Siłownia i temat odżywek

Dyskusje nie związane z profilem forum.
kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post14 wrz 2014, 21:29

chcesz przypakowac, wyrzeźbic się, czy co? Węglowodany są dodatkiem w diecie jak to każde suplementy.

Awatar użytkownika
Budzyn
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:31
Deska: Flexifoil Hadlow
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: JeleniaGóra
Postawił piwka: 1 raz
 
Post14 wrz 2014, 21:37

Siema!
Ja osobiście uważam, że nie można podejść do sportu ambitniej (a przynajmniej ciężko jest) bez odpowiedniego przygotowania. W związku z tym, a także dlatego, że po prostu sprawia mi to przyjemność, również chodzę na siłownię minimum 4x/tyg.
W temacie odżywek, sprawa wygląda tak, że jeśli chcesz poćwiczyć ot tak sobie, to nie są one Ci do niczego potrzebne. Jeśli natomiast chcesz osiągnąć konkretne efekty, konieczna jest odpowiednia podaż substancji odżywczych. To co wysłałeś, czyli suplementy węglowodanowe, mają za zadanie zaspokoić straty glikogenu w mięśniach tuż po treningu, jednak może również zastąpić je banan, sok winogronowy czy coś w ten deseń, różni się to tylko przyswajalnością i profilem złożonych do prostych węglowodanów (niektórzy też np po treningu nie są w stanie nic zjeść i wolą napój).
Jeżeli myślisz o przyroście masy mięśniowej, bądź też zwiększeniu siły, nie obędzie się bez suplementowania białka. Oczywiście możesz robić to konsumując kurczaki, twaróg i jajka, jednak teoretycznie w 30min po treningu powinieneś dostarczyć sobie tego składnika, po części też dlatego, aby pomóc organizmowi zregenerować mikrourazy mięśni powstałe w skutek zwiększonego wysiłku, a forma napoju sprawia, że bardzo szybko trafiają w miejsce docelowe.
Dlatego, ja osobiście, polecam Ci na początek solidny obiad złożony z wolnoprzyswajalnych węglowodanów i białka (np. kurczak z ryżem pełnoziarnistym) na 1,5h przed treningiem, bezpośrednio po treningu węglowodany (tak jak napisałem) i później, po około 30min koktajl białkowy. Żeby się nie męczyć z paskudnymi roztworami wodnymi, ja preferuję zmiksowane w blenderze owoce z mlekiem i wsypaną do tego odpowiednią porcję Ostrovitu (białko serwatkowe produkcji firmy Ostrovia, po prostu produkt uboczny procesu wytwarzania sera, więc dość naturalne) http://www.bcaa.pl/ostrovit/wpc-80-eu-900g-3691.html - waniliowy lub czekoladowy są wręcz bardzo smaczne. Pozostałymi suplementami, typu BCAA, kreatyna i jakieś przedtreningówki póki co sobie nie zawracaj głowy, szkoda wątroby, nerek i serca ;)

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post24 wrz 2014, 16:16

szkwał pisze:Cześć wszystkim. Od jakiegoś czasu chadzam na siłownie. Nie wiem czy jestem jedyny wśród kitesurfowców? Dbam oczywiście o kondycję na rożne sposoby, ale jakoś siłownia mi ostatecznie najbardziej podpasowała. Jeśli są tu jacyś "spece" od muskulatury ciała i suplementach - to mam do Was pytanie - czy powinienem przyjmować jakieś odżywki (np. takie http://www.bcaa.pl/odzywki-weglowodanowe/) albo kapsułki z witaminami? Słyszałem na siłowni jak ludziska o tym gadają, a ja czuję, że mi to umknęło. Generalnie nie wiem nawet jak to działa, jak stosować, kiedy (po treningu? przed?) i wgl. Nie jestem na tyle bezpośredni by dojść do obcego faceta i wypytać co i jak, więc proszę (jeśli ktoś się zna na tym) o jakieś rozjaśnienie tematu. Chodzi mi też o informację co taka odżywka konkretnie daje?


ćwicz solidnie z rozsądkiem i odżywiaj się racjonalnie, skorzystaj z pomocy instruktora, który pomoże ułożyć plan, suplementy nie są do niczego potrzebne na tym poziomie. Nie słuchaj marketingowego bullshitu ze jak ćwiczysz to od razu musisz sie suplementować.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2014, 20:33

Psst ten temat to spam z reklamą sklepu.. :naughty:

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2014, 19:01

Hej

Bardzo w skrócie:

Najpierw musisz sobie postawić cel, jaki chcesz osiągnąć - do wyboru masz w zasadzie schudnąć, albo przybrać, bo skoro wybierasz się dopiero na siłownię, to zakładam, że nie masz czego utrzymywać :D

To, co musisz ustalić, to odpowiednia dieta.

Jestem zdania, że dla kompozycji ciała nie ma znaczenia, skąd pochodzą kalorie, które spożywasz, jeżeli pilnujesz liczb - kalorii, białka, węgli i tłuszczy.

Po pierwsze, sprawdź, ile dziennie spalasz kalorii - do tego potrzebny jest kalkulator zapotrzebowania kalorycznego, który znajdziesz w google.
np. http://bmi-online.pl/kalkulator-kalorii

Jak już to obliczysz, w zależności od tego, jaki masz cel treningowy, robisz nadwyżkę kaloryczną (jak chcesz przybrać) albo obniżasz kalorie (jak chcesz schudnąć) na początek ok. 500 kcal. Czyli np. zapotrzebowanie 3000+500kcal=3500 kcal - tyle dziennie musisz zjeść kalorii.

To nie wszystko.

Polecam stronę http://www.myfitnesspal.com gdzie prowadzisz swój dziennik żywieniowy - za pomocą aplikacji dodajesz wszelkie produkty które zjesz, ilość, etc... np skanujesz kod kreskowy i samo dodaje się :) Polecam sprawdzić.

Wprowadzasz tam swoje kalorie, wybierasz rozkład makroskładników (dla każdego indywidualnie, zazwyczaj zaleca się 50% węglowodanów, 30% tłuszczy i 20% białka). I gotowe, wychodzą Ci liczby, które musisz uzupełnić w ciągu dnia. Z góry ustalona dieta jest nudna... a tak widzisz, czego brakuje i dojadasz :)

Odżywki - ja wcinam białko serwatkowe, ale to dlatego, że mam duży problem z uzupełnieniem białka w diecie właśnie - bo prowadząc dziennik, widzisz, czego Ci brakuje i wtedy uzupełniasz, jeżeli chcesz, odżywkami. BCAA sobie odpuść, kreatynę na początek też bym olał.

I trening siłowy, polecam przez pierwsze pół roku ćwiczenia które angażują jak najwięcej partii ciała. Odpuść sobie trening dzielony (SPLIT), ppl i inne takie na samym początku. Żadne maszyny, jak to dużo ludzi lubi, ponieważ maszyny izolują mięsień - stworzone są dla kulturystów, którzy potrzebują takiej izolacji.
Wolne ciężary, kettlebell, TRX i funkcjonalny pomogą Ci dużo lepiej się ogarnąć.

Choć osobiście sądzę, że jak chcesz przybrać, to odpuść sobie ciężki wysiłek bo utrudniasz sobie zadanie, spalając więcej kalorii.. :)

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post30 wrz 2014, 20:44

olej wszelkie tabletki. na to przyjdzie czas po 70ce. ćwicz na trampolinie i kiteroomie, machaj ketlem, rób pompki, brzuszki i ogarniaj drążek. nie da sie lepiej:)

Awatar użytkownika
heart
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2014, 13:21
 
Post01 paź 2014, 13:40

Ja też nie biorę żadnych odżywek, ale BCA zdarzyło mi się kupić - akurat to kest OK. Uzupełnia aminokwasy, czyli przydaje się przy dużym wysiłku

Awatar użytkownika
chrisfromgreece
Posty: 121
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:11
Deska: SU-2
Latawiec: Peter Lynn,Cabrinha
Lokalizacja: PłockSierpcLoutraki
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post27 kwie 2015, 10:23

przyczajony spamer :naughty:

Yacek
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2014, 21:23
 
Post18 maja 2015, 17:42

Nie lepiej zapytac trenera na siłowni. Przynajmniej pierwsze cwiczenia trzeba zrobic pod okiem opiekuna.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron