Jet Surf w Polsce, alternatywa na brak wiatru

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2018, 18:29

kuicets pisze:
Born2ball pisze:
Nie zgadzają ci się cyferki, bo Jet Surf opatentowal specjalny wydech, który ogranicza wydobywanie co2


No to kolego otworzyłes puszkę Pandory a miałem nadzieję że do tego nie dojdzie :)

Jaki specjalny wydech? Co robi z co2, gromadzi do balonika? I dlaczego nikt nie stosuje tej magii omijając wielomiliardowe opłaty za emisje?

Skończ bullshit prosze. Fajna zabawka, na pewno dużo frajdy i na tym bym się zatrzymał. Zielone nie zielone wszystko jedno. W hameryce dla frajdy ścigają się dragsterami które palą kilka litrów na sekundę i huk mi do tego.

Drzew nie sadza gdybyś się pytał ;)


Jetsurf has developed technology in its patented exhaust system which minimises carbon emissions for a “hardly there“ carbon footprint.


Jak jest zrobione ? Nie wiem, dzwoń do Jet Surfa, na pewno ci wszystko wytłumaczą

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 cze 2018, 18:56

Born2ball pisze:
kuicets pisze:
Born2ball pisze:
Nie zgadzają ci się cyferki, bo Jet Surf opatentowal specjalny wydech, który ogranicza wydobywanie co2


No to kolego otworzyłes puszkę Pandory a miałem nadzieję że do tego nie dojdzie :)

Jaki specjalny wydech? Co robi z co2, gromadzi do balonika? I dlaczego nikt nie stosuje tej magii omijając wielomiliardowe opłaty za emisje?

Skończ bullshit prosze. Fajna zabawka, na pewno dużo frajdy i na tym bym się zatrzymał. Zielone nie zielone wszystko jedno. W hameryce dla frajdy ścigają się dragsterami które palą kilka litrów na sekundę i huk mi do tego.

Drzew nie sadza gdybyś się pytał ;)


Jetsurf has developed technology in its patented exhaust system which minimises carbon emissions for a “hardly there“ carbon footprint.


Jak jest zrobione ? Nie wiem, dzwoń do Jet Surfa, na pewno ci wszystko wytłumaczą


Takiej odpowiedzi się spodziewałem. Pozdro bez odbioru.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2018, 05:07

Generalnie najlepszą zajawką w bezwietrzne dni do :

- freestyle - jest wave
- wave- - surf
- race - przecież oni nie potrzebują już wiatru :pray:

Wszelkie motorowe substytuty naszego sportu traktuję bardzo podejrzliwie...

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2018, 12:31

Wczorajsze pływanie na chałupach, piękny flacik, idealne cięcie wody:

phpBB [video]

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post17 lip 2018, 18:25

przemass pisze:Generalnie najlepszą zajawką w bezwietrzne dni do :

- freestyle - jest wave
- wave- - surf
- race - przecież oni nie potrzebują już wiatru :pray:

Wszelkie motorowe substytuty naszego sportu traktuję bardzo podejrzliwie...


A to ma w ogole co kolwiek wspolnego ze sportem ?

Pozdro...

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post17 lip 2018, 23:01

mary.dk pisze:
przemass pisze:Generalnie najlepszą zajawką w bezwietrzne dni do :

- freestyle - jest wave
- wave- - surf
- race - przecież oni nie potrzebują już wiatru :pray:

Wszelkie motorowe substytuty naszego sportu traktuję bardzo podejrzliwie...


A to ma w ogole co kolwiek wspolnego ze sportem ?

Pozdro...


No wiesz... sporty motorowe i motorowodne mają długą tradycję.
Takie wynalazki, to bardzo indywidualna sprawa. Jednym pasują, innym (w tym mi) kompletnie nie. Ja szukam kontaktu z naturą, ciszy, szumu wody. Wszelkie silniki na wodzie mnie wkurzają, bo choć nie wiadomo jak mało paliły, to jednak śmierdzą i hałasują.
Autor jako argument podaje, to że jeździmy samochodami. Jeździmy, ale nie o to chodzi, tylko o to, że Jet Surf, to dodatkowe źródło zanieczyszczeń.
Na szczęście, przynajmniej na razie, jest tych wynalazków mało i są drogie.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy mamy warunki graniczne, ludzie w ciszy pływają na foilach a pomiędzy nimi (psując kompletnie "magię") prują wodę wyjące Jety :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lip 2018, 23:23

To może dorzucę cegiełkę do tej gównoburzy o ekologii i takie jetsurfy są również elektryczne http://www.onean.com

Pozdr :idea:

Awatar użytkownika
Butek
Posty: 67
Rejestracja: 21 maja 2016, 16:56
Deska: CrazyFly 136x41 RED
Latawiec: North Mono 9
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post18 lip 2018, 16:12

DISKORELAKS pisze:To może dorzucę cegiełkę do tej gównoburzy o ekologii i takie jetsurfy są również elektryczne http://www.onean.com

Pozdr :idea:

Co z tego, że elektryczne?

Poczytaj sobie komentarze Januszy na temat elektrycznych rowerów.


Rowery elektryczne w tej chwili
1. rozpędzają się do 50km/h (tak Janek- poza drogą publiczną nie łamią prawa)
2. Na jednym ładowaniu które kosztuje góra 5zł, przejedzie się ok 60/70km
3. Mogą poruszać się po ścieżkach rowerowych co znacznie przyśpiesza dostanie się z punku a do b
4. Powstały firmy które robią gotowe konwersje dla zwykłych rowerów- kupujesz e-zestaw, montujesz i śmigasz

Ale na to wszystko powstała fala hejtu Januszy
"Na rowerze to trzeba się zmęczyć i spocić"

Ale i tak na komunie kupią dzieciakowi za parę lat :) tak samo jak na tej desce będą jeździć. Idę na cebulową :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 lip 2018, 14:01

Born2ball pisze:
Twoje auto w ciągu jednego tygodnia zanieczyszcza środowisko bardziej, niż Jet Surf przez cały swój żywot



Wszystko spoko, ale to już chyba sobie wykluczyliśmy? To dwusuw, który pali na godzinę tyle samo co passat, w dodatku paliwa z olejem w proporcji 50:1. Olej ten częściowo nie spalony trafia do wody, i bardzo słabo z niej odparowuje (w przeciwieństwie do czystej benzyny która rozlana na wodę nie jest dramatem - szybko odparowuje).

A skoro pali tyle samo, to zanieczyszcza tyle samo - bo przecież spalanie w każdym silniku spalinowym, jeżeli chodzi o chemię odbywa się TAK SAMO (paliwo + powietrze = woda + CO2 + ułamek innych pierdół, np. olej z dwusuwa :) )

A w jakieś bajki dot. opatentowanego systemu wydechu to nie uwierzę - szczególnie w tak małym sprzęcie, gdzie liczy się każdy centymetr. CO2 trzeba po prostu oddać do środowiska i nie ma tu żadnego patentu z wyjątkiem zamiany niespalonego CO na CO2, co robi każde auto z katalizatorem (jeżeli chodzi o tzw. "carbon footprint"). A katalizator jetsurf ma? Szczerze wątpię - tym bardziej że olej z dwusuwa by go raz-dwa zabił.

Ze strony producenta:

We strive to behave responsibly towards nature and have developed Greentech technology to make Jetsurf one of the cleanest, greenest and most fuel efficient methods of propulsion in the world.
The unique MSR engines are specifically designed for Jetsurf to deliver unparalelled levels of fuel economy and engine efficiency.
The special Greentech technology provides extremely low fuel consumption while adding maximum power to minimise the environmental impact and conserve precious natural resources.


Zwyczajna bujda - nie od dziś wiadomo, że dwusuwy są paliwożerne i znacznie mniej ekonomiczne niż w zasadzie jakikolwiek czterosuw. Ich zaletą jest wysoki stosunek mocy do masy i prostota konstrukcji (brak ruchomych zaworów, rozrządu, itp.) - cechy konieczne w małych albo ultra - wyczynowych urządzeniach (kosiarki ręczne, skutery, piły łańcuchowe, moto-cross czy... jetsurf :) )

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2018, 00:54

OMG

Tak na szybko, bo nie mam czasu na "typowy hejt"

Piszesz, że Jet Surf psuje atmosferę kajta, bo foile ciuchutkie i taki Jet Surf będzie pływał i hałasował, jeszcze w swoim życiu w ogóle go nie widziałeś, a już masz problem :)

To tak jak kabaret moralnego niepokoju zobrazował typowe polskie zachowaniu, jak na osiedlu mieli postawić ławkę.. a ludzie jak to, bez ich zgody, że ta ławka będzie przeszkadzać, bo np. będzie leciał samolot z dziećmi i będzie musiał awaryjnie ładować.. i co? i qrwa nie wyląduje bo ławka..

Kwestia ekologii, napiszę jeszcze raz: jak będziesz dojeżdżał na spot konno lub rowerem, to wtedy mów o ekologii, w innym wypadku to czysta hipokryzja, tak jak na zdjęciu z "I love animals" wszędzie krzyczy, że kocha zwierzęta, a wcina ich każde możliwe mięso, nosi skórzane buty itp.

Życzę udanego weekendu :)

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 lip 2018, 02:29

Co Ty chłopie jarasz, że taki nakręcony jesteś? Nic do Ciebie nie trafia. Wszystkich wyśmiewasz, a teraz jeszcze oskarżaszo hejt. Takie fajne modne słowo, no nie? Jak inni po kolei obalają Twoje "argumenty", to zaraz płacz i oskarżanie o hejt. No biedny Ty jesteś.

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 lip 2018, 07:06

Born2Ball chciałeś na forum zareklamować Jet Surf i zrobiłeś swoje. Niestety jak widzisz takie formy rozrywki spotykają się z generalną niechęcią ze strony forumowiczów (chociaż sam pomysł jest ciekawy, przyznaje). Nie przekonuj nas na siłę, nie udowadniaj czegoś, czego nie chcemy :)

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2018, 08:57

Ja tutaj nikogo nie przekonuje, ale nie znoszę hipokryzji, a jej tutaj pełno.
Mam pełno kajt, wind i surferow, którzy idą z duchem czasu i się dobrze bawią na moim JetSurfie:)
Wszystkiego dobrego :thumb: :clap:

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2018, 12:06

Born2ball pisze:Ja tutaj nikogo nie przekonuje, ale nie znoszę hipokryzji, a jej tutaj pełno.
Mam pełno kajt, wind i surferow, którzy idą z duchem czasu i się dobrze bawią na moim JetSurfie:)
Wszystkiego dobrego :thumb: :clap:


Widzicie troglodyci? Trzeba iść z duchem czasu.... :lol: Plus tego ustrojstwa jest taki, ze raczej mało kto będzie na tym pływać jak my będziemy na wodzie i będzie wiać.... oby bo średnio takie "pierdziawki" chciałbym mijać...

//próbowałem trochę posprzątać w tym temacie, ale
//ciężko ogarnąć to na telefonie, część postów
//przeniosłem niechcący(za co przepraszam), część specjalnie,
//jet może się nie podobać, ale nie musimy się
//wzajemnie obrażać...
//pozdrawiam, mod


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron