Kos, Grecja: koniec maja - początek czerwca?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post30 lis 2018, 00:33

Hej,
czy ma ktoś z Was rozeznanie jak wiatrowo jest na wyspie Kos, Grecja w okresie koniec maja - początek czerwca?

AdamB
Posty: 28
Rejestracja: 31 sie 2017, 22:50
Deska: RRD 5'9"
Latawiec: flysurfer speed 3 19
 
Post03 gru 2018, 09:22

czezz pisze:Hej,
czy ma ktoś z Was rozeznanie jak wiatrowo jest na wyspie Kos, Grecja w okresie koniec maja - początek czerwca?

chyba gorzej trafić nie mogłeś :)
chociaż ja byłem w lipcu i wiało dopiero wieczorem (po 18) a w ciągu dnia to z 12m nie miałem co wychodzić
Załączniki
koswind.jpg
koswind.jpg (142.68 KiB) Przejrzano 7352 razy

DekagramZła
Posty: 44
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:42
Deska: Nobile NBL, Flying Carpet
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post03 gru 2018, 10:42

Te statystyki są na podstawie prognoz czy pomiarów, bo prognozy mi się w Marmari nie sprawdzały w ogóle (na szczęście)? W sezonie lipiec/sierpień jak tylko od rana wiało cokolwiek z północy to przeważnie po południu wzmacniało się do ok pływania na 12-14m, nawet jak w prognozie była bieda. Średnio 6/10 dni na 12m i 1/10 na 9m mi wychodziło. Nie wiem jednak czy w maju też tam tak termika działa...

alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post04 gru 2018, 10:34

czezz pisze:Hej,
czy ma ktoś z Was rozeznanie jak wiatrowo jest na wyspie Kos, Grecja w okresie koniec maja - początek czerwca?


Generalnie Grecja to na wiatr mozesz liczyc lipiec/sierpien a pozostale miesiace to róznie.
Lefkada czerwiec - dobrze działała w 2018
andrzej

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post14 lip 2021, 10:30

Hey był ktoś może na Kos Psadili? Chcę jechać na początku sierpnia ale nie wie czy mogę liczyć na pewny wiatr.
Chciałem się zatrzymać w hotelu blisko plaży Psadili i szkołki Windsurf & Kitesurf kos psalidi windzone, ale nie maja odczytów wiatru więc nie wiem czego się spodziewać.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post14 lip 2021, 14:42

Byłem w 2 połowie czerwca. Wg mnie wiatrowo bardzo fajne miejsce. Wieje prawie codziennie koło południa i później przed wieczorem, prognozy na WG się nie sprawdzają - jest wiatr nawet gdy nie ma progno 8) .
Jest to miejsce pomiędzy 2 wyspami i podobno to działa in plus. Startując z cypla kierunek jest lekko off, lepiej sie trochę podhalsować w okolice leżaków najbliższych hoteli (choć w pobliżu nich nie wolno pływać) by z Turcji nie wracać, jakby co... :wink: Podłoże na cyplu jest kamieniste i zakrzaczone, nie za bardzo na samodzielny start, ale jest szkółka i sporo pływających więc ze startem i lądowaniem nie ma problemu. Płytkiego jest na jakieś 5m, więc trzeba sobie radzić, ale dzięki temu nie ma wielkiego przyboju do pokonania jak mocniej wieje. Wiatrowo świetna alternatywa dla Kohiliari gdzie nie ma hoteli, ale tam piaszczysta plaża sporo płytkiego, fajne fale...

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 lip 2021, 09:45

ooo super dzięki za info, w jakim hoteli się zatrzymałeś?

Wiatr wieje off jak się pływa na plaży Psadili? Myślałem, że będzie side-onshore

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post28 lip 2021, 16:24

Wiatr jest side on / on na plaże Psalidi - z lewej strony cypla jak patrzysz na morze, jak miniesz cypel (a startujesz z niego) po prawej stornie jest lekki off z kierunkiem na Turcję :wink: . Najbliżej spotu jest hotel Kipriotis Village do którego dojeżdżałem busikiem hotelowym z Kipriotis Aqualand

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post08 wrz 2021, 12:46

Turbo_Sen pisze:Hey był ktoś może na Kos Psadili? Chcę jechać na początku sierpnia ale nie wie czy mogę liczyć na pewny wiatr.
Chciałem się zatrzymać w hotelu blisko plaży Psadili i szkołki Windsurf & Kitesurf kos psalidi windzone, ale nie maja odczytów wiatru więc nie wiem czego się spodziewać.


i jak było ?

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post09 wrz 2021, 14:33

mazar pisze:
Turbo_Sen pisze:Hey był ktoś może na Kos Psadili? Chcę jechać na początku sierpnia ale nie wie czy mogę liczyć na pewny wiatr.
Chciałem się zatrzymać w hotelu blisko plaży Psadili i szkołki Windsurf & Kitesurf kos psalidi windzone, ale nie maja odczytów wiatru więc nie wiem czego się spodziewać.


i jak było ?

Hej nie pojechaliśmy jeszcze ale skłaniamy się by pojechać do Soma bay bo najbardziej pasuje mojej rodzinie wyjazd na początku października a na Grecje to już trochę zimno


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości