surfpass?

Forum dla początkujących
MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 sie 2007, 11:06

Mam nadzieje, ze tak to sie nazywa... obrot na wodzie, i przelozenie baru za plecami.

Mam dwa pytanie techniczne: czy przekladajac za plecami bar mam sie starac go zlapac druga reka tak zeby zostal w normalnej pozycji? Zauwazylem, ze latwiej jest gdy bar mi sie obroci o 180 stopni, ale wtedy trzeba uwazac, bo kajt reagoje odrwotnie dopuki nie obroci sie baru do pozycji wyjsciowej ...

Drugie pytanie: czy trzymac bar tak, zeby srodkowe linki byly miedzy palcami? i przekladajac bar znowu tak samo probowac lapac? Zeby latawiec nie robil loopow, czy po prostu jak sie bedzie to robic wystarczajaco szybko to wystarczy trzymac dlon blisko srodka baru? Ja na razie robie to troche za wolno i kajt ma tendencje do loopow...

Czy moze nie ma konkretnej odpowiedzi, bo kazdy robi jak mu pasuje?? :roll:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 sie 2007, 00:29

MArcinBe pisze: Zauwazylem, ze latwiej jest gdy bar mi sie obroci o 180 stopni, ale wtedy trzeba uwazac, bo kajt reagoje odrwotnie dopuki nie obroci sie baru do pozycji wyjsciowej ...


tak właśnie rób :idea:
obracaj bar o 180 stopni


MArcinBe pisze: .. czy po prostu jak sie bedzie to robic wystarczajaco szybko to wystarczy trzymac dlon blisko srodka baru? Ja na razie robie to troche za wolno i kajt ma tendencje do loopow...:


dokladnie tak :idea:
nie trzymaj linki depowera miedzy palcami :?


- pierwsze próby możesz robić na plaży z małym kajtem
przekladająco go na obie strony
tak - by weszło Ci to w nawyk
i żebyć juz nie musial o tym myśleć..

- na wodzie najlatwiejszy surfpass - to albo płynąc na halsie wejdz na switch i przełóż koncząc króciutkim i szybkim blindem i powrotem do pozycji normalnej (na pietach) - ale to jeszcze nie trik

- teraz zrób to samo - ale z raily ---> railt do switcha - do surfpassa


POWODZENIA :)

pozdro

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 sie 2007, 15:52

Dzieki Darek,

na wake robie to bez problemu(no moze bez raily, niestety), ale tam nie wazne jak trzymasz 'bar',
na kajcie raz wychodzi, raz nie, tylko wlasnie mam najwiecej problemow z tym ze na srodku jest linka, paluchy mi obciera i ze po przelozeniu reki trace troche kontrole nad kajtem... kajt robi 'niechcacy' kajtloopa,
ale dzieki za rady, dzis pare razy wyszlo na 180 back z normalnego, nie ze switch (dla mnie to jakby najnaturalniejsze ze snowboardu :wink: )

Awatar użytkownika
M4uRy$
Posty: 361
Rejestracja: 28 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post18 sie 2007, 15:54

a macie może jakiś filmik gdzie pokazany jest ten trick?
Bo tak jak ktoś napisze to nie umiem tego zrobić a jak zobacze to znacznie mi łatwiej

thx, pzdr

sławuś
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2007, 11:48

M4uRy$ pisze:a macie może jakiś filmik gdzie pokazany jest ten trick?
Bo tak jak ktoś napisze to nie umiem tego zrobić a jak zobacze to znacznie mi łatwiej

thx, pzdr


na youtube : surfpass albo surface handle pass

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 sie 2007, 11:41

M4uRy$:
Jezeli jeszcze nie znalazles filmiku to tutaj masz dwie foty,
tak sie to zaczyna (tutaj jeszcze przed poradami Ziomka miedzy palcami linka, dlatego pewnie.... ale to na drugim zdjeciu, hehe):

Obrazek


a tak sie czasem konczy, szczegolnie na poczatku 8)
Obrazek


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości