Uwaga na Rainbow - egipt // zakończenie historii

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 maja 2019, 10:31

Cześć,

uważajcie na biuro Rainbow. W przypadku wyjazdu do Marsa Alam zażądali ode mnie 300 zł dopłaty za transfer naziemny quivera z lotniska do hotelu i hotelu do lotniska.
Co ciekawe w OWU występuje informacja o dopłacie jedynie do lotu u przewoźnika lotniczego. Wg Rainbow bagaż sportowy to bagaż specjalny, o którym w OWU i uzupełnieniu do OWU nie ma ani słowa.

Mam jeszcze około doby na decyzję co zrobić z tym fantem. Nie mniej jednak jestem zniesmaczony postawą biura i uczulam innych ;)

Pozdrawiam.

EDIT:

Jak się sprawy zakończył - biuro zorganizowało transport na swój koszt. Brawa dla Rainbow. Ale musiałem być bardzo stanowczy aż do końca.
Faktycznie podjechał bus .... tylko po mnie, w dwie strony. Co zabawne - cała ekipa hotelowa jechała mini autokarem, z lukiem bagażowym, do którego quiver spokojnie by wszedł.
Jeśli zmienią OWU - pozostanie taxa ;)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2019, 19:50 przez Wrogu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2019, 12:36

Wrogu, podobno w Egipcie stały numer. W Hurgadzie też. Ciekawi mnie ta sprawa, sprawdź czy golfistów też kasują?

eska

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 maja 2019, 12:56

Wygląda, że kasują każdego kto przewozi bagaż sportowy i go deklaruje w biurze. W OWU nie ma nic o opłatach za jakikolwiek bagaż sportowy za transport lądowy. Golfiści za nadanie torby samolotem też płacą.

Sam fakt kasowania by mnie jakoś specjalnie nie mierził gdyby nie to, że w OWU ani słowa o tej opłacie nie ma. A powinno być czarno na białym.
Miłą pani z biura zapytała się czy w takim razie organizuję sobie sam przejazd lotnisko-hotel (circa 20 km) :lol:
Moje odpowiedź to, że uważam, że opłata jest bezzasadna i obowiązuje mnie umowa podpisana z biurem.
Dałem do DW do Subiektywnie o finansach, redaktor lubi takie przypały ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie, a tymczasem zastanawiam się czy brać kajta czy nie. Najwyżej sobie tylko ponurkuję (jeśli katar odpuści :x ).

Co ciekawe rok temu jak leciałem z Rainbow w inne miejsce opłaty nie było. Za quiver przewoźnikowi lotniczemu oczywiście płaciłem i bagaż wcześniej zgłaszałem.

grzopa
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:47
Postawił piwka: 3 razy
 
Post03 maja 2019, 14:21

TUI chyba już od 3 lat pobiera opłatę za transfer bagażu sportowego lotnisko-hotel .W przypadku Fuerty to 15E w jedną stronę .

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 maja 2019, 15:55

grzopa pisze:TUI chyba już od 3 lat pobiera opłatę za transfer bagażu sportowego lotnisko-hotel .W przypadku Fuerty to 15E w jedną stronę .


Jasne, tylko, że TUI ma to w OWU. Cytat z tui poniżej

Transport bagażu o charakterze specjalnym (wy
posażenie sportowe, wózki inwalidzkie itp.) dozwolony jest po uprzednim zgłoszeniu w punkcie
podróży, w którym zawarta została umowa, za
dodatkową odpłatnością. Informacje o cenach za
tego rodzaju transport można uzyskać w danych
liniach lotniczych, które są wyłącznie odpowiedzialne za organizację i przeprowadzenie transportu, jak też pobieranie opłat. Transport bagażu
o charakterze specjalnym z lotniska docelowego
do hotelu lub miejsca, do którego zgodnie z umową udaje się Klient, odbywa się na koszt i ryzyko
Klienta. Przewóz zwierząt jest możliwy po uprzednim zgłoszeniu i potwierdzeniu przez linię lotniczą
za dodatkową opłatą. W takim przypadku stosuje
się postanowienia pkt 3.7 Warunków Imprez Turystycznych.


Rainbow nie. Co zabawne Pani z biura sama przyznała ... że w OWU infoirmacji nie ma, ale centrala [bla bla]...

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post03 maja 2019, 23:58

W Itace też płaciłem za transfer lotnisko-hotel-lotnisko, koszt 150zł. Wypad do Hurghady.

Awatar użytkownika
BigZ
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2018, 04:44
Deska: Radical
Latawiec: Flexifoil proton 9m
 
Post04 maja 2019, 01:06

''Rideways''Trzeba uzbroić w w w w ;) Nie brali dopłaty do torby a trzeba było odchylać fotel :D Byłem w hurghadzie polecam nie mogłem się z polakami dogadać z el gouna i pływałem na spocie kiteschool egipt hurghada.Dobre ceny i fajna atmosfera Jak byś był w hurghadzie mam namiar na sprawdzonego taksówkarza można się dogadać.

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post05 maja 2019, 16:36

wróciłem właśnie z hrg, sprawę problemu trnsferu z lotniska do hotelu i spowrotem rozwiązuje 10 dolców dla kierowcy autobusu.
niemiła niespodzianka na lotnisku, wracałem jakimiś włoskimi liniami, opłata 100 eur i ni ch...a nie mozna było nic zrobić, takie ceny ma ta linia i ch..j

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post08 maja 2019, 08:04

Ludzie! Te opłaty są już normą niestety.

Najlepszy sposób to wzięcie wtedy taxi prosto do hotelu. Jak lądujecie w Hurghadzie każdy hotel jest w promieniu 5km, Elgouna to 20km więc płaci się za taksę 100 funtów egipskich i jedziesz gdzie ci się podoba- czy to nie jest proste?

Bez czekania na autokar, wygodnie, szybko, tanio.

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2019, 14:35

Mnie na Okęciu kiedyś też chcieli skasować za bagaż sportowy ale z uśmiechem odpowiedziałem że ta duża torba to z dziadkiem w środku razem a obiecałem mu Egipt i sportowych rzeczy nie posiadam..jedynie 2 parawany pompowane i stolik plażowy prostokątny 138x41 cm w sam raz dla 4ki znajomych..pani się miło uśmiechnęła i nic nie skasowala.. na powrocie w Egipcie na samym lotnisku tylko skasowali 25 dolców bo coś tam ciężko było się dogadać (nie z mojej winy heh)
Ale żeby za transfer hotel lotnisko to chyba ich pogięło..zresztą w jaki sposób biuro definiuje bagaż sportowy skoro nie ma prawa opcji niczego na tym świecie aby biuro sprawdzało zawartość bagażu bo raczej znaczek na torbie nie jest wyznacznikiem jego zawartości

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post09 maja 2019, 13:33

też się dziwię ...

byliśmy na majówkę w Amway z biurem ETI - zapłaciliśmy na lotnisku 45Eur za bagaż i to wszystko - w Egipcie na lotnisku normalnie bagaż poszedł na oversize ale bez dopłaty. Nawet nie myślałem, żeby kierowcy płacić za to że w bagażniku leżał większy bagaż (jak by się uprzeć to suma wymiarów kite mogła być nawet mniejsza niż wymiary walizki ...)

Shadi
Posty: 82
Rejestracja: 21 wrz 2014, 09:25
Deska: Shinn Ronson
Latawiec: Core XR3 12m XR4 9m XR2 7m
Lokalizacja: Władysławowo
Postawił piwka: 6 razy
 
Post10 maja 2019, 19:11

Ja bodajże w EnterAir płaciłem za bagaż sportowy 30 euro co za wagę 32 kg nie jest jakaś wygórowaną ceną, ale transfer autokarem z lotniska do hotelu 25 euro mnie powalił. Z powrotem na lotnisko jechałem już autobusem miejskim gdzie za bilet dla dwóch osób zapłaciłem 5 euro. Pamiętam że Pani rezydentka była bardzo nie zadowolona jak jej powiedziałem, że nie będę tyle płacił i sami sobie dojedziemy na lotnisko


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości