Nowy split nobile TT/foil hybryda

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post24 sie 2019, 17:01

Nie wiem czy ktoś widział ale nobile opracowało nową deskę split, jako TT i jednocześnie jako deska do foila, rewelacja, jeszcze czegoś takiego nie widziałem na rynku

phpBB [video]

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 sie 2019, 11:08

Nie pływałem, ale się wypowiem. Nie na temat akurat tego kompromisu, ale "wave" + foil.
Nobile Foil Infinity Split 2017 - testowałem jako pływanie na fali. Może do foila się nadaje, ale do pływania na fali to naprawdę trzeba być desperatem.
Po testach tego oto Nobilka pod moimi stopami wylądował któryś z modeli Mitu. Nie ma co porównywać.

Tutaj zapewne jest kompromis w inną stronę, będzie całkiem poprawny TT, ale na bank wystartować na tym w granicznych warunkach będzie dużo ciężej niż na standardowej desce do foila wave do foila. A przecież dla wielu foil (oprócz typowych foilarzy jak Bracuru i "jemu podobni" wyznawcy pływania na patyku) to rozwiązanie na brak wiatru, a nie na podstawową dechę.

Chętnie zobaczę jak ktoś na tym startuje w 5 węzłach.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2019, 15:57

JanuszD pisze:Nie pływałem, ale się wypowiem. Nie na temat akurat tego kompromisu, ale "wave" + foil.
Nobile Foil Infinity Split 2017 - testowałem jako pływanie na fali. Może do foila się nadaje, ale do pływania na fali to naprawdę trzeba być desperatem.
Po testach tego oto Nobilka pod moimi stopami wylądował któryś z modeli Mitu. Nie ma co porównywać.

Tutaj zapewne jest kompromis w inną stronę, będzie całkiem poprawny TT, ale na bank wystartować na tym w granicznych warunkach będzie dużo ciężej niż na standardowej desce do foila wave do foila. A przecież dla wielu foil (oprócz typowych foilarzy jak Bracuru i "jemu podobni" wyznawcy pływania na patyku) to rozwiązanie na brak wiatru, a nie na podstawową dechę.

Chętnie zobaczę jak ktoś na tym startuje w 5 węzłach.


A ilu amatorów foila startuje w 5 węzłach? Tyle razy ile w Rewie jestem to foile przy wietrze na którym nie da się pływać na 17tce i twin tipie się zwijają, czyli poniżej 9-10 węzłów.

Awatar użytkownika
zackbuster
Posty: 380
Rejestracja: 18 maja 2013, 10:53
Deska: mix
Latawiec: mix
Lokalizacja: NowyDwórGdański
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2019, 17:38

Turbo_Sen pisze:jeszcze czegoś takiego nie widziałem na rynku

zdaje mi się że CR-X miał coś takiego w komplecie
Obrazek
jedi1 pisze:A ilu amatorów foila startuje w 5 węzłach? Tyle razy ile w Rewie jestem to foile przy wietrze na którym nie da się pływać na 17tce i twin tipie się zwijają, czyli poniżej 9-10 węzłów.

dla mnie minimum foilowe to możliwość samodzielnego restartu latawca (nieistotne jakiej konstrukcji) i wydaje mi się że to ma sens jeżeli nie ma się jakiejś miłej asekuracji. Na pojedynczych modelach "sklejek" do foila się przepływałem i jednak w moim odczuciu nie ma to jak grubaśna decha ale da się bujnać na wszystkim więc pewnie i takie hybrydy znajdą swoją niszę

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post26 sie 2019, 21:44

Nie pływam na foilu ale mam nhp splita i w podróży jest bardzo ergonomicznie z deska która można złożyć w pół.
Sporo osób widziałem pływających na cienkich sklejkach jak te od Shinna Jackson czy jak one tam maja, taki TT już przypomina kształtem zwykła cienka deskę do foila.
Na pływanie przy granicznym wietrze nad zatoka nie mam ciśnienia ale jak już jadę na wakacje gdzieś daleko to chciałbym popływać jak najwiecej dlatego rozważyłbym zakup i naukę foila by np na takiej Kubie popływać gdzie mega mocno nie wieje ale kierunek dla rodziny super

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2019, 06:54

Turbo_Sen pisze:Sporo osób widziałem pływających na cienkich sklejkach jak te od Shinna Jackson czy jak one tam maja


Jacksona do foila to akurat ciężko nazwać sklejka, szczególnie model 2019 ;) Natomiast pokusiłabym się o nazwanie go jedna z najlżejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie desek do foila jakie są na rynku, bo styropiany i sklejki TT to znamy od dziesięcioleci. W sumie nazywanie TT sklejką to też gigantyczny błąd obecnie :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości