PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
andrus
Deska: SU-2
Latawiec: PL venom2 13m
Postawił piwka: 1 raz

Post08 lip 2018, 16:41

toro pisze:Jestem początkujący, przepływałem na desce może 3h po kursie IKO.

Kupiłem deskę SU-2 ProSeries 2017 142x42.

Teoretycznie czytałem, że ta deska nadaje się dla początkujących. Z nazwy samej deski tak nie wynika :) Jakieś opinie na jej temat?

Dodatkowo czy rozmiar jest dla mnie dobry? Waga 80kg, 183cm wzrostu, 46r. buta - jeżeli wzrost i but maja jakieś znaczenie (nie znam się).

tez mam ta deskę, moja waga to 80kg, jest dobra do nauki i nie tylko, skoki, jazda pod wiatr bez problemu, , ja jeżdzę na niej od 13 do ponad 22 węzłów z jednym latawcem 10m, jedynie co to śrubki sie luzują - sprawdzaj je po każdej jeździe.

Ten duży blat na pewno ułatwi ci start z wody i cała jazdę, znam kolesia który kupił deskę docelowa i sie tylko męczył, a progres stal w miejscu.

Awatar użytkownika
MarianN
Deska: Nobile T5/Su-2
Latawiec: North EVO
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy

Post08 lip 2018, 17:14

Ja mam deski Su-2 Proseries rok 2014/2015 i Nobile T5 rok 2014.
Dla mnie Su-2 jest lepszą deską i wolę na niej pływać pomimo tego, że kosztowała znaczniej mniej od Nobile. Przede wszystkim ma bardzo wygodne pady i strapy w porównaniu z T5. Lepsza też dla kolan podczas skoków.

Awatar użytkownika
sebro
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:

Post08 lip 2018, 17:36

Turbo_Sen pisze:jak masz kasę to nobile, będziesz miał deskę na lata. Jak planujesz zgubić podczas nauki to su2

:doh:
No, a jak chcesz dechę do końca życia to koniecznie karbonowy Core / North za tysiaka euro :lol: bo przecież team riderzy, z Hadlowem na czele, przetestowali dogłębnie wszystkie modele łącznie z freeride dla początkujących :clap:
Kupowanie pierwszej dechy „na lata” to żart. Dopiero przy trzeciej mniej więcej wiadomo czego się chce. Poza tym jeden woli ogórki ...
Znam parę osób z ogromnym doświadczeniem, które pływają na SU2 i robią na nich rzeczy, których większość tego forum nigdy pewnie nawet nie liźnie.
Proponuję kupić te SU2, najlepiej używane za kilka stówek, i robić godziny na wodzie, nic tego nie zastąpi.
Parę lat temu testowałem jakiegoś proridera 3D i mam bardzo miłe wspomnienia.
Pływać, pływać, pływać.

Awatar użytkownika
toro

Post10 lip 2018, 09:59

andrus pisze:
toro pisze:Jestem początkujący, przepływałem na desce może 3h po kursie IKO.

Kupiłem deskę SU-2 ProSeries 2017 142x42.

Teoretycznie czytałem, że ta deska nadaje się dla początkujących. Z nazwy samej deski tak nie wynika :) Jakieś opinie na jej temat?

Dodatkowo czy rozmiar jest dla mnie dobry? Waga 80kg, 183cm wzrostu, 46r. buta - jeżeli wzrost i but maja jakieś znaczenie (nie znam się).

tez mam ta deskę, moja waga to 80kg, jest dobra do nauki i nie tylko, skoki, jazda pod wiatr bez problemu, , ja jeżdzę na niej od 13 do ponad 22 węzłów z jednym latawcem 10m, jedynie co to śrubki sie luzują - sprawdzaj je po każdej jeździe.

Ten duży blat na pewno ułatwi ci start z wody i cała jazdę, znam kolesia który kupił deskę docelowa i sie tylko męczył, a progres stal w miejscu.

Co do śrub to widziałem na niektórych zdjęciach, że pod łebki śrub jest taka plastikowa podkładka. Czy ona jest niezbędna? U mnie śruby są wkręcone bez podkładek. Zastanawiam się, czy to może prowadzić do łatwiejszych uszkodzeń laminatu deski?

Wróć do „Pierwsze Kroki”