Pady, strapy i rękawiczki

Trapezy, pianki, bary, linki, t-shirty i wszystkie inne rzeczy.
Awatar użytkownika
marynarzz90
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 13:04
Latawiec: Cabrinha Switchblade
 
Post10 lut 2019, 18:04

Hej,

Jakie polecacie pady i strapy, bo te co posiadam są bardzo denerwujące..największy problem jest gdy pływam w butach, strasznie się muszę namęczyć żeby wcisnąć buta oraz jakie rękawice polecacie ?;) najlepiej 5 palców.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post10 lut 2019, 23:53

Cześć!
Butom powiedz NIE!
Kup skarpety 3 lub 5mm (ja pływam w zimie w 3mm) i gdy dalej bedą problemy wtedy ewentualnie pomyśl o zmianie laczków :thumb:
Pozdrawiam,
Tolek :D

Nikt nie mówił, ze będzie łatwo...ale dlaczego nie może być?

Awatar użytkownika
marynarzz90
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 13:04
Latawiec: Cabrinha Switchblade
 
Post11 lut 2019, 15:22

Rozważę opcję ze skarpetkami, ale pady i strapy są i tak do wymiany, polecasz jakieś ?;)

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2019, 15:49

Jedyne słuszne rękawice na Kite to takie które nie męczą rąk, najlepszym rozwiązaniem są takie ,które mają palce uszyte "na zgięte", ja od siebie i moich kumpli polecam Xcel Infiniti Windseries 3mm,na niskie temperatury zabierasz termos z ciepłą wodą i wlewasz do środka rękawiczki, dzięki czemu jest ciepło :twisted:
Obrazek

Co to strapów to najlepsze są SP, wysoka jakość wykonania, komfort i świetne trzymanie stopy. Niestety na zimę się nie nadają ponieważ nie możliwe jest wsadzić stopy w bucie.
Obrazek
Na pływanie w butach zimą używamy zwykłych Nobile, można je tanio dostać więc na zimę jak znalazł. Na lato zmieniamy na SP bo te Nobilowskie na gołą stopę powodują bolesne otarcia :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post11 lut 2019, 17:50

Cześć!
Dobór laczków to bardzo indywidualna sprawa (jak zresztą wszystkiego :doh: ).
Nobile są dość duże i do butów powinny być dobre.
Ja pływam w starych Naish Apexach. Mocno trzymają stopę może nawet zbyt mocno w niektórych sytuacjach :D
Pozdrawiam,
Tolek :D

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2019, 19:18

Kubs0n pisze:Na pływanie w butach zimą używamy zwykłych Nobile, można je tanio dostać więc na zimę jak znalazł. Na lato zmieniamy na SP bo te Nobilowskie na gołą stopę powodują bolesne otarcia :roll:
Obrazek


Trafione w sedno :D

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post11 lut 2019, 20:21

Swoją drogą to porażka, że w te strapy SP nie wchodzą buty:/ skreśliłem je bo nawet latem często pływam w butach żeby nie pokaleczyć stóp

Liczę że ogarną temat i w nowych modelach zwiększą możliwość regulacji

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post12 lut 2019, 02:15

heja banana pisze:Swoją drogą to porażka, że w te strapy SP nie wchodzą buty:/ skreśliłem je bo nawet latem często pływam w butach żeby nie pokaleczyć stóp

Liczę że ogarną temat i w nowych modelach zwiększą możliwość regulacji

Faktycznie porażka w temacie pływania w butach w najnowszych SPkach. Widziałem gdzieś tutaj na KF jak gościu przerobił sobie te strapy żeby się w nie mieściły buty - nawiercił kawałek dalej niż producent dziurkę do mocowania pompki zaciskającej strapa. Jak znajdę zdjęcie to wrzucę. Tylko pewnie po operacji traci się gwarancję...

[Edit]: Znalazłem ten temat :) :arrow: viewtopic.php?f=3&t=73604

strap przed zabiegiem:

Obrazek

strap po zabiegu:

Obrazek

A ja prywatnie sobie chwalę "zwykłe" pady i strapy SP. Do ubiegłego roku używałem przez kilka lat tych które SP robi dla SU-2, a od września 2018 używam robionych przez SP dla Xenona (nieco inny kształt pada, strap identyko poza obrandowaniem). Pełen komfort jeśli chodzi o amortyzajcę po skokach, trzymanie stopy/buta, łatwość zakładania, zdejmowania, zapinania. W wersji dla Xenona jest też delikatna regulacja strapa "przód<->tył" dzięki czemu można to sobie dopasować trochę pod kątem wielkości stopy.
marynarzz90 - jak byś chciał się o nich czegoś jeszcze dowiedzieć, to zapraszam na priv. Mam też jeden używany komplet do sprzedania w bdb cenie :)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 lut 2019, 21:48

Zgadzam się z Kubsonem, że xcel z zagiętymi paluchami robi robotę. Używam 4 sezon i nie chce nic innego. 3 mm stykną, wole 3mm zagięte niż 45 mm proste, kosztem tego, ze jest cieplej lub zimniej. W 5 mm bardzo szybko bolą mnie przedramiona i nie mam z tego przyjemności. 5 mm zagiętych tak jak xcele nie zlalazlem. Gdyby były "kraby" to bym wszedł w ten projekt...

Za to jeśli chodzi o papcie to ja nie wiem o co chodzi z tymi skarpetami i SP-kami, pompkami, etc.
mam SP-ki od lat 4-rech, zwykłe, bez pompki.
Sprzedałem Northa, ktore sa takie sobie (moim zdaniem) i po zakupie SP-ków zostało jeszcze na flaszkę, albo nawet na dwie (szczególnie, że było jakieś promo).
Do tego używam trampki psycho O'neila, ktore działają moim zdaniem spoko (z rękawiczek Oneila zadowolony nie jestem, ale o butach złego słowa nie powiem).
Stope mam 43 wiec nie jak Yeti, szerokość też normalną. I być może w tym tkwi sedno tematu...

Normalna stopa + normalne buty + normalne SP'ki = mogę stopę normalnie wyjąć, normalnie włożyć, czucie deski jak to w butach, ale dramy nie ma.

Testowałem opcję skarpet z decathlona, mnie ta opcja nie przekonuje. Ani komfortem, ani trwałością. Rozważałem też specjalne skarpety rowerowe, z zamkiem na pięcie, ale finalnie dałem sobie spokój bo cena eksperymentu była zbyt wysoka.

A, jeszcze jedna kwestia, papcie Northa maja ten plus, że mają ustawienia na "wąsko" i "szeroko" więc można sobie przestawiać na lato i zimę. Ale ja mimo wszystko wolałem SP-ki bo pady są zdecydowanie bardziej przyjazne dla bosej stopy.


Wróć do „Akcesoria | Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości