Grupa kiteforum.pl na Facebooku

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2018, 15:49

Cieszę się bardzo, że nie ma spamu ostatnio. To bardzo ważna sprawa.
Pablo zdradź jak wraz z moderatorami poradziliście sobie z nuklearnymi atakami spamu jakie nawiedzały to forum jeszcze rok czy dwa lata temu?

KF przez lata zabałaganiło się. Mnóstwo najlepszych forumowiczów odeszło. Każdy kto tu dłużej siedzi wie dlaczego.
Według mnie dobrą metodą na przetrwanie i poprawienie jakości tego forum jest usunięcie spamu, hejtu, ofert komercyjnych i anonimowości.
Członkowie forum powinni chcieć brać udział w dyskusji, dzielić się swoimi doświadczeniami, szukać porad, inspiracji i koniec końców mieć radochę z otwierania tego forum.

Zapytajcie się co jest siłą tego forum?
Czy ogłoszenie wyjazdu na Rodos czy też relacja z tego wyjazdu?
Czy ogłoszenie sprzedaży kajta czy też opinia o nim?
Czy anonimowy "wannakite", "kingkong107" czy też legendy Smokie, Rolnik, Onzo, Pinio?

Dlatego radykalnie:

1. usunąłbym nieaktywnych od 2 lat użytkowników.
na forum jest ponad 16tys użytkowników. Myślę że tylko 1% jest regularnie aktywny. Jakość nie ma jak wygrać z ilością!

2. Wprowadziłbym obowiązkowe imię i nazwisko z opcją weryfikacji prawdziwości nazwiska.
Imię i nazwisko widniałoby pod nickiem jak tutaj:
np: http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=123
Anonimowość zabija forum skuteczniej niż FB.
Wiem że mnie za to chcecie zjeść ale taka jest niestety przyszłość dobrych for.
Najlepsze obecnie wprowadzają foty, wiek zamiast avatarów.

3. Może nawet zlikwidowałbym dział giełda i biznes oraz ogłoszenia. Zamiast tego utworzył drugie forum kiteforum.giełda.pl.
Lub przerzuciłbym te działy na fejsa.
Forum ma być forum dyskusyjnym a nie sklepem. Obecnie większość postów to marketing.

4. Zmniejszyłbym ilość działów np recenzje i KS w mediach dałbym na główne.
Kiteblogi dołączyłbym na relacje.

5. usunąłbym wakeforum bo jest martwe od paru lat.

6. Połączyłbym dział foil z foilforum.pl. - przez 3 lata napisano 44 wątki z czego prawie połowa to giełda. Wybacz Pablo, że zrobiłem ci takiego psikusa ;) ale to jest efekt zaniedbań na tym forum z którymi się nie zgadzam.

7. wrzucałbym tygodniówkę z podsumowaniem aktywności najbardziej aktywnych forumowiczów, działów, wątków itd. Gdzie? Na fejsie hahaha! Użyjmy go aby zachęcać do wchodzenia na forum. Obecna forma funpagea już zbiera negatywne opinie.

8. na podobieństwo piwek może coś przeciwnego (taki kciuk w dół) aby wyrazić dezaprobatę - byłoby to dołączone do profilu. Dałoby to pełniejszy obraz dla niezorientowanych jeszcze who is wo.

9. aktywniejsi moderatorzy działający jak sędziowie w ringu. Jak widzą cios poniżej pasa to natychmiast ostrzegać, karać, banować a nie dolewać oliwy do ognia. Użytkownikom należy się szacunek ze strony admina i moderatora.

10. Zatrudniłbym młodych i łebskich w celu stworzenia filmików pokazujących jak pisać posty, umieszczać foty i filmiki oraz wprowadzać atrakcyjne tagi.
Myślę, że nie zdajemy sobie z tego sprawy brak takiej wiedzy zniechęca młodych i nowych do używania forum.
Nie mogą pojąć, że umieszczenie zdjęcia to kilkadziesiąt kliknięć a nie jedno. No jak?

11. Podłączyłbym sprawdzony serwer do przechowywania zdjęć forumowych. Nie znam się na tym ale wiem ile pracy kosztowało mnie ponowne umieszczenie moich zdjęć z ostatnich 4 lat.
Mając swój forumowy serwer możemy być pewni że zdjęcia będą widniały na forum dopóki ono będzie istniało.
Niestety moje wszystkie zdjęcia z pierwszych 10 lat zniknęły bezpowrotnie poprzez nieuczciwość imageshack.
Jaki byłby tego koszt?

12. Zaprzęgnąłbym reklamy aby mieć środki na utrzymanie forum.

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post15 cze 2018, 17:44

Grupa na FB jak najbardziej za. Już mówię dlaczego:
Nie widzę żadnego zagrożenia dla tego forum. Wygoda FB sprawi, że (mam nadzieję) trafi tam cały niskowartościowy content - ergo, mniej śmieci tutaj. KF jest w dalszym ciągu największą kopalnią kitesurfingowej wiedzy, z wygodnymi narzędziami wyszukiwania itd - FB tego nie przeskoczy. Oprócz tego, KF oferuje bardzo łatwy system oceniania czy dana wypowiedź jest miarodajna (ilości postów użytkowników, piwka, staż). Każde forum jest z zasady forum dyskusyjnym i myślę, że żaden FB tej roli nam nie odbierze. Według mnie fakt że mamy forum troche nas wyróżnia i tym bardziej sprawia, że jesteśmy bliższą sobie społecznością :) Nie to co FB dostępny dla każdego.

Odnosząc się do wypowiedzi BraCuru - fajnie, że poruszyłeś te tematy.
1. Temat sprzątania nieaktywnych użytkowników pojawia się chyba cyklicznie i fakt, warto byłoby coś z tym wreszcie zrobić.
2. Imię i nazwisko bym sobie odpuścił - nie widzę większego problemu z wykorzystywaniem anonimowości na forum w złym celu
3. Likwidacja działów giełda i biznes jak najbardziej - tutaj myślę, że robotę robią grupy na FB i robią to skuteczniej
4. Zmniejszenie ilości tematów też ok - idźmy w jakość nie ilość
5. Wiadomo
6. Nie mam zdania
7. Nie wiem czy na te chwile na forum dzieje sie wystarczajaco duzo aby robic z tego tygodniowki na FB... ale sam pomysl jest ok :)
8. Tu jestem na NIE - uniknijmy "rajdów" i minusowania. Piwka jako symbol łapki w górę są ok i myśle, ze to wystarczy. Jak ktos bedzie prawil glupoty dostanie bana (vide pkt 9) i tyle. Nie rankingujmy sie nawzajem.
9. Z moderatorami jak z politykami... pomysl jest fajny, pytanie tylko jak ich wybrac, zeby uniknac sytuacji z pretensjami np ban za nic
10. Wrzucanie zdjec faktycznie jest malo przyjemne - zrobienie relacji z wyjazdu zajmuje kupe czasu... A wg mnie jest to jedna z ciekawszych rzeczy na forum
11. Jak dla mnie to mozemy zrobic nawet jakas zrzutke. Mysle, ze nie sa to zaporowe kwoty, pytanie kto sie podejmie?
12. Reklamy w rozsadnej ilosci ok.

Ponownie, BraCuru fajnie, ze rozpoczales pare tematow, niech sie reszta wypowie i moze uda sie nam troche polepszyc nasze forum :)

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post16 cze 2018, 09:54

@Bracuru,

Ad.2 - obowiązkowo imię i nazwisko, w dodatku z weryfikacją: a kogo zatrudnia i za jakie pieniądze jako administratora bezpieczeństwa informacji? Kto stworzy albo dostosuje politykę przetwarzania danych osobowych?

Po wejściu RODO świat nie jest taki jak dawniej...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2018, 10:47

wiem, wiem. nie znam się na rodo.
skoro sam podajesz te dane więc automatycznie się zgadzasz na ich upublicznienie?
Jeśli napiszę np twoje nazwisko na forum to admin musi zatrudnić kogoś do wygumkowania tego, aby było bezpiecznie?
Kompletnie tego nie ogarniam ale nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak źle.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post16 cze 2018, 19:00

BraCuru pisze:wiem, wiem. nie znam się na rodo.
skoro sam podajesz te dane więc automatycznie się zgadzasz na ich upublicznienie?
Jeśli napiszę np twoje nazwisko na forum to admin musi zatrudnić kogoś do wygumkowania tego, aby było bezpiecznie?
Kompletnie tego nie ogarniam ale nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak źle.


Nie jest aż tak źle. Jeśli Ty podasz moje nazwisko (a podobno go nie znasz...) to nic się nie stanie, natomiast jeśli firma, instytucja itp będą ode mnie żądać imienia i nazwiska, tudzież innych danych osobowych, to muszą je przetwarzać zgodnie z rodo. A to już jest spory problem dla mikro-instytucji, firm jednoosobowych itp.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 cze 2018, 00:07

BraCuru pisze:Cieszę się bardzo, że nie ma spamu ostatnio. To bardzo ważna sprawa.
Pablo zdradź jak wraz z moderatorami poradziliście sobie z nuklearnymi atakami spamu jakie nawiedzały to forum jeszcze rok czy dwa lata temu?


Tylko i wyłącznie zasługa mega ciężkiej pracy Moderatorów, należą im się big :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 cze 2018, 00:11

BraCuru pisze:5. usunąłbym wakeforum bo jest martwe od paru lat.


Fakt i nie będę reaktywował.

BraCuru pisze:6. Połączyłbym dział foil z foilforum.pl. - przez 3 lata napisano 44 wątki z czego prawie połowa to giełda. Wybacz Pablo, że zrobiłem ci takiego psikusa ;) ale to jest efekt zaniedbań na tym forum z którymi się nie zgadzam.


Gratki za foilforum, sukces w pełni zasłużony a Twoje zaangażowanie w pisanie postów na FF jest kosmiczne :)

BraCuru pisze:11. Podłączyłbym sprawdzony serwer do przechowywania zdjęć forumowych. Nie znam się na tym ale wiem ile pracy kosztowało mnie ponowne umieszczenie moich zdjęć z ostatnich 4 lat.
Mając swój forumowy serwer możemy być pewni że zdjęcia będą widniały na forum dopóki ono będzie istniało.
Niestety moje wszystkie zdjęcia z pierwszych 10 lat zniknęły bezpowrotnie poprzez nieuczciwość imageshack.
Jaki byłby tego koszt?


Serwer na szczęście jest sprawdzony :) i backupy mamy w dwóch miejscach, m.in. na Amazonie :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post17 cze 2018, 22:47

dodam swoje 3gorsze...
BraCuru pisze:(..)
KF przez lata zabałaganiło się. Mnóstwo najlepszych forumowiczów odeszło. Każdy kto tu dłużej siedzi wie dlaczego.
Według mnie dobrą metodą na przetrwanie i poprawienie jakości tego forum jest usunięcie spamu, hejtu, ofert komercyjnych i anonimowości.
Członkowie forum powinni chcieć brać udział w dyskusji, dzielić się swoimi doświadczeniami, szukać porad, inspiracji i koniec końców mieć radochę z otwierania tego forum.

Wydaje mi się że wiem dlaczego, po prostu nie mają czasu na klikanie, 10lat temu mieliście po 20parę czy 30parę lat, czasy się zmieniły, obowiązków przybyło, niekoniecznie związanych z naszym ulubionych hobby - niestety nie dla wszystkich z nas kajt jest sensem życia i jedynym tematem którym się zajmujemy lub chcielibyśmy się zajmować. A tzw. "stara gwardia" to uważasz że dlaczego ich nie ma? Obrazili się ? :wink: Dajcie spokój, jesteśmy dorośli... dla niektórych forum to służyło i służy głównie do kręcenia własnych lodów, nie twierdzę że to źle bo i takie tematy są potrzebne ale jeżeli tylko do tego to cóż ...
A pewnie za krótko tu siedzę i innego podejścia po prostu nie pamiętam :wink:


BraCuru pisze:Dlatego radykalnie:

1. usunąłbym nieaktywnych od 2 lat użytkowników.
na forum jest ponad 16tys użytkowników. Myślę że tylko 1% jest regularnie aktywny. Jakość nie ma jak wygrać z ilością!

Nie wiem czy kiedykolwiek było 16tys, ale wg. stopki na dole na tą chwilę jest ich dokładnie: Użytkownicy: 2328. Może dobrze/może źle(sorry Pablo), ale sam wywaliłem kilkuset(niestety wg. własnego widzimisię - brak postów od mniej-więcej trzech lat, spamy, boty) łącznie z blokowaniem ip. Jeśli jest taka potrzeba i zielone światło to mogę to samo zrobić z resztą nieaktywnych co zostali. Potrzeba do tego dobrej woli i trochę klikania ...



BraCuru pisze:Zapytajcie się co jest siłą tego forum?
Czy ogłoszenie wyjazdu na Rodos czy też relacja z tego wyjazdu?
Czy ogłoszenie sprzedaży kajta czy też opinia o nim?
Czy anonimowy "wannakite", "kingkong107" czy też legendy Smokie, Rolnik, Onzo, Pinio?

Dlatego radykalnie:
(...)
Szacunek za Twój wkład, często wracam do Twoich relacji, niejednokrotnie wpisy Twoje, Zak'a i Rolnika były inspiracją do planowania własnych wypadów, nigdy bez odpowiedzi nie pozostawały moje pytania odnośnie Cab - :thumb:
Jednak moim zdaniem nie radykalnie, a może nie wszystko o czym napisałeś - w czasach fb weryfikacja imienia i nazwiska przy rejestracji(zdjęcie i wiek jestem "za") zabije nas szybciej niż spam i boty. Przeniesienie giełdy na fejsa - nie mam więc się nie wypowiem :wink: Zlikwidowanie Wake i scalenie niektórych działów - jestem jak najbardziej "za". Byłoby świetnie gdyby dało się poprawić funkcjonalność wstawiania zdjęć o której piszesz..

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 cze 2018, 23:41

Czytam i myślę sobie o przyszłości - fb jest owszem strasznie nudny, te niekończące się odpowiedzi pod odpowiedziami i potrzeba czytania od góry całych wątków ...bleee

Myślę co mogłoby scalić i rozruszać środowisko kite i tak somie pomyślałam o aplikacji - jedziesz na spot (albo dobijasz właśnie już na miejsce) i wrzucasz szybkie info - 4 kliknięcia dosłownie - gdzie jesteś, jaki warun, czy polecasz. Dzięki temu inni zarejestrowani mogliby widzieć gdzie się coś dzieje, gdzie jadą kumple i w sumie na zasadzie "ej, oni jadą to ja też" można by było dobijać na spot :D Bo, obdzwonić wszystkich, że coś się dzieje, a może tu, a może tam, a kto może a kto nie zawsze zajmuje kupę czasu :D Tacy co pływają po za sezonem też mieliby od razu info że ktoś jest na spocie, czyli nie będą sami, łatwiejszy kontakt generalnie.

Co wy na to? Utopia?

Pozdrawiam, eska

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post18 cze 2018, 00:04

Ja bym do takiej appki dodał od razu:
- geolokalizację użytkownika (w zasadzie to jego telefonu)
- określenie max pojemności spotu ;-)

Wtedy od razu wiadomo gdzie NIE jechać bo pełno... ;-)

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post18 cze 2018, 07:52

Jest już taka apka, wydana w 2016:
https://wekite.com/index.html

O ile się nie mylę zrobiona przez Szweda, stąd największe pokrycie ma w Szwecji. Tak było przynajmniej rok temu jak tam plywalem. Ale - jest kilka oznaczonych spotów w Polsce, można samodzielnie dodawać nowe spoty, umawiać się na sesję itd. Generalnie super sprawa, nie wiem dlaczego w Szwecji się nie przyjęła.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości