Cabrinha Convert 12 w systemie 2n1 czy 1n1 ?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post10 sie 2019, 15:47

Witam
Jako Świeżak na forum i generalnie Świeżak w sporcie, mam wiele pytań ale jedno z nich nasunęło się jak kupiłem swój pierwszy latawiec. Kupiłem Cabrinhe Converta 12m2 2009. Wiem że jest to staruszek ale jego stan oceniam na dobry z -, a przynajmniej nie będzie szkoda jak go rozwalę i można protestować rzeczy których boją się robić inni na nowym sprzęcie np. Impregnacje (ale to już inny temat).
A wracając do setna pytanie kierowane do ludzi którzy mieli kontakt z tym latawcem, jak wiadomo mógł on latać w dwóch systemach 2n1 oraz 1n1. System 2n1 był wprowadzony przez cabrinhe chyba tylko na 2 sezony.
A teraz pytanie w którym systemie lepiej się prowadzi? A jeśli zależy to od innych czynników to co wziąć pod uwagę przy wyborze systemu?

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post12 sie 2019, 21:40

Co prawda częściowo uzyskałem już odpowiedz na facebookowej części forum, ale liczyłem ze tu też ktoś coś napisze i zostanie dla potomnych wiem ze te latawce już umierają ale jeszcze jednak zdarzają się na sprzedaż. Na podstawie tego co się już dowiedziałem i własnych testów jak tylko pogoda pozwoli, To wszystko dokładnie opisze. Choćby po to aby nowe pokolenia wiedziały że kiedyś było coś innego.

Awatar użytkownika
darass
Posty: 171
Rejestracja: 15 kwie 2010, 22:13
Deska: Ronson Player
Latawiec: Naish Pivot
Lokalizacja: Władysławowo
 
Post14 sie 2019, 18:26

Bardzo fajne latawce, sam na takim zaczynałem. Fakt faktem konstrukcja już wymiera i bardziej niż o sam latawiec chodzi o bar i systemy bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o ustawienia to już nie pamietam czy coś z nimi kombinowałem czy nie... ale jako latawiec do nauki u mnie sprawdził się super

Awatar użytkownika
zackbuster
Posty: 380
Rejestracja: 18 maja 2013, 10:53
Deska: mix
Latawiec: mix
Lokalizacja: NowyDwórGdański
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2019, 20:07

a to nie taka rozkmina?
viewtopic.php?f=1&t=29592

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post15 sie 2019, 22:19

Dzięki za podesłanie tematu szukałem ale go nie znalazłem, Swoją drogą temat bardzo trudny mało, rzeczowej dyskusji a dużo kutni i udowadniania własnych racji. Ja mam latawke przygotowaną i przepianie systemów przy barze i przy latawcu przećwiczone. Jak tylko w Małopolsce przywieje stratuje na łąkę testować co mi bardziej leży. Za systemem 2n1 przemawia to ze fabrycznie w tym barze jest słaby system bezpieczeństwa a jak jest ustawienie 2n1 po zepchnięciu baru po za ruchomy stoper wyluzowanie sterówek jest tak duże ze latawka spada prawie jak przy zabezpieczeniu jedno linkowym. Co prawda i tak system trochę przerobiłem w celu większego bezpieczeństwa ale i tak.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post17 sie 2019, 06:31

Nie kombinuj i nie przerabiaj niczego, zwłaszcza jak nie masz doświadczenia.
A już broń Boże nie testuj tego na łące.
Miałem ten model i prędko sprzedałem, mułowaty był i ręce bolały.
Aloha

Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post17 sie 2019, 08:45

Ja miałem przez 10 lat 9m. :thumbsup:
Kiedyś, dawno, dawno temu uczyłem się pływać. Pojechałem do Jastarni a tam chłopak pływał na convertach. Miał dwie sztuki 9 i 12. Pogadaliśmy sobie troszkę. Powiedział, że przerobił sobie i latawiec lata gdy inne leżą w wodzie. Kupiłem Converta praktycznie nówkę. Pojechałem do Konia na Małe morze, dałem 4pak i mi przerobił. Nie powiem teraz czy z 1:1 czy 2:1, ale z oryginalnego na inny. zapytasz go to Ci powie. Dopiero w tym roku go sprzedałem. Gdyby nie to, że wymieniłem na nówkę 2019 SB to nigdy bym go nie sprzedał. Mogę tylko powiedzieć, że po sprzedaniu chłopak , który kupił ode mnie latawiec napisał, że jest bardzo zadowolony.

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post17 sie 2019, 15:48

Też słyszałem i czytałem wiele dobrego o tych latawcach. Co do przeróbek a tak naprawdę tylko przedłużenia linki aby nie trzeba było przypinać leasha wysoko nad głową tylko przy chicken loop-ie to nie ma tu żadnej filozofii później tylko test czy działa tak jak ma działać. Bary i latawce to nie kosmiczna technologia.
Krzysztof-L A z jakiegoż to powodu nie testować tego na łące ??? Przecież na mountainboardach też się lata na łąkach i odpala się tam latawce ????

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post17 sie 2019, 17:01

heon pisze:A z jakiegoż to powodu nie testować tego na łące ??? Przecież na mountainboardach też się lata na łąkach i odpala się tam latawce ????

a z takiegoż, ze się lata a nie testuje ryzykowne konfiguracje na początku kariery, chyba, że się chce pomóc rolnikowi w podorywkach :P aloha

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post17 sie 2019, 17:29

Krzysztof-L pisze:a z takiegoż, ze się lata a nie testuje ryzykowne konfiguracje na początku kariery, chyba, że się chce pomóc rolnikowi w podorywkach :P aloha

Ryzykowne konfiguracje, czy uważasz że fabryczne ustawienie cabrinha 2n1 lub fabryczne ustawienie cabrinha 1n1 to są ryzykowne konfiguracje ? A jeśli tak to możesz wyjaśnić dlaczego tak sądzisz, dlaczego są ryzykowne. Skoro jeszcze trochę ludzi lata na tych latawcach w rożnych konfiguracjach i latają. Jak inaczej mam sprawdzić co mi lepiej pasuje jak nie przetestować ?? Nie do końca Cie rozumiem.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post17 sie 2019, 20:18

heon pisze:
Krzysztof-L pisze:a z takiegoż, ze się lata a nie testuje ryzykowne konfiguracje na początku kariery, chyba, że się chce pomóc rolnikowi w podorywkach :P aloha

Ryzykowne konfiguracje, czy uważasz że fabryczne ustawienie cabrinha 2n1 lub fabryczne ustawienie cabrinha 1n1 to są ryzykowne konfiguracje ? A jeśli tak to możesz wyjaśnić dlaczego tak sądzisz, dlaczego są ryzykowne. Skoro jeszcze trochę ludzi lata na tych latawcach w rożnych konfiguracjach i latają. Jak inaczej mam sprawdzić co mi lepiej pasuje jak nie przetestować ?? Nie do końca Cie rozumiem.


Testowanie latawców na lądzie przez niedoświadczone i początkujące osoby jest niebezpieczne.
Należy to robić na wodzie, zawsze z asekuracją doświadczonego kolegi/koleżanki. Amen

heon
Posty: 21
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:20
Latawiec: Cabrinha Convert 12
Lokalizacja: Kraków
 
Post17 sie 2019, 21:51

Krzysztof-L pisze:Testowanie latawców na lądzie przez niedoświadczone i początkujące osoby jest niebezpieczne.
Należy to robić na wodzie, zawsze z asekuracją doświadczonego kolegi/koleżanki. Amen


Teraz już wiem co miałeś na myśli ok, i na pewno w tym co napisałeś masz rację. I jeszcze dużo wody łyknę i wiele razy latawiec utopie zanim dorównam ci doświadczeniem ale taki całkiem zielony nie jestem. Po trafie ocenić warunki wiatrowe i na pewno nie wyjdę z moją 12m2 na 20 knts. Bardziej myślałem tu o skrajnym wstającym gdzieś ok. 8-10 knts. Po za tym nigdzie nie napisałem, że mam zamiar robić to bez asekuracji. A tak na marginesie widziałem kilka razy jak "doświadczeni" odpalali latawki nieprawidłowo dobrane i jak to się kończyło. Wiec bardziej wychodzie z założenia ze oprócz doświadczenia jeszcze zdrowy rozsądek i pokora wobec żywiołu.

P.S.
Kolego nie traktuj wszystkich jako napalonych 16 latków którzy po pierwszych sterowaniach twierdzą, że następnym krokiem będą skoki. Mam wiele rożnych doświadczeń w których musiałem opanowywać żywioły i wiem czym to pachnie (a raczej śmierdzi).
Mam nadzieje, że będziemy mieli okazje się kiedyś spotkać w Goczałkowicach, i że nauczę się czegoś od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości