Nadbagaż za quiver sportowy w Ryanair (Teneryfa)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
am
Posty: 34
Rejestracja: 10 sie 2009, 13:36
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 lut 2022, 08:58

Hej,

Ostatni post na ten temat jest z 2008 więc odświeżę, pewnie nie tylko mi się przyda.

Lecę na Teneryfę Ryanairem i mam sporo sprzętu, waży to ponad 32 kg. Mógłbym to tak upakować, żeby to quivera weszło 32kg (max dozwolone), pytanie tylko, że nie policzą mnie za nadbagaż - w cenie za quiver jest marne 20kg. Kojarzycie, czy sprawdzają wagę dla sprzętu sportowego? Jeżeli tak, to bardziej by się opłacało wziąć 2 quivery sportowe, bo opłata za nadmiarowy kg to 11 eur.

Dzięki!

am
Posty: 34
Rejestracja: 10 sie 2009, 13:36
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 lut 2022, 11:03

Odpowiem sam sobie - owszem, liczą co do kilograma. Miałem farta i, ponieważ miałem 2 quivery, te kilka kg udało się wynegocjować, ale nie liczylbym na to następnym razem.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post24 lut 2022, 13:21

mi 3 razy nie sprawdzali aż napchałem quiver do 30kg i chcieli doliczać za nadbagaż i musiałem przepakowywać wszystko

potem leciałem jeszcze 2 razy i też nie ważyli (choć już wtedy pilnowałem tych 20kg) - więc zależy jak trafisz, ale wagi są na każdym lotnisku i z nich korzystają

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 lut 2022, 14:12

lecieliśmy kilka razy Rayanem i zawsze staraliśmy się mieścić w limicie, ale z tego co zauważyłem dwa kilo w tą czy w tą nie zrobi różnicy - 10kg bym nie ryzykował ;)
pozdrawiam

BulldogKRA
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2014, 22:19
Deska: RRD Style 41
Latawiec: North Reach & Orbit
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 1 raz
 
Post06 mar 2022, 18:01

Właśnie wróciłem z Sri Lanki (1,5 miesiąca). Lot bezpośrednio z Warszawy do Kolombo LOT'em. Za bagaż sportowy - Kitesurfing zapłaciłem 450 zł w jedną stronę. Razem 900 zł.
Na lotnisku Okęcie i w Kolombo dokładnie ważyli mojego Quiver'a (model PROLIMIT SESSIONBAG BK/OR FREERIDE kupiony w Hydrosferze na Półwyspie). W środku 2 latawce, trapez, bar + buty krótkie.
Ze strony LOTU - Maksymalny ciężar sprzętu sportowego nie może przekroczyć 45 kg. W przypadku cięższego sprzętu, jego przewóz możliwy jest jedynie jako CARGO.
Podaje świeże info jako informację dla wszystkich zainteresowanych rejsami międzykontynentalnymi - oznaczają loty z/do Chin, Indii, Japonii, Kanady, Kazachstanu, Korei Południowej, Sri Lanki i USA.

Loty budżetowe takie jak Ryanair masz jak w banku, że za każdy kg powyżej normy zapłacisz na lotnisku, albo twój kite zostanie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości