Czy kitesurfing jest niebezpieczny?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
karolinakite
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2018, 13:41
Deska: slingshot karolina pro
Latawiec: slingshot SST
 
Post16 sty 2019, 23:06

Witam wszystkich!
Kitesurfing w obecnym momencie jest bardzo bezpiecznym sportem. Zarówno nowoczesny sprzęt, jak i świadomość zagrożeń jest dużo większa, niż kiedy ja sama zaczynałam pływać na kitesurfingu. Wypadków jest zdecydowanie dużo mniej, ale i tak co jakiś czas słychać o niebezpiecznych sytuacjach związanych z kitesurfingiem.
Dla tego też nagrałam filmik, w którym opowiadam o własnych przygodach oraz przypominam o zagrożeniach związanym z uprawianiem tego sportu.
Mam nadzieję, że dzięki świadomości tych sytuacji, będziemy bardziej ostrożni i może odpóścimy sobie pływanie przy 30 węzłach.
Jakie są wasze przygody dla przestrogi innych kitesurferów?

Pozdrawiam
Karolina

Film -->
phpBB [video]

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post17 sty 2019, 22:58

Fajny, szkoda, że nie po polsku...

karolinakite
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2018, 13:41
Deska: slingshot karolina pro
Latawiec: slingshot SST
 
Post18 sty 2019, 03:09

Dzięki, może uda mi się kilka tematów po Polsku w tym roku nakręcić! Pozdrawiam K

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post18 sty 2019, 10:55

karolinakite pisze:będziemy bardziej ostrożni i może odpóścimy sobie pływanie przy 30 węzłach.


Bez jaj :) co najmniej kontrowersyjny pomysł :naughty:

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post18 sty 2019, 11:07

fajna zabawa zaczyna się dopiero przy 40 wezlach

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2019, 15:31

karolinakite pisze: i może odpóścimy sobie pływanie przy 30 węzłach.


no to to jest teraz żart normalnie. Chciałbym zauważyć, że nie każdy waży 60kg w mokrej piance. Zapraszam do jedynej słusznej wagi 100+ i wtedy takie 25-30 kts. to jest IDEALNY warunek na 10m latawce.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post18 sty 2019, 16:12

Dla 70kg też :wink:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 sty 2019, 16:23

A pomyśleli może że nie wszystkich celem jest Big Air?

Z tego co się orientuję, ponad 30kts to nie jest idealny warunek np. do freestyle niezależnie od wagi... choć co ja tam wiem, nigdy w życiu się nie wypialem chyba że zrywka się liczy :)

A produkcja spoko, angielski na pewno pomaga w ilości obejrzeń i osiagnieciu szerszego grona odbiorcow więc tego bym się nie czepiał. Ewentualnie można napisy dodać dla zainteresowanych.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2019, 16:49

kuicets pisze:A pomyśleli może że nie wszystkich celem jest Big Air?

To samo.moge napisac o tym by plywac do 30kts. "A pomysleli moze ze nie wszystkich interesuje freestyle" ??

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 sty 2019, 17:14

Mincek pisze:
kuicets pisze:A pomyśleli może że nie wszystkich celem jest Big Air?

To samo.moge napisac o tym by plywac do 30kts. "A pomysleli moze ze nie wszystkich interesuje freestyle" ??


Prawda. Dlatego ani po jednych ani po drugich nie jedziemy a jak jedziemy po jednych to także po drugich :):):)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 18:25

generalnie 30 kts to nie jest niebezpieczny wiatr, kwestia doboru rozmiaru latawca do wagi

jeśli chodzi o bezpieczeństwo to imo. jest tak jak w samolocie, newralgiczne momenty to start i lądowanie:) samodzielne sprawdzenie sprzętu przed startem, czy wszystko dobrze jest podpięte i nie poplątane też ogranicza ryzyko. Niby każdy o tym wie, a najwięcej krzywych akcji widziałem właśnie z powodu złego podpięcia, poplątania linek i braku koncentracji przy starcie

karolinakite
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2018, 13:41
Deska: slingshot karolina pro
Latawiec: slingshot SST
 
Post19 sty 2019, 03:21

Fajnie, że udało mi się was namówić do debaty :thumbsup:
Niebezpieczeństwo kitesurfingu, jest niestety cały czas aktualnym tematem. Wiem, że wielu z was nie widzi nic niebezpiecznego w tym sporcie, ale niestety wypadki się zdarzają CAŁY CZAS!
Ja dostaję mniej więcej co miesiąc informację o wypadkach w Brazylii, w Australii, w Cape Town czy w POLSCE!

Tak że pamiętajcie SAFETY FIRST!!!

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post19 sty 2019, 11:13

heja banana pisze:generalnie 30 kts to nie jest niebezpieczny wiatr, kwestia doboru rozmiaru latawca do

Chyba nie do końca się z tym zgodzę, przy 30kts z reguły szkwali mocno kopy do 40-50kts przy 30 węzłach nie należą do rzadkości. Inna prawa że dużo mniejsze latawce szybciej latają co zostawia dużo mniejszy margines błędu. Te dwie rzeczy powodują że pływanie przy silnym wietrze jest trochę bardziej ryzykowne

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2019, 18:03

Miało być o niebezpiecznych sytuacjach a nie przeciąganiu liny jaki wiatr jest bezpieczny a jaki nie... :wink:

Kiedyś sam wyszedłem grubo przeżaglowany na 7,5 Best Kahoona delta. Odpalilem się i by w ogóle pływać musiałem ostro zapierać sie dechą co skutkowało ostrym płynieciem na wiatr i oddalaniem się od brzegu. Jak łatwo domyśleć się schody dopiero zaczęły się jak chciałem splynac do brzegu a odpuszczenie krawędzi mogło skończyć sie tylko jednym :lol:

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post13 mar 2019, 21:27

Zainteresował mnie temat wątku, lecz niestety za moich czasów z języków obcych w szkole był tylko rosyjski, angielskiego nie znam i z ponad dziesięciu minut filmiku pozostały mi w pamięci tylko obrazy i jest mi przykro, że nie mogłem zrozumieć słów "o własnych przygodach"
Obrazek
Temat wątku jest: "czy kitesurfing jest sportem bezpiecznym". W pierwszych napisanych słowach autorka wyjaśnia:
karolinakite pisze: Kitesurfing w obecnym momencie jest bardzo bezpiecznym sportem.

Też uważam, że kitesurfing może być bardzo bezpiecznym sportem - obojętnie od pogody kładziemy się do łóżka, dmuchamy kita i puszczamy sobie filmik ze swobodnie ubranymi Paniami; bez znaczeni w jakim języku te Panie wydają dźwięki jest bardzo bezpiecznie i jak się trochę postaramy to i poziom endorfin nam wzrośnie.
Trochę poważniej, to nie zgadzam się z twierdzeniem
kuicets pisze: (…) angielski na pewno pomaga w ilości obejrzeń i osiagnieciu szerszego grona odbiorcow więc tego bym się nie czepiał(...)

Chyba nie myślisz, że jest jakaś większa liczba użytkowników kiteforum.pl, co nie znają j. polskiego i klikają na oślep, co by znaleść jakieś treści w języku im znanym. Uważam, że publikowanie na takim forum treści w języku niezrozumiałym nawet dla jakiejś części użytkowników, jest po prostu ich olewaniem, świadczy o braku empatii i szacunku dla innych.
O "bardzo bezpiecznym sporcie" do 30 ktn (powyżej już nie) pozwolę sobie nie komentować.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości