The Surfr App

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 wrz 2020, 07:21

Apka na telefon do rejestracji sesji:
- Skoków (wysokość, czas lotu, odległość)
- Prędkości

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiter

Dziś dobre warunki na wysokie loty :thumb:

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post17 wrz 2020, 09:46

Hej, właśnie się zastanawiałem czy ktoś korzysta i jak się sprawdza. A w razie utraty deski super sprawa ze śledzeniem. Zastanawiam się czy nie zamówić u nich mocowania... Przy 10 sztukach przesyłka gratis :doh:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post17 wrz 2020, 18:36

ilości desek pływających samotnie po zatoce są iście zacne, jeśli wraz ze stosowaniem apki zwiększy się także ilość pływających wraz z deskami telefonów jestem całym sercem za tym projektem :wink: :thumb:

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post17 wrz 2020, 22:55

Niestety nie na wszystkich telefonach apka działa prawidłowo.

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post18 wrz 2020, 07:14

MarekH pisze:Niestety nie na wszystkich telefonach apka działa prawidłowo.

Więcej informacji poproszę Jakiś konkretny model?
I czym się objawiało?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2020, 10:15

kaczmimo pisze:Hej, właśnie się zastanawiałem czy ktoś korzysta i jak się sprawdza. A w razie utraty deski super sprawa ze śledzeniem. Zastanawiam się czy nie zamówić u nich mocowania... Przy 10 sztukach przesyłka gratis :doh:

Korzystam i apka działa bez problemu. Jak deskę można śledzić?

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post18 wrz 2020, 10:59

Grzegorz KiteLife pisze:
kaczmimo pisze:Hej, właśnie się zastanawiałem czy ktoś korzysta i jak się sprawdza. A w razie utraty deski super sprawa ze śledzeniem. Zastanawiam się czy nie zamówić u nich mocowania... Przy 10 sztukach przesyłka gratis :doh:

Korzystam i apka działa bez problemu. Jak deskę można śledzić?


Czytałem na ich stronie że nad tym pracują, jak algorytm wykryje, że deska dryfuje to ma włączyć się tryb alarmowy i np wyśle tobie dane na @ o ostatnim położeniu deski - musisz mieć telefon przymocowany do deski! Chyba myślą nawet o możliwości powiadamiania kogoś, np rodziny...

Na dziś można zainstalować sobie inną aplikację śledzącą telefon, np family link i masz zawsze podgląd gdzie jest telefon czyli gdzie leży deska jeśli odpłynęła... Obecnie lokalizuję sobie swoich dzieciaków, działa :thumbsup:

Ichnie mocowanie ma być wodoszczelne, więc przez kilka godzin (w zależności od żywotności baterii) można szukać deski nie po omacku a nawet w nocy. Obecna dokładność GPS to kilka metrów.
Dodatkowo utrata deski z telefonem to myślę większe bezpieczeństwo, bo znalazca już nie może się wytłumaczyć, że nie wiedział jak odnaleźć właściciela. :twisted:

Korzystasz z telefonem pod pianką czy masz to mocowanie? No pokaż rekord :)

Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 wrz 2020, 10:37

Gdzie można znaleźć listę smartfonów, z którymi aplikacja jest kompatybilna?

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 wrz 2020, 10:45

123 pisze:Gdzie można znaleźć listę smartfonów, z którymi aplikacja jest kompatybilna?

Na ich stronie jest link do wykazu kompatybilnych telefonów :
https://www.thesurfr.app/#1592295699742-661c3e66-edb4

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 wrz 2020, 11:01

Ktoś mi wytłumaczy problem zgubienia deski? Tzn. jak to możliwe poza wyjątkiem na prawdę samych początków przygody z kitesurfingiem albo względnie bardzo mało prawdopodobnej sytuacji awarii sprzętu (lub jeszcze ostatecznie takiej petardy, że już się dragować pod wiatr nie da)? Nie kumam jak ktoś bez umiejętności powrotu do deski (body dragi) w ogóle wychodzi na wodę głębszą niż po pas.

Na prawdę oprócz deski dobrze jest jeszcze przy okazji rozstać się z telefonem? Po to pływa się chyba z telefonem, żeby jak coś wezwać pomoc... więc jak coś pójdzie nie tak, to tel odpływa nam razem z deską. Jaki tu sens?

A co do funkcji namierzania -> Android device manager i dziękuję. Można stale pingować telefon i sprawdzać gdzie jest bez ceregieli.

CHYYYBA że jakiś tel się przeznaczy tylko do deski, to OK. Względnie może mieć to sens jakiś.

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 wrz 2020, 16:32

Wiadomo body dragi to podstawa, powinni uczyć tego na kursie :thumbsup: ale zobacz ile jest ogłoszeń o utraconych deskach jak tylko powieje ponad 25 knt.
Mi oprócz awarii sprzętu albo tzw trudnej sytuacji (przerabiałem raz deadloop :twisted:) lub nawet wypadku przychodzi do głowy sytuacja wiatru granicznego. Wieje na tyle mocno że latawiec ciągnie do przodu i oddala nas od deski ale np. nie chce wstać z wody po jakiejś wywrotce, a nie każdy latawiec ma prosty relunch :lol: inna sytuacja to przewinięcie się ucha po chwilowym spadku siły wiatru i trzeba wracać z latawcem pod pachą. Jak są koledzy to spoko, jak pływasz sam nawet na popularnym spocie to chwilę potrwa zanim ktoś pomoże. W Rewie ponoć nie pomagają nawet po dłuższej chwili....

Osobna kwestia to pływanie po Baltyku, po trzech falach, wysokich chyba już nie widzisz deski ale to może ktoś kto pływa na otwartym się wypowie.

Co do samego telefonu to wiadomo, ja bym szukał czegoś budżetowego a nie droższego niż deska :thumb:

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post20 wrz 2020, 00:23

kaczmimo pisze:
MarekH pisze:Niestety nie na wszystkich telefonach apka działa prawidłowo.

Więcej informacji poproszę Jakiś konkretny model?
I czym się objawiało?


Używam HTC10. Nie jest to TOP model i paroletni, ale testy przechodzi poprawnie i wydawać by się mogło, że wszystko ok. Jednak w momencie próby uruchomienia pomiaru apka się wysypuje. "Wystąpił błąd" i po zabawie. Jestem w kontakcie z twórcami, wysyłałem im raporty, instalowałem najnowsze wersje i nadal nic. W ubiegły poniedziałek mieli się ze mną kontaktować po przejrzeniu raportów, ale cisza.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2020, 10:59

kuicets pisze:Ktoś mi wytłumaczy problem zgubienia deski? Tzn. jak to możliwe poza wyjątkiem na prawdę samych początków przygody z kitesurfingiem albo względnie bardzo mało prawdopodobnej sytuacji awarii sprzętu (lub jeszcze ostatecznie takiej petardy, że już się dragować pod wiatr nie da)? Nie kumam jak ktoś bez umiejętności powrotu do deski (body dragi) w ogóle wychodzi na wodę głębszą niż po pas.

Na prawdę oprócz deski dobrze jest jeszcze przy okazji rozstać się z telefonem? Po to pływa się chyba z telefonem, żeby jak coś wezwać pomoc... więc jak coś pójdzie nie tak, to tel odpływa nam razem z deską. Jaki tu sens?

A co do funkcji namierzania -> Android device manager i dziękuję. Można stale pingować telefon i sprawdzać gdzie jest bez ceregieli.

CHYYYBA że jakiś tel się przeznaczy tylko do deski, to OK. Względnie może mieć to sens jakiś.


Spada ci latawiec do wody, jesteś po glebie tricku z 10-15 m niżej deski. Z latawcem w wodzie nie jesteś w stanie wrócić po deskę, próbujesz zrestartować latawiec, ale z jakiejkolwiek przyczyny nie idzie (fala zalała, brak wiatru przy powierzchni wody, przewinął się, musisz się leashować). Jeśli taki restart zajmie 5+ minut, to spora szansa, że deska zdryfuje. Jeśli są silne prądy w miejscu, gdzie pływasz to nawet dość daleko. Kiedyś w Sopocie w którym prąd wcale nie jest jakiś bardzo silny i tak mi w przyboju porwało twin tipa i znalazłem go z 200-300m dalej dopiero na plaży.

Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 wrz 2020, 17:51

Zainstalowałem the Surfr App na telefonie Moto E4+ (XT1771) Android 7.1.1 i w żaden sposób nie potrafię uruchomić pomiaru. Po prostu nie mogę znaleźć w tej aplikacji gdzie to zrobić. Przypuszczam, że powinno to być w Record Menu, ale takiej zakładki nie widzę. Jest tylko: Sessions, Live, Boards, Profile i More.
Może mi ktoś pomóc?
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 wrz 2020, 09:39

123 pisze:Zainstalowałem the Surfr App na telefonie Moto E4+ (XT1771) Android 7.1.1 i w żaden sposób nie potrafię uruchomić pomiaru. Po prostu nie mogę znaleźć w tej aplikacji gdzie to zrobić. Przypuszczam, że powinno to być w Record Menu, ale takiej zakładki nie widzę. Jest tylko: Sessions, Live, Boards, Profile i More.
Może mi ktoś pomóc?
Z góry dziękuję.


Pomiędzy sessions a live powinien być przycisk record. Być może twój telefon nie spełnia wymagań do pomiarów i wtedy opcja znika.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości