Czas zadbać o zdrowie - inna strona przygotowania do sezonu.

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post01 mar 2020, 22:34

Cześć!
Informację te kieruję do wszystkich Kolegow - zarówno do tych którzy odczuwają skutki kontuzji lub po prostu...upływu lat, jak i też do tych którzy chcą nadal utrzymać posiadaną wysokość sprawność (młodość).
Poniżej załączam fotki żelatyny Abtei, którą stosuję od maja 2019 z następującymi efektami:
- wyciszenie kontuzji barku,
- zwiększenie ruchomości stawów,
- zwiększenie wytrzymałości/elestyczności ścięgien,
- zwiększenie szybkości gojenia się ran,
- zanik zewnętrznych przebarwień na skórze.
Ta opinia wynikła m.in. z obserwowania mojego organizmu podczas: ćwiczeń (drążek), biegów terenowych (10 km) oraz procesu gojenia się ran (zerwane odciski na dłoniach). Uważam, że skoro żelatyna potrafi cofać zewnętrzne zmiany skórne taki sam proces ozdrowieńczy przebiega również wewnątrz organizmu.
Ta żelatyna zawiera 18 aminokwasów pochodzi z naturalnego surowca, nie zawiera glutenu i laktozy.
Może lekko przesadziłem ale dla mnie to.... eliksir młodości.
W tej chwili mogę polecić ją wszystkim, którzy chcą poprawić lub utrzymać ogólnie mówiąc dobry stan zdrowia chyba, że ktoś oczekuje na ponowne nastawienie złamanej nogi bo podobno (wg opinii lekarzy) spożywanie żelatyny spowoduje szybsze zrastanie się złamania (niepożądane przed ponownym zabiegiem)
Takie pudełko (produkt niemiecki) wystarczy na 1 miesiąc ( 2 łyżeczki dzienne) jego koszt to około 25 zł i jest dostępne na np. Allegro. Po 1 miesiącu stosowania specyfiku powinna wystąpić odczuwalna poprawa w opisanym wyżej zakresie.
Proszę Kolegów z wykształceniem medycznym o weryfikację/uzupełnienie zaprezentowanej opinii.
Pozdrawiam,
Tolek :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo...ale dlaczego nie może być ?
Załączniki
DSC00178.JPG
DSC00178.JPG (120.46 KiB) Przejrzano 9604 razy
DSC00179.JPG
DSC00179.JPG (132.2 KiB) Przejrzano 9604 razy
DSC00180.JPG
DSC00180.JPG (149.83 KiB) Przejrzano 9604 razy
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020, 20:39 przez Tolek, Koszalin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post01 mar 2020, 22:37

...jeszcze jedna fotka.
Załączniki
DSC00177.JPG
DSC00177.JPG (124.6 KiB) Przejrzano 9602 razy

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post02 mar 2020, 16:20

Ok...przetestuję i dam znać..
Od niecałych dwóch tygodni jestem w trakcie zaleczania kontuzji w kolanie ~ nic nie zerwałem, jest lekka opuchlizna, nawet łażę i leciutko truchtam. Generalnie jest sporo lepiej, jednak do normalnego biegania ciągle boję się wrócić. W stawach chrupało mi od zawsze, czasami boli...nie jest tak źle ~ podobno po 40stce jak nie boli to znaczy że nie żyjesz..
Faktycznie mógłby się wypowiedzieć ktoś kto się zna...na kf ostatnio ciężko o wypowiedź kogoś kto zna się na kajcie a co dopiero ostra suplementacja :wink:

wolf's shade
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2006, 20:19
Deska: Concept X
Latawiec: Skyt
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 mar 2020, 09:11

Liczne badania naukowe nie potwierdziły wpływu żelatyny przy jej stosowaniu doustnym w poprawie działania stawów lub leczenia choroby zwyrodnieniowej.

European Food Safety Authority, Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (2011). "Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to collagen hydrolysate and maintenance of joints pursuant to Article 13(5) of Regulation (EC) No 1924/20061". EFSA Journal. 9 (7): 2291. doi:10.2903/j.efsa.2011.2291.

Van Vijven, JP; Luijsterburg, PA; Verhagen, AP; van Osch, GJ; Kloppenburg, M; Bierma-Zeinstra, SM (August 2012). "Symptomatic and chondroprotective treatment with collagen derivatives in osteoarthritis: a systematic review". Osteoarthritis and Cartilage. 20 (8): 809–21. doi:10.1016/j.joca.2012.04.008. PMID 22521757.

Także jej działanie w sprawdzonych badaniach jest na poziomie okadzania się świętymi kadzidełkami. Pomaga, ale trzeba mocno w nią wierzyć.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post03 mar 2020, 16:01

A ja rosół gęsty na dużej ilości tematu często i dla mnie rewelka. A jaki pyszny! :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post03 mar 2020, 16:26

kuicets pisze:A ja rosół gęsty na dużej ilości tematu często i dla mnie rewelka. A jaki pyszny! :)

Na pewno pyszny - niestety nie pamiętam jak smakuje :wink: Chętnie dam się okadzić jeśli przestanie mnie nawalać :wink: :thumb:

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post03 mar 2020, 19:26

Cześć!
Myślę, że osoby "postawione pod ścianą" z uwagi na zły stan zdrowia szczególnie w zakresie narządów ruchu zainwestują 25-30 zł w miesięczną kurację tą żelatyną bo niewiele mają do stracenia a wiele do zyskania i tu liczę na ich obiektywne opinie.
Szczególnie liczę na opinie osób, które monitorują/czują sprawność swojego organizmu poprzez np regularne ćwiczenia/bieganie.
Mam swoje pewne obserwacje i namacalne dowody co do pozytywnego oddziaływania tej żelatyny ale nie chciałbym wprowadzać tu żadnych sugestii.
Niech moc znowu będzie z Wami :D
Tolek :D
Nie handluję tą żelatyną :naughty:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post06 mar 2020, 14:30

Tolek, Koszalin pisze:Cześć!
Myślę, że osoby "postawione pod ścianą" z uwagi na zły stan zdrowia szczególnie w zakresie narządów ruchu zainwestują 25-30 zł w miesięczną kurację tą żelatyną bo niewiele mają do stracenia a wiele do zyskania i tu liczę na ich obiektywne opinie.
Szczególnie liczę na opinie osób, które monitorują/czują sprawność swojego organizmu poprzez np regularne ćwiczenia/bieganie.
Mam swoje pewne obserwacje i namacalne dowody co do pozytywnego oddziaływania tej żelatyny ale nie chciałbym wprowadzać tu żadnych sugestii.
Niech moc znowu będzie z Wami :D
Tolek :D
Nie handluję tą żelatyną :naughty:


Niech Ci będzie :wink: sprawdzę czy nie handlujesz :lol: właśnie zakupiłem :thumbsup:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron