Okulary na wodę

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
janciowodnik
Posty: 295
Rejestracja: 16 maja 2005, 17:25
Deska: su-2
Latawiec: rabbit gang
Lokalizacja: las POWIDZ
Postawił piwka: 9 razy
 
Post08 lip 2019, 11:20

Niestety stan mojego oka zmusza mnie do plywania na Niemca. :D Kilka lat temu uszkodzilem rogówkę w oku. gdy woda dostanie się do oka wiatr podsuszy , kilka chlapnięć w oko i czuje ze mam w oku piasek. Koniec pływania. Zacząłem pływać w okularach ale dość szybko je zgubiłem . Dość dobrze sprawowały się okularki do pływania takie powiększone - minus to parowanie i po dłuższym pływaniu gumy dość mocno uciskały. Pllywalbym w nich dalej ale gdzieś zostawiłem po pływaniu. Czy macie jakieś sprawdzone okulary albo gogle z jakąś gąbką dociskajacą wokół oka. Może macie jakiś inny patent. Wiem -nieprzewracać się :clap:

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2019, 13:08

janciowodnik pisze:Niestety stan mojego oka zmusza mnie do plywania na Niemca. :D Kilka lat temu uszkodzilem rogówkę w oku. gdy woda dostanie się do oka wiatr podsuszy , kilka chlapnięć w oko i czuje ze mam w oku piasek. Koniec pływania. Zacząłem pływać w okularach ale dość szybko je zgubiłem . Dość dobrze sprawowały się okularki do pływania takie powiększone - minus to parowanie i po dłuższym pływaniu gumy dość mocno uciskały. Pllywalbym w nich dalej ale gdzieś zostawiłem po pływaniu. Czy macie jakieś sprawdzone okulary albo gogle z jakąś gąbką dociskajacą wokół oka. Może macie jakiś inny patent. Wiem -nieprzewracać się :clap:


@janciowodnik - znalazłeś okulary dla siebie? mam podobny problem :( pozdrawiam, romek+

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post05 gru 2019, 14:06

https://oceanglasses.com/3700-chameleon
Okulary ocean są całkiem spoko. Czasami problemy stwarzają te uszczelniające gumki i trzeba je przykleić na stałe.

natomiast jak komuś nie szkoda kasy to są też Lipsy

https://www.lip-sunglasses.com/product/typhoon-clx/

Zakupiłem w zakupie grupowym kilka sztuk z dość miłym rabatem kilka lat temu i do dzisiaj używam i do biegania i na rower i do pływania. Nie do zgubienia na wodzie bo mają "obrożę" na szyję, do której są mocowane zaczepy. Jak ja kupowałem to wysyłka była ze stanów i trzeba było kombinować, żeby tego nie clić. Trzeba sprawdzić czy coś się w tej kwestii zmieniło i czy ewentualnie ktoś handluje tym w EU obecnie. Nie tanie, ale komfort pływania bardzo dobry.

jadziek
Posty: 43
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:52
Postawił piwka: 2 razy
 
Post06 gru 2019, 16:10



Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości