Moja kite-fura :)

Dyskusje nie związane z profilem forum.
Awatar użytkownika
vw1965
Posty: 7
Rejestracja: 07 lip 2018, 22:36
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2018, 00:02

BraCuru pisze:
vw1965 pisze::D Piękny ten Karmann Ghia, szkoda tylko że trochę zmocony: duże tylne lampy a z przodu migacze od starszego modelu :wink:

prostokątne były przeokropne.
tarpanowskie zaprojektowane przez Niemca.
VW powinien na swój koszt kazać wymienić je na takie jak na powyższych fotach.
Wg mnie to była większa wpada VW niż afera z emisja spalin :wink:


Rozumiem że fura Twoja, bardzo przepraszam za tą uwagę, mam do tych aut spory sentyment :D
Ja też uważam że starsze, były stylistycznie ładniejsze i rozumiem tendencję do postarzania aut....
Karmann to kawał fajnej stali, a już w wersjach na USA to nie lada gratka - bo ten na takiego wygląda :D
Gratuluję pięknego auta :thumb: Silnik standard czy też coś ostrego ??

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2018, 00:23

Sokole oko!
Wersja USA. 1973.
Jeździł większość życia w Kalifornii.
Silnik standard 1600 boxer.
Na zloty nie planuję jeździć, bo mnie zjadą za tę przeróbkę.

Obrazek

Awatar użytkownika
vw1965
Posty: 7
Rejestracja: 07 lip 2018, 22:36
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2018, 00:59

:D Nie "Sokole Oko" tylko rutyniarstwo, lubię te graty, choć szukam nowej drogi w życiu, nowej zajawki - dlatego znalazłem się na tym forum. Co do zlotów, nic nie stracisz ... choć jestem w 100% pewny że na każdym byś zrobił furorę :D Ja po 15 latach dłubania przy starych samochodach, nie mogę na nie patrzeć ... może dlatego ta moja głupia uwaga o migaczach, jeszcze raz: sorki :D

Awatar użytkownika
vw1965
Posty: 7
Rejestracja: 07 lip 2018, 22:36
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2018, 01:11

ach... co do silnika to widać że poświęcono mu trochę pracy, alternator to nie standard w 73, gaźnik wygląda na zupełnie nowy, tak samo pompka paliwa (jeśli jest z zamiennika to miej zawsze ze sobą zapasowy trzpień) bo lubią go gubić, filtr paliwa zamontuj rozbieralny bo przy metalowym baku po zimie (długim postoju) będzie zawsze sporo syfu i niestety nawet zalanie pod korek nic nie da :D a fajnie że został stary czajnik (czyli filtr powietrza) w większości wszyscy przechodzą na filtry papierowe :thumb:

Awatar użytkownika
vw1965
Posty: 7
Rejestracja: 07 lip 2018, 22:36
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2018, 01:20

Ostatnia uwaga, może podczas remontu widziałeś, może nie ... ale auta na USA miały na środkowym tunelu (ramie) od strony kierowcy dzienną datę powstania (takie przepisy) ... tego w EU nie było, jak byś chciał obchodzić urodziny swojego Karmanna :D

Awatar użytkownika
Pomaranczowo
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2018, 22:11
 
Post07 paź 2018, 22:55

genialna, kozacka i piękna :o obłęd

Awatar użytkownika
papa89
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2018, 14:44
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2018, 19:24

Super auto, taki silnik to już sam wygląd robi wrażenie :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 gru 2018, 10:08

vw1965 pisze:ach... co do silnika to widać że poświęcono mu trochę pracy, alternator to nie standard w 73, gaźnik wygląda na zupełnie nowy, tak samo pompka paliwa (jeśli jest z zamiennika to miej zawsze ze sobą zapasowy trzpień) bo lubią go gubić, filtr paliwa zamontuj rozbieralny bo przy metalowym baku po zimie (długim postoju) będzie zawsze sporo syfu i niestety nawet zalanie pod korek nic nie da :D a fajnie że został stary czajnik (czyli filtr powietrza) w większości wszyscy przechodzą na filtry papierowe :thumb:

dzienks za wskazówki!
Podczas wymiany uszczelek na popychaczach okazało się, że cylindry są lekko porysowane.
Szybka decyzja - wymiana. Przy okazji rurki popychaczy wymienione na nierdzewkę. Ładnie to wygląda teraz choć mało kto wkłada łepetynę pod zderzak ;)
Obrazek Obrazek

Obrazek

Moja piękność ma nowy dom na zimę. Suchy i ciepły. Tak wygląda w stanie hibernacji zimowej:

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości