Jaka kamera sportowa na kite?

Dyskusje nie związane z profilem forum.
Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post26 mar 2018, 11:51

Mnie 4k nie wzrusza bo mój TV to jest tylko FHD. Najbardziej mnie interesuje dobra stabilizacja obrazu i to jest coś co ma nowa GoPro6 dobrze rozkminione oraz nagrywanie 120 klatek w FHD takie filmiki wyglądają petarta jak można zwolnić.
Widziałem jednak sporo negatywnych recenzji Gopro6 na youtube o problemach z kamerą, zawieszanie się, urywanie filmu i inne problemy.


YI 4k plus największe minusy to brak wodoszczelności, słabe nagrywanie audio jak mocno wieje (ale nie wiem czy potrzeba nagrywać tyle audio w kitesurfingu??)


phpBB [video]

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post26 mar 2018, 14:21

Z filmików testowych widać że gopro6 ma lepszą stabilizację. Gopro5 chyba w ogóle jej nie ma. Xiaomi4k+ ma stabilizację ale nie jest tak dobra jak w gopro6.

Obudowa imo. To drobiazg. Zresztą xiaomi ma jakiś patent żeby była możliwość obsługi kamerki w obudowie.

Dźwięk biorąc pod uwagę że i tak najczęściej jest podkład muzyczny również.

Z kolei IMO. Xiaomi ma lepszy dźwięk bez obudowy od gopro6.

Ja gopro6 nie rozważam bo to nie mój budżet.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post26 mar 2018, 15:42

Moim zdaniem stabilny obraz to element absolutnie najważniejszy w jakimkolwiek materiale. Lepszy stabilny obraz z kamerki za 150PLN niż trzęsawka w 4K.

Dlatego oprócz kamerki 100K z pierdyliardem FPS warto też albo przede wszystkim pomyśleć o odpowiednich uchwytach!

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2018, 23:09

Posiadalem gp4 potem 5 i 6 (te 2 ostatnie aktualnie). Obydwie maja stabilizacje i jak dla mnie to 1 pies te 2 kamerki. Niestety obydwie maja nieraz dziwne przeklamania w stabilizacji ale brak obudowy jak dla mnie wygrywa. Mozna ich uzywac na wakacjach i cos slychac bo w pozostalych słoikach srednio... Co do 4k.... no maja obydwie, 5 w 30 fps a 6 w 60 ale przy 4k nie ma stabilizacji wiec nagrywane jest w 2k.... Poza tym baterie żre jak szalona przy 4k wiec... hmm wiadomo...

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post27 mar 2018, 10:04

gareon pisze:Posiadalem gp4 potem 5 i 6 (te 2 ostatnie aktualnie).


Hej to widzisz sens w kupowaniu Gopro6 ponad 5 w użytkowaniu do kitesurfingu? Na amazonie 6 kosztuje 2x więc niż 5 plus te wszystkie negatywne opinie na temat niezawodności z 6stką

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2018, 10:57

Turbo_Sen pisze:
gareon pisze:Posiadalem gp4 potem 5 i 6 (te 2 ostatnie aktualnie).


Hej to widzisz sens w kupowaniu Gopro6 ponad 5 w użytkowaniu do kitesurfingu? Na amazonie 6 kosztuje 2x więc niż 5 plus te wszystkie negatywne opinie na temat niezawodności z 6stką


Dla mnie nie ma sensu. Ja jak nagrywam to 2k 60fps. Dobry czas nagrywania, jest stabilizacja i mozesz potem przeskalowac do FHD i jak chcesz to dac slowmo... Jak przyczepisz kamerke na glowe to i bez stabilizacji nie powinno telepac :) Stablizacja w gp potrafi zwariowac i popsuc wszystko :)

Dodatkowo apropo stabilizacji to tutaj tutorial jak ja zrobic gdy nie mamy takiej opcji w kamerce albo chcemy poprawic stabilizacje....

https://www.youtube.com/watch?v=hIPdDpNvc60

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2018, 13:35

pokażcie swoje (nie najlepsze z netu, reklamowe) filmy nagrywane najnowszymi sprzętami 4k. Wg mnie dla 95% z nas w 200% wystarczająca jest nawet Hero3+black i tak większość z nas nawet tej kamery nie wykorzysta. Oczywiście 120fps w Full HD to piękna sprawa i ta stabilizacja.... jednak czy ktoś klei takie filmy ?

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2018, 15:46

kuicets pisze:Moim zdaniem stabilny obraz to element absolutnie najważniejszy w jakimkolwiek materiale.


100% popieram :thumbsup:

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post27 mar 2018, 20:18

andrzejwodejszo pisze:Hero3+black i tak większość z nas nawet tej kamery nie wykorzysta.


Gopro5 chyba jest pierwsza kamera gopro z stabilizacja obrazu wiec do kitesurfingu to chyba najstarszy model na który warto patrzeć z rodziny gopro

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post27 mar 2018, 23:24

Sprawdziłem i hero 4 black nie ma stabilizacji czyli na placu boju pozostają:

gopro 5 black, gopro 6 black i kamery xiaomi 4k i 4k+

Ewentualnie sony fdr-x1000 albo fdr-x3000, które ponoć stabilizację mają najlepszą:)


Prawdopodobnie tak jak koledzy piszą każda z powyższych kamerek spełni oczekiwania amatorów nagrywania jakimi jest tutaj większość :D

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2018, 10:13

heja banana pisze:Sprawdziłem i hero 4 black nie ma stabilizacji czyli na placu boju pozostają:

gopro 5 black, gopro 6 black i kamery xiaomi 4k i 4k+

Ewentualnie sony fdr-x1000 albo fdr-x3000, które ponoć stabilizację mają najlepszą:)


Prawdopodobnie tak jak koledzy piszą każda z powyższych kamerek spełni oczekiwania amatorów nagrywania jakimi jest tutaj większość :D



4 nie miala
5-6 maja stabilizacje ale z softu
sony maja optyczna.

To 2 rozne sposoby stabilizacji. Oczywiscie, ze stabilizacja sony bije na glowe z gopro. Stabilizacje gopro mozna osiagnac tak samo uzywajac premiere i wtyczki wiec mozna stabilizacje zrobic tez na 4. 5 i 6 robi to w locie sama z siebie. Z mojego doswiadczenia filmiki ktore nagrywalem na 4 bez stabilizacji i na 5-6 ze stabilizacja sa praktycznie identyczne (trzymajac je na glowie). Wada 5-6 jest to, ze stabilizacja nieraz wariuje i potrafi popsuc "najlepsze" ujecie w calym filmie :) Wada sony wg mnie sa gabaryty.... trzymanie z boku glowy troche "wsiursko" wyglada jak dla mnie. Stabilizacja optyczna niestety wymusza inna budowe :(

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post28 mar 2018, 21:20

Gopro jest chyba za małe nastabilizację optyczną. Tak mi się wydaje bo patrząc na kamerę sony to ta druga ma więcej miejsca na umieszczenie soczewek itp. Używałem tej kamery sony na snowboadzie i trochę mi nie odpowiadała ze względu na wage i gabaryty. Ciekawe natomiast jest to rozwiązanie z zegarkiem na którym mamy podgląd z kamery i możemy nią sterować

Takie szybkie porównanie Gopro4 vs 5 z stabilizacją. Ja skłaniam się do 5 na tą chwilę chyba, że Yi 4k wyjdzie w nowszej odsłonie? Co ciekawe i Yi 4k + i Gopro mają tą samą matrycę od Sony a różnią się software i procesorem przetwarzającym obraz.

phpBB [video]

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post28 mar 2018, 21:57

Gabaryty GoPro to moim zdaniem nie jest jakaś mega bariera - wszak stabilizację optyczna mamy juz w telefonach...

Jest to po prostu znacznie droższa technologia niż stabilizacja softwareowa i w ramach cięcia kosztów byc moze zdecydowano się nie iść ta droga. Gopro nie stoi obecnie najlepiej a Karma dodatkowo dobrze im dala w kośc...

Drugim powodem a w sumie chyba ważniejszym moze być konieczność użycia ruchomych elementow w stabilizacji optycznej - czy to soczewek czy matrycy czy kombinacji obydwu. W razie dzwona delikatny system na mikro zawiasach może trafić szlag i bądź co bądź legendarna trwałość GoPro idzie w niepamięć.

Nie widzialem zeby Sony wypadło z samolotu i hulalo jak nowe albo zostało wylowione po kilku latach z bajora i nic. Rozumiem ze sponsoring i tak dalej ale generalnie do zastosowań pro wszyscy nomen omen używają GoPro :)

Nie twierdzę oczywiście ze my Pro, ale wiadomo o co cho :)

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2018, 22:05

Turbo_Sen pisze:Gopro jest chyba za małe nastabilizację optyczną. Tak mi się wydaje bo patrząc na kamerę sony to ta druga ma więcej miejsca na umieszczenie soczewek itp. Używałem tej kamery sony na snowboadzie i trochę mi nie odpowiadała ze względu na wage i gabaryty. Ciekawe natomiast jest to rozwiązanie z zegarkiem na którym mamy podgląd z kamery i możemy nią sterować

Takie szybkie porównanie Gopro4 vs 5 z stabilizacją. Ja skłaniam się do 5 na tą chwilę chyba, że Yi 4k wyjdzie w nowszej odsłonie? Co ciekawe i Yi 4k + i Gopro mają tą samą matrycę od Sony a różnią się software i procesorem przetwarzającym obraz.

phpBB [video]


Tu masz moje pierwsze testowanie gp5 2k zeskalowane + 60fps z malym slom wraz z pierwszym plywaniem na FX :). Wtedy jeszcze soft tej kamerki mial takie bledy ktore zapewne zauwazysz jak pasek taki wywalal sie kolorowy. Teraz juz to poprawili ale nadal moze sie trafic :) (wada w stabilizacji :lol: :lol: )

phpBB [video]

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post29 mar 2018, 14:04

A tak btw. w jakich programach montujecie filmy? Ja do tej pory na Linuksie używałem kdnlive ale pewnie są lepsze programy do obróbki?:)


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości