Jet Surf w Polsce, alternatywa na brak wiatru

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 cze 2018, 22:26

...
Ostatnio zmieniony 28 cze 2018, 22:34 przez Gemsi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 cze 2018, 22:29

Born2ball pisze:Więc zobaczyć ile Co2 musi trafić do atmosfery, żeby ktoś mógł sobie popływać kajakiem przez 30 minut.

krowy wincy wypierdzajo, a jak nie wieje, to sie złachać można any where :)

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2018, 22:41

Gemsi pisze:
Born2ball pisze:Więc zobaczyć ile Co2 musi trafić do atmosfery, żeby ktoś mógł sobie popływać kajakiem przez 30 minut.

krowy wincy wypierdzajo, a jak nie wieje, to sie złachać. można any where :)


idąc tym tropem rozumowania, kutry rybackie po 10 min pracy silnika dają więcej zanieczyszczeń niż Jet Surf przez cały dzień :)

W Jet Surfie jest mały silniczek 90 cc i jest to najbardziej zielony pojazd z silnikiem na świecie !!(na wodzie)Produkuje jakieś 200 gram co2 na godzinę pracy ( przy maksymalnej prędkości) !!!

gdzie zwykły passat produkuję około 188 gram co2 na każdy przejechany km !!

Więc argument o trucicielu środowiska jest żartem :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 cze 2018, 22:52

Tyko nie passat...tylko nie passat... :wink:

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 cze 2018, 22:54

Born2ball pisze:Więc argument o trucicielu środowiska jest żartem :)


[post wyedytowany przed moderatora JanuszD]
Gemsi zmień język wypowiedzi. Z argumentami nie polemizuję.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post28 cze 2018, 23:03

Born2ball pisze:
Gemsi pisze:
Born2ball pisze:Więc zobaczyć ile Co2 musi trafić do atmosfery, żeby ktoś mógł sobie popływać kajakiem przez 30 minut.

krowy wincy wypierdzajo, a jak nie wieje, to sie złachać. można any where :)


idąc tym tropem rozumowania, kutry rybackie po 10 min pracy silnika dają więcej zanieczyszczeń niż Jet Surf przez cały dzień :)

W Jet Surfie jest mały silniczek 90 cc i jest to najbardziej zielony pojazd z silnikiem na świecie !!(na wodzie)Produkuje jakieś 200 gram co2 na godzinę pracy ( przy maksymalnej prędkości) !!!

gdzie zwykły passat produkuję około 188 gram co2 na każdy przejechany km !!

Więc argument o trucicielu środowiska jest żartem :)


Tak już żeby być koszernym, to ile to cudo pali paliwa na godzinę? Bo skoro pasek pali powiedzmy 6l/100km, czyli 60ml na 1km, co przekłada się na 188g co2, to chcesz mi powiedzieć, że to cudo pali też około 60ml paliwa na godzinę (200g co2 powiedziałeś).

I od razu odpowiadając na pytanie - tak, ilość co2 jest WPROST proporcjonalna do ilości spalonego paliwa.

To po co bak 2.8l? :)

A co powiesz na to, że wyczytałem, że bak 2.8l starczy na 40 minut na pełnej petardzie, przy 50km/h, czyli na 33 kilometry. Czyli ten wynalazek pali 8.4l/100km, więć WIĘCEJ NIŻ PASSAT :D :D :D

No i na koniec - ten silnik to dwusuw, więc wpierdziela olej w mixie 1:50 który nie spala się całkowicie i idzie do wody. Dwusuw to wielokrotnie bardziej brudny silnik od typowego czterosuwa.

Ale wynalazek z pewnością daje dużo frajdy, proszę tylko abyśmy trzymali się faktów a nie brali cyferki z dooopy.

Dziękuję

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2018, 00:10

idąc tym tropem rozumowania, kutry rybackie po 10 min pracy silnika dają więcej zanieczyszczeń niż Jet Surf przez cały dzień :)

W Jet Surfie jest mały silniczek 90 cc i jest to najbardziej zielony pojazd z silnikiem na świecie !!(na wodzie)Produkuje jakieś 200 gram co2 na godzinę pracy ( przy maksymalnej prędkości) !!!

gdzie zwykły passat produkuję około 188 gram co2 na każdy przejechany km !!

Więc argument o trucicielu środowiska jest żartem :)[/quote]

Tak już żeby być koszernym, to ile to cudo pali paliwa na godzinę? Bo skoro pasek pali powiedzmy 6l/100km, czyli 60ml na 1km, co przekłada się na 188g co2, to chcesz mi powiedzieć, że to cudo pali też około 60ml paliwa na godzinę (200g co2 powiedziałeś).

I od razu odpowiadając na pytanie - tak, ilość co2 jest WPROST proporcjonalna do ilości spalonego paliwa.

To po co bak 2.8l? :)

A co powiesz na to, że wyczytałem, że bak 2.8l starczy na 40 minut na pełnej petardzie, przy 50km/h, czyli na 33 kilometry. Czyli ten wynalazek pali 8.4l/100km, więć WIĘCEJ NIŻ PASSAT :D :D :D

No i na koniec - ten silnik to dwusuw, więc wpierdziela olej w mixie 1:50 który nie spala się całkowicie i idzie do wody. Dwusuw to wielokrotnie bardziej brudny silnik od typowego czterosuwa.

Ale wynalazek z pewnością daje dużo frajdy, proszę tylko abyśmy trzymali się faktów a nie brali cyferki z dooopy.

Dziękuję[/quote]

I od razu odpowiadając na pytanie - tak, ilość co2 jest WPROST proporcjonalna do ilości spalonego paliwa.



Pytasz po co bak 2.8 litra ? a po co bak w passacie na 70 litrów ? skoro pali tylko 6 ? ...

A custom designed carbon-fiber hull equipped with a 17hp, 6kg two-stroke engine, an exhaust system that works with backpressure of sound waves, this machine is unlike any engine in the market today. This makes the motorised surfboard the greenest petrol driven personal watercraft in the world, producing only 210grams of CO2/hour at full speed.


Ogólnie za każdą zakupioną deskę producent sadzi drzewo, ja już jedno posadziałem. Przyjmuje się, że właściciel Jet Surfa używa go średnio przez 120 moto godzin, co daje około 25 kg co2 na rok, a to jest wartość, która jedno drzewo ogarnia w skali roku, jedno. Chcesz policzyć ile passat wytworzy co2 w skali roku zakładając średni przebieg 12 tyś ?:)

Powtarzam jeszcze raz, nie bądzmy hipokrytami, jeżeli ktoś się czepia o zanieczyszczenia w środowisku spowodowane przez Jet Surfa (który jest naprawdę eco), to mam nadzieje, że na spot dojeżdża konno lub hulajnogą, a wieczorami czyta biblie przy zapalonej świecy
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 00:32 przez Born2ball, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post29 cze 2018, 00:25

Born2ball pisze:
Ogólnie za każdą zakupioną deskę producent sadzi drzewo, ja już jedno posadziałem.


no to pogratulować wykonu :D, jaki masz kwartalny target? :D

oh... jak dobrze nie być handlowcem ;p

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post29 cze 2018, 00:29

Naprawdę nie rozumiem dlaczego się przpierdzielacie, chyba że dla sportu, to zwracam honor. Temat jest do rozważenia/spróbowania podobnie jak deska za motorówką, na pewno daje dużo frajdy a o to nam wszystkim przecież chodzi :wink:

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2018, 00:34

Gemsi pisze:
Born2ball pisze:
Ogólnie za każdą zakupioną deskę producent sadzi drzewo, ja już jedno posadziałem.


no to pogratulować wykonu :D, jaki masz kwartalny target? :D

oh... jak dobrze nie być handlowcem ;p


Ja nie sprzedaję desek, tylko je wynajmuję

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2018, 00:42

zaaaak pisze:Naprawdę nie rozumiem dlaczego się przpierdzielacie, chyba że dla sportu, to zwracam honor. Temat jest do rozważenia/spróbowania podobnie jak deska za motorówką, na pewno daje dużo frajdy a o to nam wszystkim przecież chodzi :wink:


Bo taka jest już polska natura, hipokryzja wali na kilometr :)

Mi od razu do głowy przychodzi najlepszy przykład jak pewne "damy" krzyczą publicznie, że tamta to puszczalska, zdzira itp.a same latają na bok przy pierwszej lepszej okazji :)

Napisze jeszcze raz, jak ktoś dojeżdża na spot rowerem, konno, hulajnoga, to niech pierwszy rzuci kamienien, przyjmę na klatkę :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 cze 2018, 07:02

Ja się nie przypierdzielam tylko cyferki mi się nie zgadzają. A lubię cyferki :)

To że wydziela 210g co2 na godzinę to zwykła nieprawda, wynika z faktu spalania w tym czasie ok 4kg paliwa w kilkudziesięciu kilogramach powietrza ale już nie będę drazyl tematu.

A gdyby cena była w miarę to sprobowalbym sprzętu, widziałem już na żywo to w akcji i chłopaki się dobrze bawili :)

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post29 cze 2018, 07:22

Born2ball pisze:
Bo taka jest już polska natura, hipokryzja wali na kilometr :)

Polski w to nie mieszaj...

Born2ball pisze:Napisze jeszcze raz, jak ktoś dojeżdża na spot rowerem, konno, hulajnoga, to niech pierwszy rzuci kamienien, przyjmę na klatkę :)

ja przychodzę na nogach

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2018, 08:36

kuicets pisze:Ja się nie przypierdzielam tylko cyferki mi się nie zgadzają. A lubię cyferki :)

To że wydziela 210g co2 na godzinę to zwykła nieprawda, wynika z faktu spalania w tym czasie ok 4kg paliwa w kilkudziesięciu kilogramach powietrza ale już nie będę drazyl tematu.

A gdyby cena była w miarę to sprobowalbym sprzętu, widziałem już na żywo to w akcji i chłopaki się dobrze bawili :)


Nie zgadzają ci się cyferki, bo Jet Surf opatentowal specjalny wydech, który ogranicza wydobywanie co2.

Spalanie 4 litrów na godzinę jest niemożliwe, rider nie jest w stanie pływać przez 60 min na non stop maksymalnej prędkości.

Realne spalanie to okolo 2 litrów na godzinę.

I wprowadziłem w błąd was, bo napisałem, że za każdą zakupioną deskę jetsurf sadzi jedno drzewo. To nieprawda, bo sadzi dwa!! Dzięki czemu mamy zerową emisję co2 do atmosfery, bo wszystko się bilansuje.

Poczytajcie sobie:
http://www.jetsurf.com/hq/introduction/ ... ibilities/

A tak się pływało na chalupach:

phpBB [video]

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 cze 2018, 18:20

Born2ball pisze:
Nie zgadzają ci się cyferki, bo Jet Surf opatentowal specjalny wydech, który ogranicza wydobywanie co2


No to kolego otworzyłes puszkę Pandory a miałem nadzieję że do tego nie dojdzie :)

Jaki specjalny wydech? Co robi z co2, gromadzi do balonika? I dlaczego nikt nie stosuje tej magii omijając wielomiliardowe opłaty za emisje?

Skończ bullshit prosze. Fajna zabawka, na pewno dużo frajdy i na tym bym się zatrzymał. Zielone nie zielone wszystko jedno. W hameryce dla frajdy ścigają się dragsterami które palą kilka litrów na sekundę i huk mi do tego.

Drzew nie sadza gdybyś się pytał ;)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości