The Surfr App

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 lut 2021, 07:44

Przeczytaj mój post trochę wyżej. Nie jesteś w stanie wygenerować wystarczającego przyspieszenia machając telefonem, aby aplikacja uznała to za skok (skok jest mierzony przyspieszeniem w górę, które dość liniowo maleje, aby potem uzyskać w miarę stałą wartość w dół i dopiero po osiągnięciu zerowego przyspieszenia w dół skok jest zaliczony). Pójdziesz na wodę to będzie mierzyło :)[/quote]

A mnie się udało wykonać kilka prób na sucho. I nawet jedną udało się zapisać.
Można sprawdzić, nick: waldekol, spot: Malbork

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2021, 10:44

123 pisze:A mnie się udało wykonać kilka prób na sucho. I nawet jedną udało się zapisać.
Można sprawdzić, nick: waldekol, spot: Malbork


Z ciekawości jaką technikę miałeś? Szybko go góry telefon i potem wolniej na dół? Miałeś tryb wetsuit włączony? Ja jak testowałem na sucho to nic nie łapało, ale to było zanim tryb wetsuit powstał (on skok przy mniejszym przyspieszeniu początkowym łapie).

Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 lut 2021, 08:34

Z ciekawości jaką technikę miałeś? Szybko go góry telefon i potem wolniej na dół? Miałeś tryb wetsuit włączony? Ja jak testowałem na sucho to nic nie łapało, ale to było zanim tryb wetsuit powstał (on skok przy mniejszym przyspieszeniu początkowym łapie).[/quote]

Robiłem to w mieszkaniu, wynik zapisany był trybie board. Ale w trybie wetsuit też mi się udawało. Nie podnosiłem od razu do góry, najpierw symulowałem rozpędzenie się niecałe 10m, po czy podnosiłem do góry na tyle szybko na ile potrafiłem i opuszczałem wolniej. Z przeprowadzonych kilkunastu prób jakieś 40% było udanych.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2021, 10:04

Nowa wersja uchwytów jest możliwa do zamówienia w preorder. Jak ktoś kupił poprzednią, to powinien zniżkę dostać na maila (do jutra ważną). Uchwyt wygląda wstępnie sporo lepiej niż poprzedni, ale jak finalnie to zobaczymy :)

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 cze 2021, 08:53

Jakieś nowe osobiste rekordy po wczorajszym pływaniu? :wink:

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post09 sie 2021, 12:42

Grzegorz KiteLife pisze:Jakieś nowe osobiste rekordy po wczorajszym pływaniu? :wink:


No niestety nie rekordy bo Surfr troszkę przekłamuje.
Pożyczyłem deskę od kolegi z jego telefonem, a swój włożyłem pod piankę z trybem WetSuit. Różnice z skokach od ponad 1 do 3m pomiędzy urządzeniami. Im wyżej, tym większa różnica. Nie wywalałem deski nad głowę :roll:
Generalnie odczucia takie, że ten pod pianką pokazuje za mało, bo nawet relacje z plaży potwierdzały, że było wyżej niż wskazania. Do tej pory pływałem ze swoim telefonem także na desce i jakoś to się zgrywało z odczuciami.

Żeby bolało bardziej to telefon na desce zanotował rekord.
A po sesji wskazał że jakieś skoki są podejrzane :) ale czułem że to nie była ta wysokość i w powietrzu nie byłem kilkunastu sekund także sesja skasowana!
Zresztą rekord nabity na kolegi koncie :lol:
Załączniki
skok1.jpg
skok1.jpg (51.84 KiB) Przejrzano 19479 razy

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2021, 14:32

kaczmimo pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:Jakieś nowe osobiste rekordy po wczorajszym pływaniu? :wink:


No niestety nie rekordy bo Surfr troszkę przekłamuje.
Pożyczyłem deskę od kolegi z jego telefonem, a swój włożyłem pod piankę z trybem WetSuit. Różnice z skokach od ponad 1 do 3m pomiędzy urządzeniami. Im wyżej, tym większa różnica. Nie wywalałem deski nad głowę :roll:
Generalnie odczucia takie, że ten pod pianką pokazuje za mało, bo nawet relacje z plaży potwierdzały, że było wyżej niż wskazania. Do tej pory pływałem ze swoim telefonem także na desce i jakoś to się zgrywało z odczuciami.

Żeby bolało bardziej to telefon na desce zanotował rekord.
A po sesji wskazał że jakieś skoki są podejrzane :) ale czułem że to nie była ta wysokość i w powietrzu nie byłem kilkunastu sekund także sesja skasowana!
Zresztą rekord nabity na kolegi koncie :lol:


Teraz ma być aktualizacja z poprawionym trybem wetsuit. W Tarifie na zawodach wszyscy tam mieli pod pianką telefony i wyglądało to dobrze. Przy czym tam skakali wszyscy powyżej 10m i wtedy łatwo taki skok złapać. Przy czym teraz na podstawie tych danych, gdzie mają i film i wyniki robią jakieś poprawki.

Na desce nie testowałem, ale skoki z pod pianki raczej dość równo mi mierzy. Raz mi się tylko zdarzyło, że był wyżej jeden wynik ponad resztę. Co prawda, to był wyższy skok, ale chyba nie aż o tyle.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2021, 11:02

Następnym razem też wezmę dwa telefony i zweryfikuję u mnie. Na mojej motoroli moto 9 wyniki raczej nie rozjeżdżają się. Na wykresie widać parabolę lotu switchblade'a, długie fajne loty.
Załączniki
Screenshot_20210819-105551-328.png
Screenshot_20210819-105551-328.png (127.13 KiB) Przejrzano 19334 razy

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 sie 2021, 12:53

Grzegorz KiteLife pisze:Następnym razem też wezmę dwa telefony i zweryfikuję u mnie. Na mojej motoroli moto 9 wyniki raczej nie rozjeżdżają się. Na wykresie widać parabolę lotu switchblade'a, długie fajne loty.


Przez ostatnie dwa dni można było ponabijać cyferki, a u mnie we wtorek telefon zakończył sesję po 2 minutach, a wczoraj wyświetlił "sensor error" i nic nie zanotował. Tryb deskowy jest bardziej niezawodny.
Czekam z niecierpliwością na nową wersję softu.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 wrz 2021, 12:07

Ok ja właśnie skończyłem sesję ,mam woo 3.0 oraz surfr. na jednej aplikacji ,zdjęć nie dodam ale.można na profilach u mnie podglądnąć ,na surfr. matys KTP , na woo mattworm ,
porównanie , woo zaliczylo wszystkie moje skoki 64 przy surfr. 30 , (zapisane na profilu w dwóch sesjach)
wysokości woo 6.9m.
surfr. 5.5 m
mam wrażenie,( a plywam na małym zalewie zawsze w czopie ,brak płaskiej wody ,) że surfr. nie zalicza skoków ze względu na technikę skoku , lub wybicie ? lub zafalowanie ? możliwe to ,
telefon Huawei Psmart

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2021, 12:40

mattworm pisze:Ok ja właśnie skończyłem sesję ,mam woo 3.0 oraz surfr. na jednej aplikacji ,zdjęć nie dodam ale.można na profilach u mnie podglądnąć ,na surfr. matys KTP , na woo mattworm ,
porównanie , woo zaliczylo wszystkie moje skoki 64 przy surfr. 30 , (zapisane na profilu w dwóch sesjach)
wysokości woo 6.9m.
surfr. 5.5 m
mam wrażenie,( a plywam na małym zalewie zawsze w czopie ,brak płaskiej wody ,) że surfr. nie zalicza skoków ze względu na technikę skoku , lub wybicie ? lub zafalowanie ? możliwe to ,
telefon Huawei Psmart


Ja bym zaczął teraz od pytania, czy wiesz, że skoczyłeś 64 razy? Generalnie Surfr wibruje jak zalicza skok, to mniej więcej powinieneś wiedzieć, czy nie zalicza ci jakiegoś. W momencie jak wiesz, że jakiś nie został zaliczony, to wtedy można się zastanowić dlaczego. Pytanie też np jakie skoki nie zostały zaliczone (+4-5m czy takie na 1,5-2m)?

Generalnie wetsuit mode może słabo łapać niskie skoki i pewnie przy słabym wybiciu z krawędzi też jest ciężej (ale to woo też będzie tyczyło, choć w mniejszym stopniu). Przy czym skoki 5-7m powinno łapać, bo do tego już wybicie dobre jest potrzebne (więc nie zakładałbym w twoim przypadku wpływów techniki skoku na pomiar).

Jak coś to te wyniki były z telefonów pod pianką
https://www.youtube.com/watch?v=O-oWIrGn6U4&t=23324s

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 wrz 2021, 14:06

ale ja miałem board mount , widziałem caly czas co się dzieje, tak skakalem w ciągu ponad 2 godzin na wodzie około 60razy i właśnie po dużych skokach ,po lądowaniu nie zaliczało

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 wrz 2021, 14:07

ale ja miałem board mount , widziałem caly czas co się dzieje, tak skakalem w ciągu ponad 2 godzin na wodzie około 60razy i właśnie po dużych skokach ,po lądowaniu nie zaliczało

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 wrz 2021, 14:49

mattworm pisze:ale ja miałem board mount , widziałem caly czas co się dzieje, tak skakalem w ciągu ponad 2 godzin na wodzie około 60razy i właśnie po dużych skokach ,po lądowaniu nie zaliczało


To może być problem z telefonem, ja swojego P Smarta utopiłem :doh: jak źle zamknąłem obudowę, ale pamiętam że z wcześniejszą wersją SURF to on nawet nie działał, ma za mało mocy i chyba sensory nie mierzą.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 wrz 2021, 14:59

a to moze ,tez tak myślałem ,niby jest napisane na liście że ma tej mocy czegoś tam 70 :doh: nie znam się ,
a jaki jest taki ok do niej w normalnej cenie nie za drogi ,bo w sumie tylko do tego bym używał, listę mam ale w ten sposób to musialbym wszystkie testować


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości

cron