[K] Kaptur, rękawice, buty

Trapezy, pianki, bary, linki, t-shirty i wszystkie inne rzeczy.
heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post10 lis 2015, 15:40

Hej, tak jak w temacie:) kompletuję sprzęt na jesienne pływanie więc potrzebuję kaptur, rękawice i buty. Jak grube? ciężko powiedzieć, myślę że ok 3 mm? buty raczej z dzielonym palcem bo takie ponoć lepsze.

pzdr.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lis 2015, 15:41

mam wszystko :) dzwoń 511830979 / pisz andrzej@kite24.pl / zerknij na www.kite24.pl i dzwoń po rabaty :)

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2015, 18:17

Witam, czy jest coś cieplejszego od butów psychofreak 5.5mm split toe? Może jakaś rewelacyjna skarpeta z dzielonym palcem do tych butów?

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post28 lis 2015, 19:19

namor pisze:Witam, czy jest coś cieplejszego od butów psychofreak 5.5mm split toe? Może jakaś rewelacyjna skarpeta z dzielonym palcem do tych butów?


Czołem

Buty na kajta to co najmniej nieporozumienie nie kumam tego po co komu buty z grubą gumową podeszwą. Guma to by się raczej przydała na śródstopie jak cię zimna woda notop zalewa. Polecam wszelkiej maści skarpy sam mam praktykuje rewelka no chyba, że się uczysz pływać i robisz nogi to wtedy dużo się chodzi i podeszwa się przyda. Nie będę to chłopakom psuł rynku więc wpisz sobie w google "skarpetki neoprenowe" i wszystko jasne. Polecam takie z "pdeszwą malowaną gumą" na razie mam 3mm i wszystkim co wcisnełem ten patent sobie chwalą i buty poszły w odstawkę. Teraz zakupię sobie 7mm-9mm więc zobaczymy jak się spiszą. A jedyne nieudogodnienia to, że w klapeczkach na spot warto iść żeby za szybko nie poprzecierać w razie co to cena 1/3 butów więc mnie boli:P. Jeżeli miał bym coś polecić to buty tego typu
http://surfmix.com/index.php?mod=detail&id=8456 są maźnięte całe gumą i podeszwa minimalna więc jest szansa, że przy turystycznym pływaniu nóg nie zamoczysz. A zawsze może je docieplić skarbami 2mm-3mm.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2015, 20:16

ciechan - wielkie dzięki, mógłbyś mi podesłać na priv link do Twoich skarpet? Te z którymi miałem do czynienia kompletnie się nie nadają na dzisiejsze warunki 0 C. Buty Xcel również są 3-18 C czyli podobnie jak moje obecne, przypuszczam :)
Znalezione przeze mnie skarpety neoprenowe są głównie do butów nurkowych i sprawdzają się pod wodą. W warunkach woda-powietrze może być gorzej :)

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post29 lis 2015, 10:03

namor pisze:ciechan - wielkie dzięki, mógłbyś mi podesłać na priv link do Twoich skarpet? Te z którymi miałem do czynienia kompletnie się nie nadają na dzisiejsze warunki 0 C. Buty Xcel również są 3-18 C czyli podobnie jak moje obecne, przypuszczam :)
Znalezione przeze mnie skarpety neoprenowe są głównie do butów nurkowych i sprawdzają się pod wodą. W warunkach woda-powietrze może być gorzej :)


No ja korzystam właśnie z takich i nawet nie pomyślałem, że mogą mieć jakieś inne szczególne właściwości. Wiadomo, że są różne rodzaje neoprenu ale myślę, że w sezonie wiosna/jesień to specjalnie nie robi. Teraz sobie kupie 7mm-9mm i dam znać jak to hula w zimę. Teraz praktykuje, że do butów 5mm ubieram skarpy 2mm i się dopalam. Jeśli chodzi o buty to sam szukałem i kombinowałem i znalazłem dwa modele, które według mnie powinny być najlepsze z uwagi na fakt, że jest cienka podeszwa i są "maźnięte gumą" co zapewnia dodatkową ochronę od wiatru windstopper i jest duża szansa, że przy turystycznym pływaniu nie będą brały wody. http://surfmix.com/index.php?mod=detail&id=8456 przybieżałem i są mega wygodne i cieniutka podeszwa drugie natomiast to http://www.surf-store.com/ion-ballistic ... -5-nexkin/ niestety w PL nie znalazłem i nie przymierzałem ale wydaje mi się, że to top w butach. Mam nadziej, że producenci butów do kite się przebudzą i pójdą w ten deseń i zaczną robić buty do pływania a nie do chodzenia :D. Tak na marginesie to samo z rękawiczkami powinny być "maźnięte gumą" od strony zewnętrznej a pianki od stup do kolan wtedy nie zaliczając gleby wychodzisz suchutki po pływaniu w ZIMĘ :D . Info na priv poszło.
A tak przy okazji może ktoś doda jakieś swoje sugestie bo być może żyje w błędzie :D a w grzechu to już na pewno :twisted:

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2015, 11:30

wg mnie bzdura. Dobre buty i temat załatwiony bez kombinowania i januszowania/cebulowania. :)
Podeszwa nie jest gruba, deskę czuć dobrze, nogi nie marzną, słoma z butów nie wystaje i dodatkowo masz rzepy żeby zacisnąć na nogawkach pianki aby się woda pod ciśnieniem nie dostawała :)
Namor - porównywalnie ciepłe będą psychotechy 6/4mm na materiale technobutter 2 generacji
Obrazek

jednak najcieplejsze(w stosunku do grubości) będą wg mnie psychofreaki 5,5mm na techobutter 2 air-firewall.

Obrazek


oczywiście można iść po bandzie i kupić 7mm Heat - też klejone szwy, ale to już chyba przesada :)
Są - na morze Beringa idealne :D
Obrazek

Też kiedyś używałem skarpetek neoprenowych wędkarskich.. jedno wielkie nieporozumienie.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2015, 13:49

Andrzej - mam psychofreak 5,5mm XDS-AIR

czy psychofreaki 5,5mm na techobutter 2 air-firewall sa zdecydowanie cieplejsze czy uderzac w 7mm Heat.
Obserwujac cene wydaje mi sie to bardzo ekonomiczne.
Moze przejdziemy na priv: rn64@wp.pl

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post30 lis 2015, 14:49

andrzejwodejszo pisze:wg mnie bzdura. Dobre buty i temat załatwiony bez kombinowania i januszowania/cebulowania. :)


Jakie cebulowanie czy januszowanie? Mi osobiście buty nie pasują i szukam alternatywy. Myślę, że w najbliższym czasie pojawią się na ryku głównie buty z cienką podeszwą i gumowane właśnie takie jak te http://www.surf-store.com/ion-ballistic ... -5-nexkin/ nie testowałem nie wiem ale liczę na to, że przy turystycznym pływaniu nie będą brały wody. Te buty które proponujesz i tak się zamoczą i cała termika bierze w łeb :D. Jak ktoś lubi to proszę bardzo.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2015, 14:51

skarpetki rozsypały mi się po pierwszym pływaniu - stąd moje niemiłe doświadczenia.


Wróć do „Akcesoria | Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości