UWAGA na BANK PEKAO!!

Dyskusje nie związane z profilem forum.
andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2010, 22:56

to oszuści!

Kilka dni temu bankomaty pekao w całej Polsce nie chciały wypłacać pieniędzy. Dopiero po wbiciu pinu i kwoty pojawiał się napis "awaria do odwołania".
Jednak kwota którą próbowałem "wyciągnąć" z bankomatu( a poprawniej wypłacić z mojego KONTA!! czyli z moich pieniędzy ) pojawiła się jako minus na moim saldzie !!!! Zadzwoniłem więc do banku gdzie wątpliwie miły pan poinformował mnie że fakt taka kwota została zaksięgowana jako wypłata w OBCYM banku. Pytam jak to obcym skoro to jest bankomat przy banku PEKAO. Okazuje się że bank PEKAO SA i PEKAO BP do dwa obce (jak to pan określił) dal siebie banki :doh:

Złożyłem reklamację i czekam na jej rozpatrzenie w tym czasie kwota która próbowałem wypłacić jest ściągnięta z mojego konta! Więc nie mam do niej dostępu :x

Ja to widzę tak : bank Pekao SA (nie mylić z pekao bp) pociągnął mi kasę, w najlepszym przypadku pożyczył ją ode mnie na czas nie określony i do tego bez mojej wiedzy i zgody!

Wcześniej miałem już kilka niemiłych doświadczeń z tym bankiem (np. brak obsługi konta poprzez google chrome czy mozila 3.6 ) i jak tylko wrócę do kraju zmieniam bank i będę go bojkotował przy każdej okazji.

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2010, 23:18

popieram w całej rozciągłości PKO jedno i drugie to najgorsze banki jakie sa na rynku.
A utrzymują się chyba tylko przez emerytów którzy za młodu założyli tam rachunki.
Wymrą starcy padnie i pko :)

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2010, 08:47

Hola,

Nie mylcie dwóch banków Pekao S.A. i PKO BP. I faktycznie PKO BP miało poważną awarię czwartek/piątek. Andrek jeśli masz konto w Pekao S.A., a wypłacałeś w bankomacie PKO BP to faktycznie procedura będzie dłuższa i wina jest po stronie PKO BP zapewne. Nie wrzucajcie tych dwóch banków do jednego worka, bo jest mała przepaść pomiędzy nimi.

P.S. Rozumiem Ciebie Andrek. Szczególnie jak myślałeś, że masz coś na koncie i zostałeś bez gotówki zagranicą :doh:

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
michooo
Posty: 191
Rejestracja: 11 lip 2008, 13:31
Lokalizacja: Gdynia
 
Post11 kwie 2010, 09:51

andrek pisze:Ja to widzę tak : bank Pekao SA (nie mylić z pekao bp) pociągnął mi kasę, w najlepszym przypadku pożyczył ją ode mnie na czas nie określony i do tego bez mojej wiedzy i zgody!


a odsetki naliczasz?

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 08:49

Serio, nie wiem jak można pomylić pekao z pko bp... ale to na marginesie :D

Miałem podobną sytuację w pekao sa, zamiast żądanych 800 wypłacił mi 50 pln, a z konta zniknęło 800 :/ Reklamacja trwała ca. 10 dni, ale na procedurę bank ma 30 dni, zgodnie z tym co mówiła miła pani z infolinii.

Co do tego czy coś tobie czy mnie się za to należy, to mam poważne wątpliwości :|

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 932
Rejestracja: 22 sie 2005, 12:51
Lokalizacja: sopot/pisz
Postawił piwka: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 16:42

andrek pisze:to oszuści!

Kilka dni temu bankomaty pekao w całej Polsce nie chciały wypłacać pieniędzy. Dopiero po wbiciu pinu i kwoty pojawiał się napis "awaria do odwołania".
Jednak kwota którą próbowałem "wyciągnąć" z bankomatu( a poprawniej wypłacić z mojego KONTA!! czyli z moich pieniędzy ) pojawiła się jako minus na moim saldzie !!!! Zadzwoniłem więc do banku gdzie wątpliwie miły pan poinformował mnie że fakt taka kwota została zaksięgowana jako wypłata w OBCYM banku. Pytam jak to obcym skoro to jest bankomat przy banku PEKAO. Okazuje się że bank PEKAO SA i PEKAO BP do dwa obce (jak to pan określił) dal siebie banki :doh:

Złożyłem reklamację i czekam na jej rozpatrzenie w tym czasie kwota która próbowałem wypłacić jest ściągnięta z mojego konta! Więc nie mam do niej dostępu :x

Ja to widzę tak : bank Pekao SA (nie mylić z pekao bp) pociągnął mi kasę, w najlepszym przypadku pożyczył ją ode mnie na czas nie określony i do tego bez mojej wiedzy i zgody!

Wcześniej miałem już kilka niemiłych doświadczeń z tym bankiem (np. brak obsługi konta poprzez google chrome czy mozila 3.6 ) i jak tylko wrócę do kraju zmieniam bank i będę go bojkotował przy każdej okazji.

kolega sie chyba z choinki urwal, i to odnosnie mylenia nazw tych dwoch bankow jak i do faktu, ze nie sa to banki o dobrej renomie.

macjiek
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2009, 13:59
 
Post12 kwie 2010, 18:06

Tak, PKO Bank Polski nie ma nic wspólnego z bankiem PEAKO SA należącego do włoskiej grupy uni credit;) A awarie systemów się zdarzają na całym świecie, trudno, ważne że oddają pieniądze i nie robią problemów. Mój kolega ma konto internetowe i wszytko mu śmiga na mozilli. A o złej renomie nie słyszałem żeby którykolwiek z tych banków miał, zależy co kto czego wymaga;)
btw, czasem warto sprawdzić choćby w google informacje o swoim banku.

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 22:05

fakt moj blad !ze myslalem ze te dwa banki sa jednym(ktos to sprytnie zrobil) ale to nie zmienia faktu ze zosatle okradziony z pieniedzy.

@ sebastian kite.pl
na cale szczescie nie byly to moje ostatnie środki ;) zabezpieczony jestem kilkoma kartami :idea:

@michoo
oczywiście w zgloszeniu reklamacyjnym prosilem zaznaczyc ze domagam sie odsetek za czas w ktorym kwota byla niedostepna.

@macjiek
to niech kolega aktualizacji nie robi :D NIE NIE DZIALA NA MOZILLI !!!!

nadal uwazam ze nie jest to normalna sytucja bez wzgledu na awarie czy wysokosc kwoty i ja sie z tego banku zrywam.

pozdroweczka

Awatar użytkownika
MalkontenT
Posty: 156
Rejestracja: 08 paź 2009, 21:57
Deska: Jade By Coco one shot, bhoot
Latawiec: zeeko notus
Lokalizacja: G.W.
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 22:26

Ja tak prawde mówiąc nie pojmuje co ludźmi kieruje otwierając rachunki w wszelkich PKO. Choć ponoc u nich najlatwiej o kredyty, ale generalnie przedpotopowe procedury :P

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 22:34

MalkontenT pisze:Ja tak prawde mówiąc nie pojmuje co ludźmi kieruje otwierając rachunki w wszelkich PKO. Choć ponoc u nich najlatwiej o kredyty, ale generalnie przedpotopowe procedury :P


ja tez nie :lol: a powaznie to jestem bylym klientem BPH ktory sowjego czasu mial chyba jako jedyny konta dla firm bez oplat, ale potem mnie "sprzedal" do PIKiJO - bandziorka total :mrgreen:

Awatar użytkownika
MalkontenT
Posty: 156
Rejestracja: 08 paź 2009, 21:57
Deska: Jade By Coco one shot, bhoot
Latawiec: zeeko notus
Lokalizacja: G.W.
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2010, 23:07

to ja na całe szczęscie juz dawno wypisałem sie z BPH - teraz duzo ma firmówki za darmo (ale słabo z kredytami u nich)

A tak ogólnie było pływane??

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2010, 18:54

pierwsze słyszę żeby ktoś PeKaO S.A. z PKO BP pomylił przecież choć jedna wizyta w banku przy zakładaniu konta i kolejna w 'drugim' pko powinna dać do myślenia ot np. był żubr i go nie ma :doh: za rogiem chyba się nie schował :D
jeżeli chodzi o przeglądarki to absolutnie NIE masz racji pisząc ze na mozilli nie działało bo DZIAŁAŁO od zawsze tak jak i google chrome, opera czy EE..od kilku ładnych lat używam mozilli do obsługi konta w PeKaO S.A. jak i PKO BP i nigdy nie miałem problemu z przeglądarka..a jeżeli nie działało na google chrome to nie jest wina banku a programistów z google..
i żaden Bank Cie nie okradł bo... Kradzież (art. 278 kk) to zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela...a żaden bank nie chciał przywłaszczyć Twojej kasy ;) wiec mylisz pojęcia.. jak ktoś wcześniej napisał awarie się zdarzają.. ale taka sama wina po stronie banku jak i Twojej..banku bo miał awarie a Twoja bo się pomyliłeś..zwykły niefart i zbieg okoliczności..

Awatar użytkownika
m1
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2009, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 maja 2010, 22:39

nie mam konta w Pekało od ...11 lat i od 11 lat nie miałem najmniejszych problemów.
Raz tylko w nowym banku wcieło mi 1000 przy wypłacie w bankomacie ale zadzwoniłem gdzie trzeba i po 10 min oddzowniła miła pani z banku informując mnie, że środki wróciły na konto i mogę znów je podjąć ...
pozdrawiam
Mariusz
PS.: z pekało zadowolona jest moja siostra :P ale ja bym jej nie wierzył

G3
Posty: 166
Rejestracja: 15 sty 2010, 21:48
 
Post18 maja 2010, 08:44

A PKO w swoim internetowym kanale (inteligo) wprowadziło przelewy zagraniczne z poziomu przeglądarki :D
jeszcze z tego nie korzystałem, ale w biuletynie o tym piszą.
tu w takim razie bije konkurencje na głowe, przynajmniej jak chcialem rok temu zrobic taki przelew to był mega problem.
I co PKO takie złe?
:) pozr,

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post18 maja 2010, 12:36

G3 pisze:A PKO w swoim internetowym kanale (inteligo) wprowadziło przelewy zagraniczne z poziomu przeglądarki :D
jeszcze z tego nie korzystałem, ale w biuletynie o tym piszą.
tu w takim razie bije konkurencje na głowe, przynajmniej jak chcialem rok temu zrobic taki przelew to był mega problem.
I co PKO takie złe?
:) pozr,

mbank ma to już chyba od dwóch lat, chociaż rok temu trochę to uprościli.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości