Czy warto dopłacać do karbonu?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 maja 2019, 19:52

Hej, jak wasze doświadczenia w sprawie desek carbon/non carbon? Jakie odczucia, czy coś relatywnie przemawia za deską z carbonu? Wady, zalety? Myślę, że są już na tyle popularne na naszym podwórku, że ktoś się wypowie :)

Bartmop
Posty: 91
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:14
Deska: North Team Series
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 maja 2019, 21:27

Zalety - waga

Wady - mniejsza wytrzymałość

Czy warto dopłacać to sobie sam odpowiedz co sobie bardziej cenisz ;) Ja mam deskę z karbonową wstawką i mi się jeszcze nie złamała a pływałem w niej w butach. A waga też robi swoje :)

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post18 maja 2019, 00:07

Bartmop pisze:Zalety - waga

Wady - mniejsza wytrzymałość



eeee... mógłbyś to jakoś wyjaśnić ? bo nie kumam, mniejsza w stosunku do czego? i jak definiujesz ten parametr?

Awatar użytkownika
Gemsi
Posty: 90
Rejestracja: 08 lip 2015, 16:52
Deska: Makani Sharp
Latawiec: Ultra 12,Passion 9,Religion 6
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post18 maja 2019, 00:12

matsor pisze:Hej, jak wasze doświadczenia w sprawie desek carbon/non carbon? Jakie odczucia, czy coś relatywnie przemawia za deską z carbonu? Wady, zalety? Myślę, że są już na tyle popularne na naszym podwórku, że ktoś się wypowie :)

IMO jak jestes rekreacyjnym riderem, to w zasadzie prawdopodobnie nie ma to żadnego znaczenia, aczkowliek niektórzy sa w stanie wypowiadać sie o wyższości popa deski z drewnianym rdzeniem nad popem z karbonu. Dla mnie to na przykład jeden bulszit, nie jestem zawodnikiem, mega przyjemność sprawia mi kitesurfing w każdym wydaniu. jeśłi jestes w stanie wyczuć 874 gramy róznicy między jedna deska a drugą, to można dyskutować. Silnikiem w tym sporcie jest latawieć, więc to on ma głowną moc sprawczą ;)
Osobiście pływałem na karbonie i na kawałku drewna. W moim odczuciu karbon jest w nieuzasadniony sposób wysoko ceniony. Ale ja jestem amatorem ( od 17 lat )

Bartmop
Posty: 91
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:14
Deska: North Team Series
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 maja 2019, 12:23

Gemsi pisze:
Bartmop pisze:Zalety - waga

Wady - mniejsza wytrzymałość



eeee... mógłbyś to jakoś wyjaśnić ? bo nie kumam, mniejsza w stosunku do czego? i jak definiujesz ten parametr?


Już napisałem że sam tego nie doświadczyłem, ale ludzie chwalili się że deski z karbonowymi wstawkami im się łamały. Stąd napisałem "mniejsza wytrzymałość" w stosunku desek bez karbonowych wstawek. A co do wagi - 800g to całkiem dużo patrząc że deska bez strapow waży z 3kg, czasami więcej.

Więcej opinii: https://kiteforum.com/viewtopic.php?t=2394803

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post18 maja 2019, 13:30

Carbonowe odpowiedniki typowo są bardziej twarde NHP carbon vs drewno flex 9 vs 7. Zgaduje, że dla cięższego ridera ta większa sztywność może być zaletą bo deska będzie mniej uginać się i lepszy miała dzięki temu pop ale odbędzie się to kosztem komfortu. NHP Carbon w Splicie miałaby tą zaletę niższej wagi w transporcie.

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2019, 20:20

dłużej się będzie palić niz drewno to się pyli :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości