Zmierzch

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2020, 20:14

Popularność kajtowych for leci na twarz. W Polsce i na świecie.
5 lat temu nie uwierzyłbym, że w listopadzie 2020 na forum głównym kiteforum.pl będzie odświeżonych 5 wątków. Nie liczyłem postów. 10, 25?
10 lat temu niemalże każdy wątek miał tyle odświeżających postów. Dziennie kilkaset postów w szczycie popularności.
W sumie to prawie pół miliona postów, 60+ tys wątków i 16+ tysięcy użytkowników w swojej historii.
Nie sądziłem, że FB i inne instagramy tak skutecznie rozłożą fora.
Osobiście rozumiem proces ale ciężko mi się pogodzić, że taka praktyczna baza wiedzy tego forum nie może się obronić.
Przyznam szczerze, że zaglądam tutaj sporadycznie i udzielam się tylko na foilforum bo czuję się fojlarzem a nie kajciarzem.
Tam chyba zostanę forumowym ostatnim Mohikaninem ;)

Martwię się co stanie się z całą historią tutaj zawartą.
To jest historia polskiego kajta od 2003. Nie ma takiego drugiego źródła i na pewno żadne fejsy nigdy niczym podobnym nie będą.

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post28 lis 2020, 23:07

A ja tu zaglądam niemal codziennie.
To moja prasówka. Ciągle liczę na ciekawe wpisy.
Fakt, praktycznie wszystko przeniosło się na fb, ale to nie to samo. Krążą tam ciągle te same tematy, ogrom kompletnie niemerytorycznych wypowiedzi i nachalnego marketingu. Do tego dużo więcej zwykłego chamstwa.
Tak to jest niestety, kiedy coś niszowego wypływa na większe wody. Wpływają do niech czyste strumienie ale i zwykła kloaka.
Moim zdaniem w dużej mierze to wina tych, którzy zamiast być (z racji doświadczenia) ostoją i opoką, często są jedynie marketingowcami swoich szkółek lub sprzętu, który sprzedają. Dotyczy to też niestety znanych osobistości świata kite. Zawodników i temu podobnych.
Tutaj aż tak źle nie było. Choć różowo też nie.
To medium zapewne za jakiś czas umrze, ale czy te nowe przetrwają? Znaleźć tam sensowne artykuły coraz trudniej. W zasadzie jedna ekipa (choć robią to też po kątem marketingowym) wrzuca regularnie ciekawe artykuły, gdzie można fajnie podyskutować.
Szkoda tego forum. Ja tu jednak będę ciągle zaglądał.

Patynka
Posty: 116
Rejestracja: 09 lut 2020, 18:30
Deska: Nobile NHP 134x42
Latawiec: Rebel 7,9,12
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 27 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post29 lis 2020, 07:51

MarekH pisze:A ja tu zaglądam niemal codziennie.
To moja prasówka. Ciągle liczę na ciekawe wpisy.
Fakt, praktycznie wszystko przeniosło się na fb, ale to nie to samo. Krążą tam ciągle te same tematy, ogrom kompletnie niemerytorycznych wypowiedzi i nachalnego marketingu. Do tego dużo więcej zwykłego chamstwa.
Tak to jest niestety, kiedy coś niszowego wypływa na większe wody. Wpływają do niech czyste strumienie ale i zwykła kloaka.
Moim zdaniem w dużej mierze to wina tych, którzy zamiast być (z racji doświadczenia) ostoją i opoką, często są jedynie marketingowcami swoich szkółek lub sprzętu, który sprzedają. Dotyczy to też niestety znanych osobistości świata kite. Zawodników i temu podobnych.
Tutaj aż tak źle nie było. Choć różowo też nie.
To medium zapewne za jakiś czas umrze, ale czy te nowe przetrwają? Znaleźć tam sensowne artykuły coraz trudniej. W zasadzie jedna ekipa (choć robią to też po kątem marketingowym) wrzuca regularnie ciekawe artykuły, gdzie można fajnie podyskutować.
Szkoda tego forum. Ja tu jednak będę ciągle zaglądał.

Marku pocieszę Cię mam tak samo, poranna prasówka czyli maile, forum i wiatrkadyny.pl :lol: 8) :D mam nadzieję, że forum sie obroni, że ta wiedza nie ucieknie, bo jest po prostu bezcenna. :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 lis 2020, 09:27

Trochę dlatego tak się chyba dzieje, że nowi kajciarze zwyczajnie nie mają pojęcia o KF (z kim nie rozmawiam to zdziwiony) i z automatu lecą do fb. Ponadto, kiedyś przeglądano neta głównie z kompa (z którego KF się wdzięcznie przegląda) a teraz wszyscy na tel (z którego fb chyba wdzięczniej - nie wiem, bo nie mam). Oczywiście są różne aplikacje do forum, ale to kolejny krok a wiadomo jaki człowiek leniwy.

Smutne trochę, bo niewiele da się zrobić chyba. Coś jak gitary przy ognisku - teraz młodzież puszcza nutę z telefonu do grila jednorazowego i dziękuję.

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post29 lis 2020, 13:35

Po dzisiejszych wpisach będzie widać jak aktywne jest KF. Niestety facebook oraz google zjadły internet. I chyba już nie ma ratunku.
Nawet na niektóre ogłoszenia Kupię nie ma odzewu :shock:
Łatwiej robić biznes gdzie indziej więc sporo użytkowników się wyniosło.
Na każdym forum musi być jeden lub kilku "zapalników", często kontrowersyjnych, czasami aż nadto radykalnych a tu chyba ich wytępiono i nie ma dyskusji.

O poziomie KF i admina świadczy strona główna i ikona wakeforum przekierowująca na forum foila :clap: :lol:

Ja jednak co dzień tu zaglądam, bo to moja całkiem świeża pasja i cieszę się że to Archiwum Polskiego Kitesurfingu jeszcze istnieje.

Awatar użytkownika
mpalusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2016, 10:05
Deska: Slingshot Crisis
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 2 razy
 
Post29 lis 2020, 15:53

Może to Ziomek. klątwę rzucił jak go z forum usunięto.
Kiedy to było i za co, ktoś pamięta? W 2015 chyba.
Darek nieźle nakręcał statystyki postów. Pozdro dla Darka.
peace

Lukarone
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2016, 20:05
Deska: Shinn Ronson
Latawiec: CORE XR7
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post29 lis 2020, 20:13

Forum jeszcze nie umarło póki tu jesteśmy.. :D

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post29 lis 2020, 21:18

mpalusz pisze:Może to Ziomek. klątwę rzucił jak go z forum usunięto.
Kiedy to było i za co, ktoś pamięta? W 2015 chyba.
Darek nieźle nakręcał statystyki postów. Pozdro dla Darka.
peace


Akurat dzięki temu osobnikowi umiera przede wszystkim kultura. To chodzące NKWD polskiego środowiska kite :lol: Na każdego ma screeny wypowiedzi nawet sprzed lat :D
Ale fakt, rozkręca dymy i fora się kręcą.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post30 lis 2020, 05:30

MarekH pisze:A ja tu zaglądam niemal codziennie.
To moja prasówka. Ciągle liczę na ciekawe wpisy.
Fakt, praktycznie wszystko przeniosło się na fb, ale to nie to samo. Krążą tam ciągle te same tematy, ogrom kompletnie niemerytorycznych wypowiedzi i nachalnego marketingu. Do tego dużo więcej zwykłego chamstwa.
Tak to jest niestety, kiedy coś niszowego wypływa na większe wody. Wpływają do niech czyste strumienie ale i zwykła kloaka.
Moim zdaniem w dużej mierze to wina tych, którzy zamiast być (z racji doświadczenia) ostoją i opoką, często są jedynie marketingowcami swoich szkółek lub sprzętu, który sprzedają. Dotyczy to też niestety znanych osobistości świata kite. Zawodników i temu podobnych.
Tutaj aż tak źle nie było. Choć różowo też nie.
To medium zapewne za jakiś czas umrze, ale czy te nowe przetrwają? Znaleźć tam sensowne artykuły coraz trudniej. W zasadzie jedna ekipa (choć robią to też po kątem marketingowym) wrzuca regularnie ciekawe artykuły, gdzie można fajnie podyskutować.
Szkoda tego forum. Ja tu jednak będę ciągle zaglądał.


Nic dodać nic ująć, podpisuję się pod tym obiema rękami.
Też tu zaglądam i będę to robił, choć już znacznie mniej piszę :?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post30 lis 2020, 05:34

mpalusz pisze:Może to Ziomek. klątwę rzucił jak go z forum usunięto.
Kiedy to było i za co, ktoś pamięta? W 2015 chyba.
Darek nieźle nakręcał statystyki postów. Pozdro dla Darka.
peace

Tak pamiętam, został usunięty za swoje wpisy.
To prawda Ziomek nakręcał statystyki, pozytywnymi jak i negatywnymi postami, po jego usunięciu znacznie się uspokoiło ale też znacznie spadła ilość postów również rzeczowych bo wraz z Nim odeszło kilku Zimkofanów.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post01 gru 2020, 21:49

MarekH pisze:A ja tu zaglądam niemal codziennie.
To moja prasówka. Ciągle liczę na ciekawe wpisy.

dokładnie tak jak ja, i nie zamierzam odpuścić :wink:

Awatar użytkownika
Lukas
Posty: 634
Rejestracja: 31 sie 2004, 17:18
Lokalizacja: Zalesie Górne
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2020, 23:34

bywam tutaj codziennie i nie zamierzam przestawać. Szmat czasu, wiele ciekawych artykułów i jeszcze więcej super historii.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2020, 00:09

FB to lipa :) Pochłaniacz czasu, bez historii. Mnie już zresztą wypisał w lipcu, za brak prawdziwych danych osobowych :D Po nowym roku pewnie założę kolejny lipny profil żeby obsługiwać strony firmowe, nie zmiana to faktu żeni go nie brakuje.
Kiteforum jest super, czasem trafiają się w historii takie perełki, że szok :D

Myślę że zmierzch FB nadajcie i to już nie długo. Za dużo danych zbierają, za łatwo sterują poglądami "lemingów".

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT

M.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 gru 2020, 07:49

eska pisze:Myślę że zmierzch FB nadajcie i to już nie długo. Za dużo danych zbierają, za łatwo sterują poglądami "lemingów".



M.


I za duży tam syf, w którym nic nie można znaleźć. Nie ma co nawet równać tego z ogromem dostępnej wiedzy jaka jest na tym forum.

Dlatego myślę że to forum przetrwa a z czasem aktywność wzrośnie :D

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post02 gru 2020, 09:25

Dokładnie, zmierz to czeka fb i inne platformy temu podobne. Szczęśliwie uwolniłem się od fb już chyba 3 lata temu i nie brakuje mi go może poza giełdą kite i łatwością umawiania się na pływanie poza sezonem letniem ale tego tego mam kilka osób które pływają cały rok.
Ja używam kiteforum.com w celu znalezienia informacji ilość użytkowników bardzo duża.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron