce tt, ale na foilu pewnie będzie łatwiej :thumb: tal czy inaczej powodzenia, jestem bardzo ciekawy wyników :thumb: :thumb: :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2019, 08:14

zaaaak pisze:tak czy inaczej powodzenia, jestem bardzo ciekawy wyników :thumb: :thumb: :thumb:

Celem testu jest porównanie wskazań sensorów podłączonych do fojla a nie wydanie wyroku które najlepiej wskazuje osiągniętą wysokość.
Dzięki temu może poznamy tendencję wskazań tych urządzeń.
Nie znalazłem, w sieci bezpośrednich porównań trzech sensorów.
A fajnie byłoby zdobyć jeszcze woo2 i nawet woo.

Teraz myślę, że mając garść sensorów użyłbym zsynchronizowanej kamery na wzór tego:
phpBB [video]


Mikolpa pisze:No to odezwij się jak już wrócisz to podziałami z tym tematem :thumb:

Yes Sir! <piwo>

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post01 cze 2019, 08:16

zaaaak pisze:Jeśli te urządzenia korzystają z akcelerometrów)a korzystają) to przy takiej samej dokladności pomiaru niewielka zmiana w miescu mocowania urządzenia da inny wynik. Skrajny pomiar będzie można odrzucić, a z dwóch pozostałych co zrobimy...wyciągniemy średnią? Aby określić dokładność pomiaru należałoby mieć jakiś punkt odniesienia, a ten w tych warunkach to najlepiej wyznaczyć z twierdzenia pitagorasa :wink: Z eksperymentu wyjdzie że są różnice, że nie wszystkie sensory rejestrują, ze względu na rozmiar piqa nie zamocujecie tego w jednej linii na desce tt, ale na foilu pewnie będzie łatwiej :thumb: tal czy inaczej powodzenia, jestem bardzo ciekawy wyników :thumb: :thumb: :thumb:


No różnice będą ale czy duże? 2-3cm obok zrobi skrajnie inne pomiary? Czy to będzie w granicach metra czyli błędu tych urządzeń?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post01 cze 2019, 08:23

BraCuru pisze:
zaaaak pisze:tak czy inaczej powodzenia, jestem bardzo ciekawy wyników :thumb: :thumb: :thumb:

Celem testu jest porównanie wskazań sensorów podłączonych do fojla a nie wydanie wyroku które najlepiej wskazuje osiągniętą wysokość.
Dzięki temu może poznamy tendencję wskazań tych urządzeń.



Foila i tt, Mincek właśnie porównuje woo3 i piq na jednej desce zamontowane bardzo blisko siebie. Z niecierpliwością czekam na wyniki :mrgreen:

BraCuru pisze:
Nie znalazłem, w sieci bezpośrednich porównań trzech sensorów.
A fajnie byłoby zdobyć jeszcze woo2 i nawet woo.

Teraz myślę, że mając garść sensorów użyłbym zsynchronizowanej kamery na wzór tego:


Porównanie kilku czujników i jeszcze do tego kamerka to mega wyzwanie i ogrom danych do analizy :thumb:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post01 cze 2019, 08:27

BraCuru pisze:A fajnie byłoby zdobyć jeszcze woo2 i nawet woo

Myślę że dam radę udostępnić Woo 2.0 na koniec czerwca/lipiec :)
Tak mi się teraz skojarzyło - skoro każą montować Woo na desce tym przyciskiem "power" skierowanym w prawą stronę, to jak to montować na fojlu? Przecież tam co chwilę zmieniasz kierunek i nie jest to takie oczywiste, i regularne jak w twin tipie :wink: ciekawe czy to ma jakieś znaczenie dla pomiarów.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2019, 09:35

Mikolpa pisze:
zaaaak pisze:No różnice będą ale czy duże? 2-3cm obok zrobi skrajnie inne pomiary? Czy to będzie w granicach metra czyli błędu tych urządzeń?

jak umieścić czujniki? w jednej linii, obok siebie czy pionowo nad sobą?
@Boldek - dzienks i przypomnę się za 2 tygodnie.
Umieszczam woo przed przednimi strapami przyciskiem ku rufie. Zrobię identycznie dla woo2 i woo3.
Czekam na sugestie mocowania od użytkowników pozostałych sensorów.
@Mikolpa - jest trochę roboty ale lubię takie wyzwania.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2019, 12:41

tak żeby trochę potrollować. jak myślicie ile pokazuje woo przy takim skoku :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

https://www.facebook.com/ionclubtarifa/ ... 9353366660


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości