Jaki bar do RRD hyper type 2

Forum dla początkujących
zesik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:52
 
Post26 lis 2014, 10:58

Witam mam kite RRD hyper type 2 i teraz szukam do niego baru i trapeza
możecie mi pomóc ?
Dzięki

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2014, 13:12

trapezy mamy nówki :) - http://www.kite24.pl/advanced_search_re ... rds=trapez - bar jakikolwiek 4ro linkowy z leashowaniem na jednej lince nośnej - równe linki o ile pamiętam
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 09:50 przez andrzejwodejszo, łącznie zmieniany 1 raz.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2014, 15:05

Bar:

Wydaje mi się że będziesz musiał trochę pokombinować, bo do tego latawca nie będzie pasował bar z wszystkimi linkami równymi...

Każdy bar z tych nowszy, da się przerobić tak żeby dobrze działał z tym latawcem. Skontaktuj się z jakimś serwisem, albo z dystrybutorem RRD.

Trapez:

Manera EXO

phpBB [video]


lub Liquid Force Supreme

phpBB [video]


Trapezy które poleciłem znajdziesz tutaj - http://kiteoffer.com/

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2014, 15:32

bartekk pisze:Bar:

Wydaje mi się że będziesz musiał trochę pokombinować, bo do tego latawca nie będzie pasował bar z wszystkimi linkami równymi...


Będzie pasował. Nawet w instrukcji jest napisane, że mają być równe.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post27 lis 2014, 00:17

Mam HT2 9m i używam RRD Global Bar v2. Obie linki równe, leashowanie na 1 nośną. Lata. Szybko :)

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post11 sty 2015, 20:16

Wszystkie bary RRD które mają 4 linki /kiedyś robili 5 linkowe/ będą pasowały.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post12 sty 2015, 10:22

Pinio pisze:Wszystkie bary RRD które mają 4 linki /kiedyś robili 5 linkowe/ będą pasowały.



A tak z ciekawości - nie ma znaczenia czy leashowanie jest na 1 czy na 2 nośne? Bo to się zmieniało w różnych wersjach Global Barów zdaje się?
Mnie tam się wydaje, że to pomijalna sprawa, ale czytałem takie głosy na forach, że niby jeden latawiec jest zrobiony tak żeby był leashowany na 2 a inny na 1 (żeby się nie kręciły?)...

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post12 mar 2015, 17:31

Kiedyś można było ustawić 1 lub 2.
Dziś RRD ma bary liszowane są na 2 linkach widocznie :arrow: tak ma być :idea:

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post12 mar 2015, 18:38

Pinio pisze:Kiedyś można było ustawić 1 lub 2.
Dziś RRD ma bary liszowane są na 2 linkach widocznie :arrow: tak ma być :idea:


No to ponoć zależy od konstrukcji uzdy w latawcu - jak się zachowa po zliszowaniu na 1 czy 2 linki.
Z tego co czaję, to w okresie gdy HT2 był nowy (2008/2009) bary były sprzedawane tylko w konfiguracji na 1 nośną.
Akurat ja nie kupowałem tego w komplecie i bar był ze 2 lata młodszy od latawca (Global Bar V2), ale to chyba była norma i wcześniej?
Czyli - należałoby sądzić, że HT2 powinien być liszowany na 1 nośną...

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2015, 18:55

bartolomeo_n pisze:
Pinio pisze:Kiedyś można było ustawić 1 lub 2.
Dziś RRD ma bary liszowane są na 2 linkach widocznie :arrow: tak ma być :idea:


No to ponoć zależy od konstrukcji uzdy w latawcu - jak się zachowa po zliszowaniu na 1 czy 2 linki.
Z tego co czaję, to w okresie gdy HT2 był nowy (2008/2009) bary były sprzedawane tylko w konfiguracji na 1 nośną.
Akurat ja nie kupowałem tego w komplecie i bar był ze 2 lata młodszy od latawca (Global Bar V2), ale to chyba była norma i wcześniej?
Czyli - należałoby sądzić, że HT2 powinien być liszowany na 1 nośną...


Każdy latawiec zleashuje się na jedną nośną, na dwie tylko niektóre i niezawsze. Bar z leashowaniem na 2 jest łatwiejszy w konstrukcji dlatego firmy takie robiły. Co roku kolejne od tego odchodzą, bo konkurencja wymusza lepszy sprzęt. Cab zrezygnowała z wadliwego IDS, North też poprawił bar 2015 itd. RRD też w końcu zrobi dobry bar, kwestia czasu. A HT2 leashował się na jedną linkę, ale podpięcie leasha było okropne.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post13 mar 2015, 21:24

HT 2 oryginalnie był na 2 można było zmienić na 1.
HT 1 to samo lecz miał starszy bar.
a potem tylko lepiej 8)

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post15 mar 2015, 22:56

jedi1 pisze:(...) RRD też w końcu zrobi dobry bar, kwestia czasu. A HT2 leashował się na jedną linkę, ale podpięcie leasha było okropne.


Na właśnie mam bar RRD V2, który przerobiłem tak, że mam CL z V4, 'rurkę' w której chodzi linka leash'a z V5 a leashowanie jest na 1 linkę, tak jak było w V2 :) Do tego jeszcze bloczek zamiast pierścienia. Krętlika brak, ale można odkręcić bez problemu ręką. Trochę musiałem pomóżdżyć nad tym, ale teraz chyba mam idealny bar? :mrgreen:

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2015, 23:03

bartolomeo_n pisze:
jedi1 pisze:(...) RRD też w końcu zrobi dobry bar, kwestia czasu. A HT2 leashował się na jedną linkę, ale podpięcie leasha było okropne.


Na właśnie mam bar RRD V2, który przerobiłem tak, że mam CL z V4, 'rurkę' w której chodzi linka leash'a z V5 a leashowanie jest na 1 linkę, tak jak było w V2 :) Do tego jeszcze bloczek zamiast pierścienia. Krętlika brak, ale można odkręcić bez problemu ręką. Trochę musiałem pomóżdżyć nad tym, ale teraz chyba mam idealny bar? :mrgreen:


Jak ci się sprawdza :thumb: podobnie zrobione ma Cabrinha z tego co wiem.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post16 mar 2015, 01:29

jedi1 pisze:
bartolomeo_n pisze:
jedi1 pisze:(...) RRD też w końcu zrobi dobry bar, kwestia czasu. A HT2 leashował się na jedną linkę, ale podpięcie leasha było okropne.


Na właśnie mam bar RRD V2, który przerobiłem tak, że mam CL z V4, 'rurkę' w której chodzi linka leash'a z V5 a leashowanie jest na 1 linkę, tak jak było w V2 :) Do tego jeszcze bloczek zamiast pierścienia. Krętlika brak, ale można odkręcić bez problemu ręką. Trochę musiałem pomóżdżyć nad tym, ale teraz chyba mam idealny bar? :mrgreen:


Jak ci się sprawdza :thumb: podobnie zrobione ma Cabrinha z tego co wiem.


Póki co, używałem go kilka razy na sk tylko, na wodzie nie miałem okazji (ciepłolubny jestem), ale jest o niebo lepiej niż było. Testowałem jak działa safety i bardzo fajnie to się zachowuje. Jedyny problemem jest to, że sterówka czasem mi się na chwilę zaczepiała o bloczek (przed rozwidleniem nośnych), jak linki były całkiem luźne, ale to poprawię przenosząc go bliżej baru. :thumbsup: Zakres depowera też muszę ustawić (skrócić), bo mam trochę przesadzony - jak jest na maxa i odpuszczę bar to latawiec ma zero mocy, ale też nie da się nim wtedy sterować. Ale to drobiazgi - zostałem mistrzem zaplatania dyneemy przy okazji tych przeróbek :)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron