Jaki latawiec na słaby wiatr?

Forum dla początkujących
Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post30 cze 2016, 13:47

dude pisze:Hejka,

mam do Was pytanie - chcę kupić drugi latawiec do kompletu na słaby wiatr. Obecnie posiadam 10m2 Airush. Czy powinienem wybrać 12m2 czy 14m2? Moja waga: 75kg.
Gorąca prośba o poradę.

Pzdr


Slaby wiatr to pojecie wzgledne i zalezne od tego gdzie sie plywa.
Dla jednego wiatr ponizej 18 kts to jest slaby a dla drugiego jeszcze nie.

Skoro masz juz kite Airush to nie ma sensu kupowac kolejnego od innego producenta (kolejny bar w quiverze) wiec rozejrzyj sie za dobrym 14m Varial X (zakres 11- 19 kts) lub Lithium 14m (zakres 10-18 kts)

Ale gwarantuje ci ze z biegiem czasu zabraknie ci 12m bo to bardzo uniewrslany romiar dla takiego ridera jak ty.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 19:56 przez Atris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hendo24
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2016, 15:32
 
Post02 lip 2016, 00:12

zgadzam się z Atris :)

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post17 sie 2016, 14:29

jak kolega się nie obrazi to podepnę się pod wątek :)

na chwilę obecną mam dwa latawce Airush Lithium 8 i DNA 12 i chcę kupić coś na słabszy wiatr. Czy rozmiar 16m2 będzie OK - tak czytam i wydaje się że tak, ale wolę się upewnić ;)

I takie pytanie trochę z innej beczki - czy firma Airush to jakaś firma niszowa, że nie ma dużo latawców tej firmy ? Czy latawce są tak dobre, że nikt nie sprzedaje ?

I jak już piszę to jeszcze sprawa - czy dla osób niższych są inne bary/linki - moja żona ma problem z pełnym odpuszczeniem baru dwoma rękoma i pytanie jak jej ułatwić ? Kupić jakiś bar dla kobiet ;) ?

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post17 sie 2016, 15:26

AlMastar pisze:
na chwilę obecną mam dwa latawce Airush Lithium 8 i DNA 12 i chcę kupić coś na słabszy wiatr. Czy rozmiar 16m2 będzie OK - tak czytam i wydaje się że tak, ale wolę się upewnić ;)


Jak najbardziej tak - Airush Lithium 16m bedzie idealny na slabe warunki

AlMastar pisze:I takie pytanie trochę z innej beczki - czy firma Airush to jakaś firma niszowa, że nie ma dużo latawców tej firmy ? Czy latawce są tak dobre, że nikt nie sprzedaje ?


Airush jest jedna z najstarszych firm produkujacych kite a takze deski i pochodzi z Poludniowej Afyki (Muizenberg -Cape Town) To jest bardzo dobra i jednoczesnie inowacyjna marka. Sprzet w dobrych cenach do kupienia w Hydrosfera.pl

AlMastar pisze:I jak już piszę to jeszcze sprawa - czy dla osób niższych są inne bary/linki - moja żona ma problem z pełnym odpuszczeniem baru dwoma rękoma i pytanie jak jej ułatwić ? Kupić jakiś bar dla kobiet ;) ?


Naish ma dedykowane bary dla kobiet z serii Alana, ktore wlasnie sa krotsze. Airush tez ostatnio wprowadzil linie Diamond, ktora jest dedykowana dla kobiet i tez jest krotsza w dlugosci i skoku baru. http://airush.com/2017/kites/diamond-bar/

W wielu barach (Naish) jest tak zwany stopper , ktory reguluje jak wysko bedzie bar po "odpuszczeniu"

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post17 sie 2016, 15:43

OK dzięki za info co do Airsuh, Hydrosferę znam (coś tam kupowałem więc się odezwę) - zobaczymy co się uda znaleźć, a to że Airush jednak nie jest jakimś outsiderem cieszy bo na tym co mam pływa mi się całkiem dobrze i w sumie niekoniecznie chciałbym zmieniać

Czyli dla żony albo Naish Alana (ewentualnie ten Airush choć jeśli to nowość 2016 to cenę ma pewnie dość nieprzyjazną ;) ) albo zwykły North ze stoperem (pewnie na takim pływała w szkółce bo mówiła, że instruktor jej "skracał" bar i było lepiej)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2017, 04:32

Koledzy w temacie Airusha bardzo rzeczowo się wypowiedzieli, ja dodałbym tylko, że mam ( i nie sprzedaję ;)) 17m Vantage który był hybrydą słabowiatrową Airush. Mogę śmiało powiedzieć że jest to jeden z lepszych modeli ( na równi ze starym zephyrem ) jakich używałem. Wniosek ode mnie - nie szukajcie dużych delt albo open c. Szukajcie dużych hybryd/bow ;)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości