Garmin + WOO 3.0

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 wrz 2020, 09:18

Uwaga uwaga. Wreszcie nareszcie WOO wspiera zegarki sportowe a nie tylko udające je smartwatche. Darmowa apka do ściągnięcia z Garmin Connect IQ:

https://apps.garmin.com/en-US/apps/53d9 ... 65bc6a144a

Na razie bieda, pokazuje tylko wysokość skoku, prędkości, czas trwania sesji i godzinę, nie można skonfigurować pól danych (albo ja nie umiem na Garmin Venu), żeby pokazywać np. dystans, tętno itp. Ale... grunt, że coś w temacie zaczęło się dziać, pewnie z aktualizacjami te elementy dojdą.

Teraz niech tylko zawieje co by potestować :D :D :D

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post19 wrz 2020, 13:09

Wspaniała wiadomość&&&%%%%@@@!!!: :thumb:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post19 wrz 2020, 14:53

kuicets pisze:Na razie bieda, pokazuje tylko wysokość skoku, prędkości, czas trwania sesji i godzinę, nie można skonfigurować pól danych (albo ja nie umiem na Garmin Venu), żeby pokazywać np. dystans, tętno itp. Ale... grunt, że coś w temacie zaczęło się dziać, pewnie z aktualizacjami te elementy dojdą.

Podjarałem się jak Reksio szynką a tu klops...forerunner 735 bez kompatybilności, miejmy nadzieję że z czasem to twórca ogarnie...a zresztą, ile lat można biegać z jednym zegarkiem... :lol: :mrgreen: :wink:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post19 wrz 2020, 16:42

No problem w tym, że starszym Garminom zasadniczo nic nie brakuje i nie ma inicjatywy do wymiany :)

No może poza bajerami jak płatności czy muzyka, chociaż to pierwsze jest akurat zaje%&#^%te.

Na razie bez podniety, ale super że ruszył temat. Kupiłem Garmina niedawno, i tylko dlatego się wahałem, że nie wspiera woo. Teraz nie ma tematu, dla mnie tylko ta firma dla zastosowań innych niż liczenie kroków i snu.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post24 wrz 2020, 09:29

kuicets pisze:No problem w tym, że starszym Garminom zasadniczo nic nie brakuje i nie ma inicjatywy do wymiany :)

no właśnie...zapytałem developera dlaczego tak jest, i podobno starszym zegarkom brakuje:
If Garmin ever updates firmware on your watch model to support 3.1 SDK, we will surely add it to the list.,
w sumie to potrzebujemy prostego widgetu który da nam info o wysokości ostatniego skoku, napisałem do developera...
może się skusi napisać coś takiego dla wszystkich ...byłoby pięknie ...

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post24 wrz 2020, 09:47

Hej, a gdzie można znaleźć listę zegarków Garmina współpracujących z Woo?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2020, 11:14

boldek pisze:Hej, a gdzie można znaleźć listę zegarków Garmina współpracujących z Woo?

W zakładce compatible devices:
https://apps.garmin.com/en-US/apps/53d9 ... 65bc6a144a

A propos bluetootha w Garminie:
Garmin introduced Bluetooth SDK (meaning apps can use Bluetooth to connect to 3rd party devices like WOO) only 1 year ago, but they didn't make all old devices compatible with it. Only the newest ones are compatible.
If Garmin ever updates firmware on your watch model to support 3.1 SDK, we will surely add it to the list.

Szkoda bo flagowy zegarek MK1 Descent też nie wspiera woo :(
Może po jakimś grubym upgrade dało by radę ale nie liczę raczej.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2020, 11:56

Mam Garmina 5 i wątpię by to kiedyś na nim poszło. Z punktu biznesowego Garmina lepiej dla nich by użytkownik sprzedał to co ma i kupił szóstkę.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post24 wrz 2020, 14:12

W niedzielę mam nadzieję pierwsze testy to dam znaka jak na Venu się sprawuje...

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post24 wrz 2020, 16:18

Niestety, ciężkie(i drogie) jest życie gadżeciarza...nawet dozgonna miłość kajciarzy na całym świwcie nie wystarczy...
Hi Kris, we'd love nothing more than giving this app to all Garmin users, but the reality is, we can't. Unless Garmin issues a Firmware update for old watches, supporting the SDK 3.1, that is. The app is quite simple, but Garmin requires SDK 3.1 to connect to 3rd party Bluetooth devices. So it is required to even show jump height.

Please read more here:
https://docs.woosports.com/docs/garmin- ... ed-watches

Cheers,
Leo


Przynajmniej mam jakiś powód żeby zmienić :wink:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post25 wrz 2020, 19:09

No więc dzisiaj odbyły się pierwsze testy i oprócz fanaberii spowodowanych dotykiem (który szybko wylaczylem) to działa to ZAJE$%&$CIE. No super sprawa wiedzieć od razu ile było, i od razu można realnie ocenić czy woo jakichś głupot nie pokazuje - na dzisiejszej sesji nie odnotowałem ani raz.

Czekając na niedzielę... :twisted:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post26 wrz 2020, 12:31

I kolejny wydatek...cholera...zwróć uwagę na stan baterii woo i zegarka, czy ta apka zapisuje swoją ścieżkę? Zrób jakiś zrzut ekranu z trasy, czy są na niej info o skokach..?

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post26 wrz 2020, 21:52

Zabezpieczacie jakoś dodatkowo te zegarki jak trzymacie je na piance? Ja pływam z AW i to pokazywanie wyniku Woo na żywo to rewelacja ale trochę się cykam by mi zegarek nie uciekł z nadgarstka nieproszenie.
Nowe AW mają teraz opaski które się nie zapina tylko rozciąga i wsuwa na rękę zegarek, wydaje się to trochę bardziej bezpieczne.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post26 wrz 2020, 22:41

zaaaak pisze:I kolejny wydatek...cholera...zwróć uwagę na stan baterii woo i zegarka, czy ta apka zapisuje swoją ścieżkę? Zrób jakiś zrzut ekranu z trasy, czy są na niej info o skokach..?


Wszystko jest, można dokładnie namierzyć gdzie i kiedy odbył się każdy skok - rewela:

https://connect.garmin.com/modern/activity/5589767347

Tylko kalorie zawyża z pewnością, ale w dupie z tym. No i wysokość baro też do kosza (nie żeby miała jakiekolwiek znaczenie) - widzę, że zgłupiał przy dzwonie do wody około 35-tej minuty.

Turbo_Sen pisze:Zabezpieczacie jakoś dodatkowo te zegarki jak trzymacie je na piance? Ja pływam z AW i to pokazywanie wyniku Woo na żywo to rewelacja ale trochę się cykam by mi zegarek nie uciekł z nadgarstka nieproszenie.
Nowe AW mają teraz opaski które się nie zapina tylko rozciąga i wsuwa na rękę zegarek, wydaje się to trochę bardziej bezpieczne.


yyyy jak to na piance... piankę ciut wyżej i normalnie na gołej skórze, jak na co dzień. W Venu mam normalny silikonowy pasek, na zwykłą zapinkę - żadne rozciągane bransoletki. Zero zmartwień że się zsunie czy cokolwiek. Może kup sobie na Ali pasek zwykły?

Niech no powieje jutro... :pray: :pray: :pray:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 wrz 2020, 15:18

Jak się 3ma bateryjka :?:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron